Носії інформації, форми і способи подання інформації. Види інформації. Інформація і шум та їх взаємне перетворення

Про матеріал
План конспект уроку з теми "Носії інформації, форми і способи подання інформації. Види інформації. Інформація і шум та їх взаємне перетворення".
Перегляд файлу

ТЕМА 1. ВСТУП. ІНФОРМАЦІЯ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ (5 ГОДИН)

Урок 2

Носії інформації, форми і способи подання інформації. Види інформації. Інформація і шум та їх взаємне перетворення

 

Мета:

·       навчити учнів відрізняти різні види інформації, форми та способи представлення інформації;

·       удосконалювати практичні вміння самостійно працювати з підручником, виділяти головні аспекти тексту;

·       розвивати навички формулювати та висловлювати свої думки;

·       виховувати інформаційну компетенцію.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

ХІД УРОКУ

І. Актуалізація опорних знань

II. Вивчення нового матеріалу

Носії інформації

Інформація завжди пов’язана з матеріальним носієм.

Носії — це середовище для запису та зберігання інформації.

Носієм інформації може бути

·       будь-який матеріальний предмет;

·       хвилі різноманітної природи;

·       речовина у різному стані;

·       машинні носії

 

Види інформації

·       за сприйняттям: звукова, візуальна, смакова, нюхальна, тактильна;

·       за суспільним призначенням: масова, особиста,      суспільно-політична, звичайна, естетична;

·       спеціальна: наукова, технічна, галузева, виробнича;

·       за областю виникнення: елементарна, біологічна, соціальна;

·       за формою представлення: текстова, графічна, звукова, числова, комбінована.

 

III. Закріплення матеріалу

1. Наведіть приклади, коли у ролі носіїв інформації перебувають:

·       машинні носії;

·       матеріальний побутовий предмет;

·       хвилі різноманітної природи;

·       речовина у твердому стані.

2. Укажіть, у яких видах представлено інформацію:

·       стаття у газеті;

·       відеокасета;

·       музичний диск;

·       медичний довідник;

·       інформаційний випуск новин;

·       лист;

·       виставка картин.

3. Опрацювати матеріал підручника, відповісти на запитання:

·       Що називають знаком?

·       Чим відрізняються поняття «знак» та «символ»?

·       Що називають абеткою?

·       Що називають кодом?

·       Чим відрізняються поняття «кодування» та «шифрування»?

·       Як поняття шуму пов’язане з інформацією?

 

IV. Підсумок уроку

 

V. Домашнє завдання

Опрацювати матеріал підручника. Відповісти на запитання. Вивчити основні поняття теми. Навести 5 прикладів різних видів інформації та видів носіїв інформації.

 

 

Основні питання

  1.                    Особливості позаурочної роботи з професійної орієнтації.

        2.         Роль позаурочної профорієнтаційної роботи в формуванні професійного самовизначення учнів.

3. Методика підготовки і проведення позаурочної профорієнтаційної роботи в наступних формах:

  • профорієнтаційна бесіда;
  • профорієнтаційна зустріч;
  • профорієнтаційна екскурсія;
  • тиждень (місячник) профорієнтації;
  • усний журнал;
  • зустрічі з людьми різних професій;
  • тематичний вечір, диспут;
  • конкурс «Кращий за професією»;
  • професіографічне дослідження.
  •                        Інформаційний блок

При підготовці методичної розробки заходу необхідно визначити тему, навчальну, виховну, розвиваючу і профорієнтаційну мету, форму та методи проведення.

Необхідно чітко передбачити змістове навантаження і завдання кожного структурного елементу заходу: вступна частина, основна, заключна.

Схема аналізу виховного заходу

Рекомендується наступна схема аналізу:

  • аналіз мети виховання відповідно до передбаченого результату;
  • аналіз шляхів вирішення основних завдань заходу:

а) виховання працелюбності;

б) виховання відповідального ставлення до праці;

в) виховання культури праці;

г) виховання свідомого вибору професії;

д) економічне виховання учнів;

е) виховання поваги до людей праці тощо;

- аналіз педагогічної ефективності щодо виховного впливу на учнів в процесі проведення виховного заходу;

- залучення учнів до безпосередньої участі в діяльності при проведенні виховного заходу;

- аналіз змісту заходу та рівня зацікавленості учнів до нього;

- рівень активності учнів при проведенні заходу;

- рівень самостійності учнів при підготовці та проведенні заходу;

- емоційне ставлення до заходу (позитивне, негативне);

- рівень задоволеності учнів змістом та методикою проведення заходу;

- форми і методи стимулювання та мотивації діяльності учнів;

- матеріально-технічна база заходу;

- загальна оцінка заходу;

- труднощі при підготовці та проведенні заходу;

- педагогічні знахідки.

 

 

docx
Додано
3 червня 2021
Переглядів
1600
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку