Формувати уявлення про характерні ознаки зими.
- удосконалювати навички виразного, свідомого, правильного читання;
- збагачувати словниковий запас учнів;
|
П І П |
Юзьків Надія Ярославівна |
|
|
Місце роботи |
ЗОШ I-III ступенів №2 м.Болехова |
|
|
Посада |
Вчитель початкових класів |
|
|
Предмет |
Літературне читання |
|
|
Клас |
2-Б |
|
|
Базовий підручник |
О.Я.Савченко «Літературне читання. 2 клас» |
|
|
Дата |
29.01.2018р |
|
Матеріали до уроку: |
Урок №53 О. Копиленко «Зима йде». В. Скомаровський «Казкові шати» (с. 76-78). |
||
Освітньо – виховні завдання теми: |
Створити комфортні умови для навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність, самостійність. |
||
Тип уроку: |
Урок засвоєння нових знань. |
||
Нав Мета уроку:
|
Навчальна мета: Формувати уявлення про характерні ознаки зими. - удосконалювати навички виразного, свідомого, правильного читання; - збагачувати словниковий запас учнів; - удосконалювати вміння учнів - перевірити рівень знань, умінь і навичок; - закріпити знання учнів |
||
|
Роз Розвиваюча мета: -розвивати логічне мислення учнів через проведення таких операцій як аналіз, порівняння, систематизація;
-розвивати зв’язне усне мовлення, творчу уяву; - розвивати творчі здібності учнів |
||
|
Вих Виховна мета:
|
||
Обладнання: |
Фотоілюстрації зими, картки для розширення поля читання, сніжинки з анаграмами, магнітофон шкатулка з дзеркальцем, картки з літерами (М, О, Л, О, Д, Ц, І), підручники
|
||
1. Організаційний момент |
Девіз уроку |
|
(Психологічний настрій): Вже дзвінок нам дав сигнал Працювати час настав, Тож і ми часу не гаймо – Всі трудитись починаймо. Працюватимем старанно, Щоб почути у кінці, Що у нашім другім класі Діти просто молодці! |
1.Перевірка домашнього завдання |
Відповіді на запитання «Перевір свої досягнення» (с. 75). |
2. Робота за складовою таблицею |
Розпитування за складовою таблицею
|
3. Робота над чистомовкою |
Робота над чистомовкою Ець-ець-ець— вдарив перший морозець. Ок-ок-ок — тихо подає сніжок. Ір-ір-ір — діти вибігли у двір. Му-му-му — весело зустрінемо зиму. |
4.Робота зі скоромовкою
|
Робота зі скоромовкою Зайчик нахвалявся. Що хоробрим вдався, А вибігло мишенятко
— Під пеньок сховався. |
5.Гра |
Перш ніж почнемо читати, впізнаємо предмет за його ознаками. |
6. Робота над загадкою. |
- Відгадайте загадку. |
|
Білий день дарус білу ласку І розповідає білу казку, В розкішних білих платтях балерини — Молоденькі сосни та ялини. Під ногами — біле покривало, Небо й те молочно-сивим стало. — Яка пора року надійшла? — Які зміни відбуваються у природі? — Настає зима — і все навкруги змінюється. |
III. Оголошення, представлення теми та очікуваних навчальних результатів |
Що ще приносить із собою ця чудова пора року, ми дізнаємося із нового розділу. Прочитайте його назву.. Зимонько-снігурочко, наша білогрудочко… На уроці ми будемо читати оповідання О. Копиленка «Зима йде», вірш В. Скомаровського «Казкові шати». Будемо вчитися порівнювати, збагачувати свою мову образними висловами, зв’язно висловлювати свої думки.
Очікування. |
IV.Вивчення нового матеріалу (його первинне сприйняття). |
Опрацювання оповідання Олександра Копиленка «Зима йде» (с. 77) |
1.Робота з підручником |
с.77 Зима іде Читання оповідання вчителем (перший абзац). Колективне читання тексту (другий абзац). — Про який зимовий місяць ідеться у тексті? |
2. Словникова робота. |
Словникова робота. Вправи на розширення поля читання — Подолайте «снігові словникові кучугури». |
V. Осмислення нових знань і вмінь.
|
1) Читання оповідання учнями «ланцюжком». — Які дерева не скинули своє вбрання?
Повторне читання тексту учнями. 2) Гра «Буксир» (робота в парах). «Сильніший» учень веде у читанні, а «слабший» намагається досягти темпу читання «сильнішого» учня. 3)Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання. — Прочитайте опис дуба. З ким він порівнюється? — Що сказано про опале листя, яке вкрило землю? — З чим письменник порівнює першу сніжинку? 4) Робота в групах. — Складіть розповідь «Як починається зима». |
Фізкультхвилинка |
Морозець, морозець, |
VI. Систематизація й узагальнення нових знань і вмінь на перетворюючому і творчому рівнях.
|
Опрацювання вірша Вадима Скомаровського «Казкові шати» (с. 78)
Словникова робота. Читання вірша учнями мовчки, — Чому важко відгадати, де яке дерево? Читання вірша «луною» за вчителем. — Якими поет побачив ялинки? — Знайдіть порівняння. — Назвіть дерева, що запорошила зима. — Знайдіть порівняння. Як ви їх розумієте? Гра «Здогадайся». — Прочитайте вірш і вставте пропущене слово. (Сніг) ...в повітрі мерехтить. На ялинку... летить. Сипле..., немов з мішка, — З хати нас не випуска.
Аналіз змісту вірша. |
VII. Підбиття підсумків уроку. Рефлекція.
|
— Який новий розділ почали вивчати? — Що найбільше сподобалося на уроці?
-Мої очікування від уроку здійснилися. А ваші? |
VIII. Інструктаж з домашнього завдання. |
Домашнє завдання Відповідати на запитання до оповідання, виразно читання вірша, творча робота над віршиком с.76-78 Намалювати зимовий малюнок. |
Самооцінка. |
- А зараз, дітки, оцінимо свою діяльність на уроці. Якщо ви вважаєте, що були активними, виконували всі завдання, висловлювали свої думки – намалюйте голубу сніжинку. |