......Скелет (skeletos – висохший) – сукупність
твердих тканин в організмі, що слугують опорою тіла або окремих його частин та захищає від механічних пошкоджень......
Скелет (skeletos – висохший) – сукупність твердих тканин в організмі, що слугують опорою тіла або окремих його частин та захищає від механічних пошкоджень. Кістка (os, ossis) – орган, основний елемент скелета хребетних.
Номер слайду 4
М’язи – сукупність скоротливих органів руху тварин і людини, що забезпечують переміщення тіла та його частин в просторі. М’яз (від грец. mios - м’яз) – складова частина м’язової системи, що забезпечує виконання механічної роботи.
Номер слайду 5
Опорна скелет забезпечує опору всій масі тіла організму. Рухова скелет забезпечує разом з м’язами рух тіла. Захисна скелет захищає внутрішні органи, утворюючи порожнини тіла. Формоутворююча скелет визначає і зберігає форму тіла. Кровотворна червоний кістковий мозок – джерело клітин крові. Обмінна кістки – джерело Ca, Р, та інших мінеральних речовин. Функції скелету
Номер слайду 6
Рухова м’язи забезпечують переміщення тіла та його частин в просторі. Формоутворююча м’язи визначають форму і розміри тіла. Захисна м’язи утворюють порожнини тіла для захисту внутрішніх органів. Енергетична м’язи перетворюють хімічну енергію в механічну та теплову. Запасаюча м’язи – місце, де запасається глікоген. Функції м’язової системи
Номер слайду 7
Мікроскопічна будова кістки Клітини кістки – остеоцити, беруть участь в побудові кісткової тканини. Розташовуються вони концентрично, утворюючи колові системи – остеони. Всередині них є канал, де проходять кровоносні судини та нерви.
Номер слайду 8
Анатомічна будова кістки За величиною та функціями кістки поділяються на: трубчасті, короткі губчасті та плоскі.
Номер слайду 9
Анатомічна будова кістки Тіло трубчастої кістки складається з щільної – компактної речовини, а головка – з губчастої, утвореної перетинками (пластинками), розташова- ними у взаємоперпендикулярних напрямках.
Номер слайду 10
Будова трубчастої кістки Трубчаста кістка складається з тіла (діафіза) та двох головок – епіфізів. Всередині кістки знаходиться порожнина, яка у дітей заповнена червоним кістковим мозком, а у дорослих – жовтим кістковим мозком. Між пере- тинками губчастої речовини, і у дорослих, і у дітей наявний червоний кістковий мозок – орган кровотворення.
Номер слайду 11
Втома – особливий стан, що проявляється в погіршенні рухових функцій, координації руху, зниженні працездатності. Вона носить тимчасовий характер. Активний відпочинок – зміна видів діяльності. Втома та відпочинок
Номер слайду 12
Повторення теми “Опора та рух”. Які відділи скелету існують? Які групи м’язів виділяють в організмі?