Літературне читання
/ 4 клас, за підручником О.Вашуленко/
/
Тема: Оксана Кротюк «Літачок»
Мета: познайомити учнів з твором Оксани Кротюк “Літачок”;
розвивати вміння оцінювати вчинки персонажів, визначати мотиви їхньої поведінки; удосконалювати навичку читання;
● формування предметних компетентностей:
продовжити ознайомлення учнів із творчістю сучасної української письменниці Оксани Кротюк; розширити коло читання; вчити визначати головну думку твору; формувати навички правильного, виразного читання. Розвивати та поповнювати словниковий запас учнів; виховувати почуття дружби та взаємоповаги;
● формування ключових компетентностей:
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання: мультимедійний комплект, картки для ігрових завдань
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми зробимо ще один крок в країну відому, в країну чудову, що нас так чекає й збагачує.
- Девізом і темою нашого уроку стане ось цей вірш, в якому потрібно відновити порядок речень та рими.
1. Завдання «Відновіть вірш».
СЛАЙД 2, 3
- Подумайте, прочитайте спочатку мовчки.
Без праці в світі не прожить!
Нам треба так багато знати,
Усе навчитися робить.
Учись себе перемагати,
(Читання хором).
2. Інтонування останнього речення.
- Прочитайте останнє речення з запитанням.
- Прочитайте останнє речення з окличною інтонацією.
II. Мовленнєва розминка. Артикуляційна зарядка
СЛАЙД 4
Біля баби баба сіла.
Баба бабі бубоніла
Бубуніла з пів години.
Баба бабі про новини.
III. Перевірка домашнього завдання
СЛАЙД 5
ІV. Оголошення теми та завдань уроку
- Сьогодні ми розпочинаємо новий розділ читанки «Пізнаю себе і світ». У цьому розділі ви прочитаєте оповідання про події, в яких беруть участь діти - ваші ровесники. Ви будете спостерігати, як вони діють, що думають, що їх цікавить.
Ми познайомимось з оповіданням дитячої української письменниці Оксани Кротюк «Літачок».
V. Вивчення нового матеріалу
1. Стратегія передбачення. (Робота в групах)
СЛАЙД 6
Таблиця передбачень
Що відбуватиметься далі? |
Чому ви так думаєте? |
Що сталося насправді? |
Запишіть прогноз щодо розвитку подій у тексті. |
Запишіть факти, на яких базується передбачення. |
Стисло запишіть події, які відбулися. |
1. Про літак.
2. Оповідання має назву літак.
3. Хлопчик хотів привернути увагу дівчинки. Кинув їй паперового літачка, на якому було написано: ім’я Улянка –найкраще.
VІ. Усвідомлення змісту
СЛАЙД 7
VІІ. Гімнастика для очей
СЛАЙД 8
VIIІ. Продовження роботи над текстом
(Учні читають текст частинами. Після кожної частини зупиняються).
IX. Фізкультхвилинка СЛАЙД 11
ІХ. Продовження роботи над текстом
1.. Стратегія « Порушена послідовність». (Творча робота в групах).
СЛАЙД 12
- Відтворіть послідовність подій у творі, використовуючи подані дієслова:
Послав, усміхнулась, прийшов, розглядати, впав, перекреслив, метнув, надписав, стежив, стримався, не відважився, не отримала, перекреслив, написав.
Прийшов, метнув, стежив, перекреслив, написав, не отримала, впав, не відважився, перекреслив, надписав, послав, стримався, розглядати, усміхнулась.
СЛАЙД 13
Х. Рефлексія
СЛАЙД 14
▪ Висловлюю свою думку: « Я вважаю…»
▪ Пояснюю причину такої точки зору: « Тому що …»
▪ Формуємо висновок: « Отже …», « Таким чином …»
СЛАЙД 15
( Радіє, сумує, переживає, ображається, плаче, хвилюється, дивується, сміється, нудьгує, втомлюється, очікує).
ХІ. Підсумок. Домашнє завдання
1. Метод «Підіб’ємо підсумки». СЛАЙД 16
- Чи отримали ви сьогодні новий досвід? Який саме?
- Що ви зрозуміли для себе?
- Які думки, почуття викликало у вас це оповідання?
Диференційоване дом.завд.: