О.Генрі "Останній листок"

Про матеріал
Тема. О.Генрі. «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів Мета: зацікавити учнів особистістю американського письменника О.Генрі,визначити особливості жанру новели,проаналізувати щирі людські взаємини змальовані у творі О.Генрі «Останній листок»;удосконалювати навички роботи над характеристикою літературного персонажа,розвивати творчу уяву учнів;виховувати взаєморозуміння та прагнення робити добро іншим.
Перегляд файлу

Тема. О.Генрі. «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів

Мета: зацікавити учнів особистістю американського письменника О.Генрі,визначити особливості жанру новели,проаналізувати щирі людські взаємини змальовані у творі О.Генрі «Останній  листок»;удосконалювати навички роботи над характеристикою літературного персонажа,розвивати творчу  уяву учнів;виховувати взаєморозуміння та прагнення робити добро іншим.

Обладнання:  комп’ютер ;мультимедійна   презентація; аудіо запис Вівальді «Пори року. Осінь.»;тексти новели;картки жовтого,зеленого ,фіолетового кольорів;ребус; «Дерево мудрості»  Макет винограду та ягід (для кожного учня).

Тип уроку:  вивчення нового матеріалу.

Якщо ти байдужий до страждань інших,

ти не заслуговуєш на звання людини.

Сааді

Хід уроку

І. Оголошення  теми та мети уроку

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

         1. Асоціація  (в парах). (слайд  4)

Учні складають  із  літер слово. Дібрати асоціації до слова «милосердя».

         2.Розгадай ребус (слайд 5)

              5                                   3                      3 ,5                                      4                    2          (О.Генрі)

ІІІ. Сприйняття та засвоєння  навчального матеріалу

  1.  Слово    вчителя. Робота з біографією О.Генрі  (Слайди 6 – 8 слайди )
  • Біографічні відомості.
  • Події у житті митця.
  • Історія псевдоніму О.Генрі.
  • Творчість О.Генрі.
  1. Постановка проблемного питання.
  • Які моральні цінності виховує новела?

(Подумати над цим питанням і зробити висновки до кінця уроку в ході роботи з новелою «Останній листок».)

  1. Літературна хвилинка.
  • Дайте визначення новели як жанру.
  • Ознаки новели.
  • Елементи композиції новели як жанру.

        Індивідуальне завдання

  • Доведіть, що «Останній листок є новелою».

        Відповіді учнів за індивідуальним завданням.

  1. Робота з текстом.
  1. Асоціації (фронтальне опитування).
  • Назвіть асоціації до слів «останній» та «листок».
  1. «Літературні кола» з елементами аналізу і характеристики (робота в групах, випереджувальне завдання).

1-а група – жовтий колір – аналізує образ Джонсі.

2-а група – оранжевий колір – аналізує образ Сью.

3- я група – рожевий колір – образ Бермана.

 (Учні обирають символи,що відповідають завданням   груп: дзеркало (Джонсі), фарби (Сью), ліхтарик (Берман) пояснюють свій вибір.)

     Повідомлення 1-2 групи  (Аналіз образу Джонсі та Сью.)

  1. Бліцопитування
  • Як звати головних героїнь твору? (Сью, Джонсі.)
  • Повне імя Сью. (Сьюді.)
  • Повне імя Джонсі. (Джоанна.)
  • Звідки приїхали до міста Героїні? (Сью – зі штату Мен, Джонсі – зі штату Каліфорнія.)
  • Що сталося з  Джонсі? (Вона захворіла на пневмонію.)
  1. Інсценізація епізоду розмови Сью та Джонсі.
  2. Індивідуальне завдання (Аналіз образу Бермана, 3-я група).
  3. Фізкультхвилинка
  4. Асоціативний кущ за типом «Айсберг»

 

                                                      Берман

 

 

  • Чому Берман пожертвував собою заради Джонсі?
  1. Гра «Спостерігач»
  • Уставте пропущене слово.

Старий Берман був _______ і жив на першому поверсі під ними. Сью застала Бермана, від якого дуже тхнуло _______, в його тьмяно освітленій комірчині внизу. Яке відношення має листя старого _________ до твого одужання? Містера Пневмонію не можна було назвати благородним ______________. Студія Сью і Джонсі містилася на горищі присадкуватого _________цегляного будинку. Джонсі — пестливе від ______. 

