«Світ професій» (2 клас)

Про матеріал
«Світ професій» (2 клас) Мета: розширити знання учнів про професії; виховувати у дітей бажання вчитися, повагу до людей праці; розкрити значення праці в житті людини, сприяти поширенню кола інтересів учнів повагу до людей праці; сформолювати в учнів виснов, що всі професії важливі. Розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, спостережливість, кмітливість.
Перегляд файлу

Тема: «Світ професій» (2 клас)

Мета: розширити знання учнів про професії; виховувати у дітей бажання вчитися, повагу до людей праці; розкрити значення праці в житті людини, сприяти поширенню кола інтересів учнів повагу до людей праці; сформолювати в учнів виснов, що всі професії важливі. Розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, спостережливість, кмітливість.

 

Тип заняття: виховна година

 

Перебіг заняття:

 

1. Вступна частина

 

1.1. Привітання

— Доброго дня, рада всіх бачити.  

1.2. Оголошення теми й мотивація діяльності учнів

— Ми сьогодні з вами прогуляємось по чудовому  містечку. Тут живуть такі ж люди як і в нас. В ньому дуже багато різних вуличок і ми завітаємо на деякі з них. Але є одна проблема - в цього міста немає назви. Тому ми повинні будемо допомогти обрати назву, але це буде пізніше, коли ми більше дізнаємось про жителів міста.

2. Основна частина

2.1. Розповідь вчителя. 

Важливість професій:

— Перед початком я хочу дізнатися у вас, які професії ви знаєте? (5 хв)

(по черзі, ті хто знає)

— А як ви вважаєте, чи є професія яка була б головнішою?

— Добре у вас різні думки, (так, у світі не має головної професії) тоді давайте прослухаємо розповідь від місцевих дітей, та дізнаємося, який висновок вони зробили. 

 

Яка ж професія найкраща? (1 хв.)

https://youtu.be/O0mZaxdaaqs?si=z8SEu4N3eEjmAHBk

— Так, який висновок діти зробили?

Жителі міста не знали того, що найважливих професій не буває, всі професії важливі. Кожна є неповторною та незамінною. Усі вони доповнюють одна одну. Застосовуючи свої вміння людина може допомагає іншим. (2 хв)

 

Кожний знає своє діло. 

Літака веде пілот. 

Робітник йде на завод 

Школярів учитель вчить

Космонавт в ракеті мчить

Кожний знає своє діло, 

Робить чесно його, вміло. 

 

2.2. Гра

—Якщо хобі зробити своєю професією, то ви ніколи не будете працювати. Кожний обирає те, що йому до вподоби робити. Тому давайте поглянемо, які професії можна обрати в своєму житті.

 

https://learningapps.org/display?v=p7vha73dk23

 

— Вам потрібно відгадати професії. (діти почерзі відгадують 5 хв)

— Добре впролися.

2.3. Бесіда (піца)

 

— Жителі міста запрошують нас на обід, щоб скуштувати багато різних страв. Одна зі страв, яку вони нам підготували, це піца. Немало залучено різних професій лише для того, щоб нам скуштувати таку смачненьку піцу.

— Погляньте уважно на слайд і дайте, будь ласка, відповідь:

—Які професії ви бачите? (3 хв)

— Ви згодні, що для того, щоб зробити основу та нАчинку для піци, задіяно багато людей?

 

— Для вас у мене є відео присвячене шляху зернини до хлібини. Давайте його переглянемо і подумаємо. Чи порадили б ви переглянути його жителям міста, адже вони не замислювалюються наскільки праця важлива і що потрібно її поважати. Та що жителі  можуть дізнатися після цього відео (відео 2 хв)

https://youtu.be/fqXtJZFUj8E

діалог:

— Чи порадили б ви переглянути його жителям міста? Чому? (3 хв)

  Що жителі  можуть дізнаються після цього відео… (щоб приготувати хліб; наскільки це важливо для міста) 

— Дуже добре, що  ви уважно слухали.

2.4. Фізкультхвилинка. (2 хв)

— Ви трішки втомились, тому зараз в нас буде фізкультхвилинка.

 Вам потрібно буде встати і повторювати рухи за Тімі

 

https://youtu.be/Lf0YdjKvGHM?si=Rcrwbqhk-nLXKAk7

2.5. Різні сфери послуг бувають:

Коли люди їздять на відпочинок, то працюють люди зі сфери послуг. (4 хв)

-- Скажіть ви їздили на відпочинок?

-- Де люди працюють коли ви відпочиваете? ( у готелях, у ресторанах, у салоні, в зоопарках, у магазині,)

— Так, лише задумайтесь над тим, скільки людей працюють в різних сферах, щоб у нас були продукти, різні речі та багато чого іншого.

— Це лише приблизний перелік, може ви ще щось підкажете жителям міста?

 

2.3.2. Бесіда “Будьте економними!”

  Відпочили?

Відпочивати теж потрібно, але не так як местеві жителі. Вони мають велике марнотраство, витрачають стільки коштів на відпочинок, бо не знають, що охайність та ощадливість допомагають дійти до успіху.

— Знаєте як кажуть: “Не той має хто купує, а той має хто шанує.”

— Давайте дамо поради мешканцям, як потрібно економити.

Будьте економними! Що це означає? (Діти читають 5 хв)

—Хто почне?

— Не купляти зайві речі і одяг.

— Не брати продукти, які не встигнеш вжити (надлишок).

— Підтримувати порядок в кімнаті, щоб не псувались речі.

 — охайно користуватись меблями.

— Купуйте якісні речі, щоб не утворювались гори непотребу.

— Заощаджуйте і можете використати заощадження на мрії, наприклад, на чудову подорож!  

3. Заключна частина

3.1 Рефлексія ( 3 хв)

— Отож тепер ми можемо зробити, те, заради чого нас сюди покликали.

— Давайте скажемо, що ми дізнались про це містечко

— Що сподобалось вам в цьому місті?

Що в цьому місті і було не так і що ми можна сказати виправили…… (пояснили важливість кожної професії)

— А що ви запамятали? Може вам щось сподобалося?

— Давайте запропонуємо свої варіанти назви міста. Які у вас є пропозиції?

(а як щодо: Сонячне місто, або веселе місто, дивне містечко)

 

3.2. Прощання

— Будемо прощатись.

— Спасибі вам за співпрацю. Ми всі гарно попрацювали і корисно провели час, ті хто не працював готуються до наступного разу.

— На цьому все. До зустрічі!

 


 

docx
Додав(-ла)
Ксенія Левчук
Пов’язані теми
Педагогіка, Розробки уроків
Додано
6 травня
Переглядів
41
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку