Мета. Поглибити знання про осінні зміни у природі;
розвивати зв'язне мовлення, мислення, творчість, вміння робити висновки, висловлювати свою думку, презентувати свою роботу; сприяти у набутті комунікативних навичок; удосконалювати навички читання; розкриття особистих здібностей учнів;
виховувати любов до природи.
Розвиток мовлення
Опис за власними спостереженнями
3 клас Полтавець С.А.
вчитель початкових класів
вищої категорії
вчитель – методист
Межиріцька ЗШ - І-ІІІ ст.№2
Тема. Урок розвитку зв’язного мовлення.
Складання тексту – опису за власними спостереженнями «Бабине літо».
Мета. Поглибити знання про осінні зміни у природі;
розвивати зв’язне мовлення, мислення, творчість, вміння робити висновки, висловлювати свою думку, презентувати свою роботу; сприяти у набутті комунікативних навичок; удосконалювати навички читання; розкриття особистих здібностей учнів;
виховувати любов до природи.
Хід уроку
І. Актуалізація знань,умінь,навичок.
ІІ. Мотивація учбової діяльності.
сьогоднішнього уроку.
Розкажіть,діти,хто те добре знає,
Яке коротке літо восени буває?
(Бабине літо)
ІІІ. Робота по темі.
1). Бабине літо – погожа осінь,підосінь,як ото павутиння літає,кажуть в народі. Бабине літо – тепле,сухе,красиве. Це період,коли на вулиці до 25 – 27градусів тепла.
2). Бабине літо має декілька значень. Ось деякі з них.
.
Згідно Великої радянської енциклопедії, вихідне значення словосполучення "бабине літо" - "пора, коли на осінньому сонці ще можуть погрітися старі жінки". Також вираз пов'язують з тим періодом у житті селян, коли закінчувалися польові роботи і жінки приймалися за домашні справи: мочили льон, шарпали його, ткали. У сиву давнину в дні молодого "бабиного літа" починали солити огірки і слідували звичаю з початком молодого "бабиного літа" миритися й залагоджувати всі конфлікти. На Русі ці дні відзначалися, як сільські свята. Вечорами пряли, співали, влаштовували посиденьки. Після "бабиного літа" жінки возилися з полотнами, бралися за веретено, рукоділля.
За іншою версією, поєднання "бабине літо", "бабські дні", "бабські холоду" в старовину мали сенс, заснований на марновірстві: жінки володіють силою повертати назад пори року і взагалі впливати на погоду.
ІV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання :
- Уявіть,що ви художники. Напишіть картину «Бабине літо».