Олімпійський урок у першому класі

Про матеріал
Мета уроку - познайомити учнів із загальними відомостями, пов’язаними з міфами та легендами про започаткування Олімпійських ігор та олімпійською символікою; виховувати силу духу, віру у свої можливості,толерантність.
Перегляд файлу

Мета:  познайомити учнів із загальними відомостями, пов’язаними з міфами  та легендами про започаткування Олімпійських ігор та  олімпійською  символікою; виховувати силу духу,  віру у свої можливості,толерантність.

Хід уроку:

Епіграф до уроку:

То, ким поставлений рекорд,

Кому б не сяяли медалі,

Хто б не стояв на п’єдесталі, –

Перемагаєш ти, о Спорт! (П’єр де Кубертен)

1. Організаційна частина.

Всі почули ми дзвінок,

Він покликав на урок,

Кожен з нас приготувався,

На перерві постарався.

2. Оголошення теми й мети уроку.

Вчитель. Кожний з вас причетний до спорту. Це і уроки фізкультури, й ранкова зарядка, і захоплення футболом, волейболом, гімнастикою.  А тому, мені здається, вам буде цікаво  докладніше дізнатися про найбільшу спортивну подію в світі – Олімпійські ігри.

3. Актуалізація опорних знань. (Метод «вільний мікрофон»)

- Що вам відомо про Олімпійські ігри?

- Хто із спортсменів є вашим взірцем?

4. Вивчення нового матеріалу.

- Загальні відомості про міфи та легенди, щодо започаткування Олімпійських ігор, значущість спорту як посла миру

Вчитель.  Боги і богині Давньої Греції жили на вершині гори Олімп. Двадцять богів на чолі  із Зевсом зовнішньо були схожі на людей, але були, на відміну від них, безсмертними.   Зевс був верховним божеством, володарем неба, грому та блискавок. Головний храм  Зевса знаходився в містечку Олімпія. Саме тут проводилися Олімпійські ігри, які були присвячені Зевсу.

-  Перші Олімпійські ігри, засвідчені істориками, відбулися у 476 році до н. е. Того літа у невеличкому містечку Олімпія, що в Греції, відбувалося свято, метою якого було прославити найшанованішого із грецьких богів – Зевса. Організатори святкування доповнили звичайну програму спортивними змаганнями – забіг юнаків на коротку дистанцію. Переміг тоді бігун Кореб. Його ім’я, таким чином, відкриває список чемпіонів усіх віків і народів. У перших спортивних змаганнях була цікава особливість. Увесь їх зміст зводився до визначення чемпіона. Другі, треті і наступні місця нікого не цікавили. Існував лише вінок із гілочок оливи для переможця.   Чемпіон  мав право  поставити в Олімпії статую. Шана, яку віддавали олімпійському переможцю, дорівнювалась римському тріумфу – урочистому виїзду полководця.    Участь в Олімпіаді була привілеєм кожного вільного  грека.

 

  - Ігри проводилися в Олімпії кожні чотири роки і збирали велику кількість спортсменів та глядачів давньогрецької цивілізації. Представникам інших держав, зокрема римлянам,  також дозволяли брати участь в олімпійських іграх. В основу проведення загальногрецьких змагань було покладено ідею перемоги, котру Гомер сформулював в «Ілліаді»: «Завжди бути кращим, відрізнятися від інших».

- Мета Олімпійського руху полягає в тому, щоб розвивати прекрасні якості, яких набувають у змаганнях на дружніх полях любительського спорту, та об’єднати молодь усього світу раз на чотири роки на величному спортивному святі, що сприяє міжнародній довірі і добрій волі.

Фізкультхвилинка

Ми листочки всі маленькі,

На гіллях ми сидимо.

Тихий вітер повиває,

Нас легесенько гойдає,

Сильний вітер повіває,

Нас з гілок усіх зриває.

5. Ознайомлення з олімпійською символікою

- До Олімпійської символіки належать  Олімпійський прапор, Олімпійське гасло, Олімпійська емблема, Олімпійський гімн, Олімпійський вогонь та Олімпійський смолоскип.

Олімпійський прапор

П’ять кольорових кілець – синє, чорне, червоне, жовте, зелене – на чисто білому полотнищі – це Олімпійський прапор. Він урочисто підіймається в Олімпійському місті на високій щоглі олімпійського стадіону, там, де майорять прапори всіх держав-учасниць Олімпійських ігор.