(Художником, ялівцівкю, плюща, джентльменом, триповерхового, Джоанна.)

  1.  Робота з проблемним запитанням.

(На дошці прикріплене «Дерево мудрості»,у кожного учня на парті лежить листочок плюща: учні пишуть на листочках моральні цінності,які виховує твір і прикріпляють на дерево.)

ІV. Рефлексія

  1. Інтерактина вправа «Мікрофон».
  • Чи існують Бермани у наш час?
  • Актуальність новели «Останній листок» у наш час.
  1. Виконання тестових завдань за новелою «Останній листок»

1. Позначте жанр твору О.Генрі «Останній листок»:

А   оповідання;

Б   новела;

В   повість.

2. Укажіть місто і країну, у якій відбуваються події твору:

А   Париж, Франція;

Б   Вашингтон, США;

В   Берлін, Німеччина;

3.Назвіть професію героїв твору О.Генрі «Останнній листок»:

А   письменники;

Б   художники;

В   архітектори.

4.Прочитайте цитату: «…Невидимий прибулець …  почав бродити по колонії, торкаючись то одного, то другого своїми крижаними пальцями. По Іст-Сайду цей зарізяка розгулював сміливо, ішов швидко, вражаючи десятки жертв…» Яку хворобу описує автор:

А   пневмонію;

Б   чахотку;

В   коклюш?

5. Яка мрія була у Джонсі:

А   відправитися у мандри Європою;

Б   намалювати Неаполітанську затоку;

В   побувати біля Ніагарського водоспаду?

6.Укажіть ім 'я подруги  Джонсі, яка доглядала за нею у лікарні:

А   Бет;

Б   Ліндсі;

В   Сью.

7.Опадаючі листки якого куща рахувала Джонсі:

А   плюща;

Б   мигдалю;

В   жасмину?

8.Позначте життєву мету Бермана:

А   стати відомим і знаменитим;

Б   створити шедевр;

В   знятися у кінофільмі.

9.Укажіть причину, через яку загинув Берман:

А  він багато пиячив і погано харчувався;

Б   був дуже старим і самотнім;

В   вночі під дощем і снігом кріпив листок до плюща.

10.Прочитайте слова Сью, звернені до Джонсі: «Ах, сонечко,  це і є шедевр Бермана…» Що саме назвала шедевром Сью:

А   портрет Джонсі;

Б   листок плюща;

В   статую Свободи?

11.Прочитайте цитату: «Це гріх – хотіти вмерти. Тепер ти можеш дати мені …» Якої  їжі попросила  Джонсі у Сью:

А   шоколаду;

Б   бульону і молока з портвейном;

В   картоплі з огірками?

12.З поданого переліку оберіть неправильше значення. Який сенс має назва твору «Останній листок»:

А   остання надія Джонсі на життя;

Б   остання мистецька робота Бермана;

В   останній шанс на виліковування Джонсі;

Г   остання спроба Сью заробити гроші.

КЛЮЧ

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Б

Б

Б

А

Б

В

А

Б

В

Б

Б

Г

 

V. Узагальнення та оцінювання роботи учнів.

      1.  Картка самооцінювання

  1. Розрядка.

 - Свої бажання записують на зірочках.

VІ.  Домашнє завдання

Виписати цитати до образу Джонсі, Сью та Бермана.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додатки

Картка самооцінювання

Оцінка сусіда

Моя оцінка

 

 

 

                        № з/п

 

Варіанти

відповіді

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

а

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

б

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

в

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D:\Документи\Конспекти уроків\Світова 7 кл\Відкритий урок\фото\06032014855.jpg

D:\Документи\Конспекти уроків\Світова 7 кл\Відкритий урок\фото\06032014849.jpg

D:\Документи\Конспекти уроків\Світова 7 кл\Відкритий урок\фото\06032014851.jpg

docx
До підручника
Зарубіжна література 7 клас (Волощук Є.В.)
Додано
3 квітня 2020
Переглядів
3728
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку