НУШ 1 клас Ранкова зустріч «Вода – найцінніший скарб»
Тама тижня . «Пригоди крапельки»
Мета. Створити позитивний настрій в класі. Виховувати учнів так, щоб вони були здатні реалізувати свої можливості в житті.
Хід заняття
Діти вітаються, дарують один одному посмішку, говорять побажання, компліменти.
Доброго ранку, привіт тобі, сонечко! День усміхнувся мені крізь віконечко. Хто мені скаже щасливо: «Привіт!»? Весь білий світ! Сонце і небо, хмарка й комашка, котик і півник, вітер і пташка, тато і мама, бабуся і дід… Весь білий світ!
На стенді «Мій настрій» показують свій настрій
3.Щоденні новини. Діти разом з учителем обговорюють тему тижня, тему дня, дату, день тижня, пору року. Називають місяці даної пори року. Відмічають погоду в календарі природи.
4.Дослідження. Діти об’єднуються в групи , досліджують слова відповідно до теми тижня.
5. Презентація роботи груп, використовуючи авторське крісло і мікрофон.
6.Групове заняття.
(Діти сідають на килимок)
Бесіда про воду.
7.У гостях у журналу «Колосок» (10 2013р.)
(Цікаві факти про воду додаються)
8.Обмін інформацією. (Діти діляться враженнями від почутого)
9.Малювання краплинки в щоденниках вражень.
Додаток
Вода – найкоштовніший
мінерал на Землі
Земля – скарбниця багатьох корисних копалин. Якби мінерали з’ясову-
вали, хто з них найважливіший для людей, ми почули б запеклу суперечку.
Щось на зразок такої…
Алмаз: Я найтвердіший, я рішучий, я ріжу все!
Графіт: А я твій близький родич, алмазе, хоч і м’який. Без мене не було б
олівців у школі!
Осмій: А я найважчий!
Залізо: Я колишній мінерал війни, а зараз із мене кують борони до плугів.
Уран: Я працюю і в атомній бомбі, і на атомній електростанції. Мене шану-
ють та й бояться мене.
і лише Вода мовчала. Але ви ж здогадуєтеся, чому вона – найкоштовніша
Цікаві факти про воду
Дихаючи, ти втрачаєш склянку води за добу.
Людина може прожити декілька тижнів без їжі і лише декілька днів без
води.
Гаряча вода замерзає швидше, ніж холодна.
Вода – чудовий розчинник.
Якби можна було зібрати розчинене в океані золото і поділити його
порівну між жителями Землі, то кожен отримав би 3 кг.
Є тварини, які використовують тільки воду, що утворюється
усередині їхнього організму. п роте людям цієї води недостатньо, і
ми змушені споживати її додатково.
Скільки води тобі потрібно на день?
Ц е легко визначити. Дітям необхідно вживати 100 г води на 1 кг маси.
Якщо твоя маса 20 кг, тобі потрібно 2 000 г води. В одній склянці 200 г
води. Тобто тобі треба випити за день 10 склянок води!
Чи знаєш ти, що більша частина організму людини – це вода? Якщо твоя
маса 30 кг, то з них вода складає 18 кг, тобто в тобі – три відра води! У дитячому
організмі води більше, ніж у дорослому. Саме тому для росту і поділу клітин твого
організму обов’язково треба пити воду.
Якщо ти вживаєш достатньо води і мікроелементів, твій мозок працює краще.
Кмітливість і здатність до навчання залежать від споживаної води. Не зловживай
„кольоровою” водою з хімікатами. Вживай компоти із сухофруктів, трав’яні чаї,
ягідні морси. Але пам’ятай: звичайна питна вода найкорисніша, вона забезпечує
здоровий ріст і активний розвиток твого організму.
Коли ти бігаєш на вулиці, активно рухаєшся на уроках фізкультури або займа-
єшся спортом, потреба у воді збільшується. Мама знає про це і дає тобі на про-
гулянку або у спортшколу пляшечку води.
Як ти гадаєш, чи можна вимити гору брудного посуду у склянці води? Звичай-
но, ні! Але якщо ти мало п’єш, то чиниш саме так. Вода очищає твій організм не
лише зовні, але й зсередини.
Дарія Біда
Як ми втрачаємо воду?
Під час спеки ти потієш і організм втрачає воду. Але у суху і холодну погоду також
треба пити більше. Різниця у тому, що цього разу ти втрачаєш воду не через шкіру, а
через легені. пригадуєш, як на морозі з рота виходять клуби пари? Збираючись на
прогулянку в морозний і сухий день, випий склянку води або гарячого чаю.
Рідкі ліки
Згадай, що каже тобі лікар, коли ти застудився або хворієш на грип? „Якомога біль-
ше теплого пиття!” Це дуже важливо. Адже при підвищеній температурі тіла зростає
потреба організму в рідині.
Юрчишина Н.І.