Тема: Оцінювання навчальних досягнень учнів за темою „Французька революція кінця XVIII століття”
Мета:
Обладнання: картки з тестовими завданнями.
Тип уроку: контролю й оцінювання знань.
Структура уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
ІІІ. Повторення і узагальнення вивченого матеріалу.
ІV. Систематизація знань і вмінь учнів.
V. Аналіз навчальних досягнень.
ІV. Домашнє завдання.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Учитель повідомляє тему та мету уроку. Роз’яснює умови виконання роботи. Відповідає на запитання, які виникли в учнів стосовно правил виконання роботи.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Учням пропонується по черзі назвати дві-три головні події за темами: „Франція напередодні революції”, „Початок революції. Повалення монархії та встановлення республіки”, „Якобінська диктатура” і „Термідоріанський режим”, а також історичних діячів часів революції, які запам'яталися найбільше.
III. Повторення і узагальнення вивченого матеріалу
Тестування.
Учитель дає два варіанти завдань. Після закінчення роботи проводиться взаємоперевірка, а результати записуються до „Аркуша оцінювання...”.
Варіант 1
1. Король Франції, за правління якого у Франції розпочалася революція:
А Людовік XIV;
Б Людовік XI;
В Людовік XVI;
Г Людовік XVIII.
2. Початком революції стало:
А скликання Генеральних штатів;
Б Якобінський терор;
В взяття Бастилії;
Г проголошення Конституції 1791 р.
3. 31 травня — 2 червня 1793 рр. відбувся переворот, внаслідок якого у Франції встановилася диктатура:
А жирондистів;
Б комуністів;
В якобінців;
Г роялістів.
4. За першою Конституцією Франції, прийнятою Установчими зборами, у країні встановлювалася:
А конституційна монархія;
Б парламентська республіка;
В абсолютна монархія;
Г президентська республіка.
5. Термідоріанський режим було встановлено:
А 27 липня 1794 р.;
Б 27 серпня 1797 р.;
В 27 вересня 1794 р.;
Г 27 жовтня 1794 р.
6. Переворот 18 брюмера ознаменував:
А остаточну перемогу революції;
Б повернення на престол Бурбонів;
В проголошення імперії;
Г встановлення консульства.
7. Санкюлоти — це...
8. Монтаньяри — це..
9. Заповніть пропуски в історичному ланцюжку, вказавши форми правління у Франції наприкінці XVIII ст.
- Франція до революції - ….
- Франція в роки революції (1789-1792 рр.) - ….
- Франція після 22 вересня 1792 р. - ….
10. Розташуйте події в хронологічній послідовності.
А Італійський похід Наполеона Бонапарта;
Б прийняття «Декларації людини і громадянина»;
В термідоріанський переворот;
Г штурм Бастилії;
Д убивство Марата;
Е прийняття першої Конституції Франції;
Є якобінський переворот;
Ж битва при Вальмі;
З державний переворот 18 брюмера;
И страта короля Людовіка XVI;
К проголошення Франції республікою.
Л Наполеона проголошено імператором всіх французів.
Варіант 2
1. Вищий орган станового представництва у Франції:
А Установчі збори;
Б Верховна Рада;
В Державна Дума;
Г Генеральні Штати.
2. Першу Конституцію Франції було прийнято:
А 3 вересня 1791 р.;
Б 1 жовтня 1791 р.;
В 7 листопада 1791 р.;
Г 5 грудня 1791 р.
3. 14 липня 1793 р. був убитий один із лідерів якобінців:
А Дантон;
Б Робесп’єр;
В Наполеон;
Г Марат.
4. Якобінську диктатуру було повалено:
А 12 травня 1793 р.;
Б 2 червня 1793 р.;
В 27 липня 1793 р.;
Г 3 серпня 1793 р.
5. Франція була проголошена республікою:
А 1 жовтня 1791 р.;
Б 10 серпня 1792 р.;
В 22 вересня 1792 р.;
Г 12 січня 1793 р.
6. Згідно з Конституцією 1795 р. виконавча влада у Франції належала:
А монаршій родині;
Б Директорії;
В консулам;
Г імператору.
7. Жирондисти – це...
8. „Марсельєза” – це...
9. Заповніть історичну схему, вказавши органи представницької влади у Франції в роки революції .
- Червень-липень 1789 р. - ….
- Липень 1789 р. – жовтень 1791 р. - ….
- Жовтень 1791 р. – вересень 1792 р. - ….
10. Установіть відповідність
1. Мірабо
2. Жак Ру
3. Марат
4. Лафайет
5. Сійєс
6. Баррас
7. Робесп’єр
8. Руже де Ліль
9. Дантон
А лідер політичного угрупування «скажені»;
Б публіцист, який видавав газету «Друг вітчизни»;
В командувач Національної гвардії;
Г за термідоріанського режиму — лідер Директорії;
Д адвокат, лідер якобінців;
Е депутат від третього стану у Генеральних штатах, автор фрази «Ми тут перебуваємо з волі народу і залишимо свої місця, лише поступаючись силі багнетів»;
Є аббат, автор брошури «Що таке третій стан?»;
Ж лідер поміркованих якобінців;
З автор революційного гімну — «Марсельєза».
IV. Систематизація знань і вмінь учнів
На даному етапі вчитель ще раз звертає увагу учнів на причини, хід і наслідки революції у Франції.
V. Аналіз навчальних досягнень учнів
Зібравши „Аркуші оцінювання...”, учитель аналізує роботу кожного учня з урахуванням виконання всього комплексу завдань, відзначаючи успіхи учнів і звертаючи увагу на їхні недоліки.
VІ. Домашнє завдання.