Олімпійське гасло

- Спеціальним гаслом Олімпійських ігор є три слова: «Citius. Altius. Fortius». Ці три слова латинською означають – «Швидше, вище, сильніше». Олімпійське гасло закликає всіх учасників олімпійського руху до вдосконалення та гармонії відповідно до духу олімпізму.

Олімпійський вогонь 

- Олімпійським вогнем є вогонь, що запалюють в Олімпії під егідою МОК. Він проходить свій шлях до міста, в якому відбуваються Олімпійські ігри, за допомогою смолоскипової естафети та закінчує подорож у великій чаші олімпійського стадіону.

Олімпійська емблема

- Олімпійська емблема чітко визначена в Олімпійській Хартії – правовому документі олімпійського руху. Основний її елемент – п’ять кілець, поєднаних з іншими елементами. Олімпійські кільця символізують ідеали й мету олімпійського руху. Вони мають синій, жовтий, чорний, зелений і червоний колір і переплітаються зліва направо. Кольори верхніх трьох кілець – синій, чорний і червоний. Нижче – жовте і зелене кільце. Вся фігура є правильною трапецією. Олімпійські кільця символізують толерантність і дружбу між усіма, хто бере участь у Олімпійських іграх з усіх п’яти континентів нашої планети.

Олімпійська присяга

- «Від імені всіх учасників я обіцяю дотримуватися правил чесної гри в істинно спортивному дусі в ім’я слави спорту та честі наших команд» .

Сьогодення Олімпійських ігор

- Національний олімпійський комітет України було створе­но у грудні 1990р.  Україна вперше виступала незалежною командою в Атланті у 1996 році, посівши при цьому дев’яте місце в загальному неофіційному командному заліку. Виборола 23 нагороди — дев’ять золотих, дві срібних і 12 бронзових. У Сіднеї 2000 року наші атлети були XIII-ми, отримали 23 нагороди — три золотих, десять срібних та стільки ж бронзових. У Афінах посіли XII позицію, здобули 23 нагороди — дев’ять золотих, п’ять срібних і дев’ять бронзових.  На XXIX літніх Олімпійські іграх українська збірна здобула 27 медалей — сім золотих, п’ять срібних і 15 бронзових. Вітчизняні атлети посіли XI місце в неофіційному командному заліку.

- 10 травня цього року було запалено вогонь ХХХ літніхОлімпійських ігор. Перший етап естафети Олімпійського вогню в Греції тривав вісім днів. 17 травня олімпійський факел доставлено на стадіон в Афінах, девогонь передали організаторам Ігор у Лондоні. В ході 70-денної естафети олімпійський вогонь подолав 12,8 тисяч кілометрів шляху. Вогонь лондонської Олімпіади пронесли по Великобританії та Ірландії.

Від України Олімпійський вогонь несли 4 сильних духом людей:

- Віра Ремажевська – директор та засновник унікального реабілітаційного центру для дітей з проблемами зору в Україні. Вона єволодарем багатьох нагород, найпочесніша з яких – «Орден посмішки». Цюміжнародну дитячу нагороду за 40 років її історії вручали таким відомимлюдям, як Мати Тереза, принцеса Діана та Папа Іоанн Павло

- Лариса Лавренюк – організатор благодійного центру «Краб».

Лариса допомагає рятувати життя маленьким хворим ракомукраїнців.

- Руслан Коваленко – один із засновників черкаського велоклубу.

Власними силами та за власний рахунок відроджує велосипедний спорт врідному місті Черкаси. Руслан є організатором та натхненником багатьохвелозмагань і спортивних заходів.

-Павло Макогончук – хірург, який рятуючи людські життя проводить в операційній по 12-15 годин кожного дня. Самовідданість Павладостойна найбільшої поваги, стала головною причиною вибору його на почесну роль факелоносця.

6. Перевірка набутих знань.

Вікторина

1.     На вершині якої гори жили боги?  (Олімп)

2.      Скільки  було богів?  (12)

3.     Чим нагороджували переможця? (Вінком з маслинового листя)

4.      Як звали самого головного бога Древньої Греції? (Зевс)

 

5.     Якого  кольору олімпійські  кільця? (чорне, синє, червоне, жовте, зелене).

6.    Як називаються початок і кінець у змаганнях із бігу? (Старт і фініш.)

7. Підсумок уроку.

Вчитель.    Як я вже казала, в стародані часи під час Олімпійських ігор  припинялися війни, і по всій Греції встановлювався мир, так  нехай в наших оселях  завжди буде мир, незалежно від ігор, а в душі живе справедливий дух олімпізму.

 

docx
Додано
19 лютого 2020
Переглядів
1921
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку