"Осінній калейдоскоп"

Про матеріал
"Осінній калейдоскоп" (2 клас) Мета: розвиток кмітливості, уяви, а також створення умов для формування інтересу до вивчення навколишнього світу та умінь працювати в колективі. Тип заняття: виховна година
Перегляд файлу

План-конспект

Виховний захід

Тема: "Осінній калейдоскоп" (2 клас)

Мета: розвиток кмітливості, уяви, а також створення умов для формування інтересу до вивчення навколишнього світу та умінь працювати в колективі.

Тип заняття: виховна година

Обладнання: презинтація, картинки, відео

                                               Перебіг заняття:

І. Вступна частина

1.1. Привітання

 Доброго дня, діти. Нагадую: мене звати Ксенія Олександрівна.

1.2. Оголошення теми й мотивація діяльності учнів

Сьогодні в нас буде незвичайна тема ми з вами відкриємо осінній калейдоскоп,  тому не будемо гаяти часу і почнемо працювати. Зараз я прочитаю вам вірш, а ви уважно послухайте та скажете, про що наш погляд цей вірш.

Як гарно в лісі восени!

Кленову гілочку торкни –

Вона здригає і бринить,

Немов струни сталева нить.

Вкривають листячки

Кущі, галявини, плаї,

Сліди малесенькі твої.

Навкруг завія золота –

Багряне листя обліта.

Сміється сіверко: “Лови!”,

Зірвавши шапку з голови.

В дитинства сонячного світ,

А мама дивиться услід.

 

Сіверко – вітер

 

Цей вірш розповідає про осінь, яка була у нашому дитинстві, вона буде й з вами коли підротете.

 

 

2. Основна частина

 

2.1. Бесіда про осінь

 

Кажуть, що осінь це смуток, суцільні дощі, похмура погода. Не вірте, цьому! Осінь по-своєму несе щедрість душі, серця тепло від людського спілкування, вносить в наше життя неповторну красу! Вона мандрує полями, садами, гаями, лісами, одягатиме дерева і кущі в золоті шати, закутуватиме сірими туманами від затяжних осінніх дощів. А Сьогодні ми дякуємо осені за те, що вона зібрала нас та за наш веселий настрій.

 

 2.2. Вправа «Асоціація» 

 

    Діти, що ви уяляєте коли чуєте слово осінь?

(Відповідь учнів)

 

     2.2. Вправа «Збери урожай» 

 

Дітям потрібно назвати овочі та фрукти які будуть на слайді.

 

Всі ми знаємо що саме в осени сезон врожаю, тому зараз ми спробуємо його зібрати, готові?

Вам потрібно назвати овочі та фрукти що зображені на слайді, хто почне?

 

 2.3. Загадки

 

Діти скажіть, будь ласка, скільки осінніх місяців? Як ви вважаєте зможете ви їх відгадати? Тоді почнемо.

 

В школах дзвоник продзвенів,

Школярів дім знань зустрів.

В лісі виросли грибочки,

У опеньках всі пеньочки…

(Вересень)

    Помаранчевим став світ.

    Жовте листя з усіх віт.

    Пташки в вирій відлітають.

    Хмарки дощик розсипають…

                                                 (Жовтень)

Капле з неба, дахів, стріх

Дощ холодний, перший сніг.

Почорнів без листя сад.

Що за місяць?

                                                       (Листопад)

 

      Молодці, ми з вами відгладили із чого в складається осінь.

 

     2.4. Гра «Так чи ні!»

 

      А тепер перейдемо до запитань: 

Наостанок ми пограємо в гру «Так чи ні!»

 Дайте правильну відповідь:

1) Восени засихають квіти? (так)

2) Восени ростуть гриби? (так)

3) Хмаринки сонце закривають? (так)

4) Комашки прилітають? (ні)

5) Урожай збирають? (так)

6) А Пташки прилитають? (ні)

7) Часто ллють дощі? (так)

8) Сонце світить дуже жарко? (ні)

9) Дітям можна засмагати? (ні)

10) Куртки, шапки одягаємо? (так)

 

2.5. Поетична хвилинка

 

Дуже добре, молодці. Ви напевно трошки втомилися, тому зараз у нас буде поетична хвилинка осінніх віршів, прослухайте уважно та скажіть, чи сподобалися вони вам? Якого кольору описана осінь у цих віршах? Чи красиво описана осінь?  Що спільне між цими віршами (жовте листя, вітер, тварини)?

https://youtu.be/2v2Xlfwp1H8?si=q_-ICbzUcQUDuYaU

 Ви прослухали тепер ви можете дати відповідь.

    3. Заключна частина

    3.1. Рефлексія

Діти, сподіваюсь вам сподобався  наш сьогоднішній урок і від нього у вас піднявся настрій у цей час, я можу поставити сонечко тим хто працював, а ті хто не відповідав готуються на наступний урок, а зараз  ви можете показати свої враження за допомогою емоцій в зумі, поставте які у вас виникли емоції.

    3.2. Заключне слово вчителя

Добре, я дякую вам за сьогоднішню зустріч, ми з вами дуже плідно попрацювали, тому бажаємо вам гарного настрою та гарного дня!

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Ксенія Левчук
Пов’язані теми
Педагогіка, Розробки уроків
Додано
6 травня
Переглядів
22
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку