Конспект уроку на тему: "Основні правила спілкування: Складання та розігрування діалогів.

Про матеріал

Конспект уроку на тему: "Основні правила спілкування: ввічливість, привітність, доброзичливість, уважність до співрозмовника, стриманість, тактовність (практично). Складання та розігрування діалогів відповідно до запропонованої ситуації спілкування (в онлайн-середовищі, телефоном або за ілюстрацією), 5 клас НУШ."

Перегляд файлу

Тема: УРМ. Основні правила спілкування: ввічливість, привітність, доброзичливість, уважність до співрозмовника, стриманість, тактовність (практично). Складання та розігрування діалогів відповідно до запропонованої ситуації спілкування (в онлайн-середовищі, телефоном або за ілюстрацією).

5 клас НУШ.

Мета: повторити і поглибити знання учнів про діалог ,удосконалювати навички його структурування: важливість і додержання правил спілкування: ввічливості, привітності, доброзичливості, уваги до співрозмовника, стриманості, тактовності;дотриманні правил етикету в поведінці й під час реального/віртуального спілкування;

розвивати розуміння почуттів  і  мотивів  співрозмовника;критично й образно мислити(усвідомлювати небезпеку можливого негативного впливу й маніпуляцій у процесі спілкування телефоном та в мережі Інтернет;вміння робити висновки про необхідність  протистояти й протидіяти негативним впливам, допомагати в такому  протистоянні іншим);пам’ять, увагу та уяву;

Виховувати повагу до прав й думок  співрозмовників;сприймати  спілкування як цінність.

Очікувані результати: - дотримується норм етикету під час онлайн-спілкування

- складає та оформлює власне висловлення згідно з усталеними мовними нормами

- взаємодіє з іншими особами в цифровому середовищі, дбаючи про безпеку

Види діяльності: Формулювання правил спілкування на основі прочитаних крилатих висловів. Колективне складання словника найпоширеніших етикетних формул (привітання, прощання, вибачення, висловлення вдячності та ін.).

Складання та розігрування діалогу з урахуванням ситуації спілкування за ілюстрацією або коміксом.

Обладнання: комікс, роздатковий матеріал, лайки та дезлайки, олівці, демонстраційний матеріал

Хід уроку

 

І. Організаційний момент. Привітання

  1.               «Малюнкове вітання».

Намалювати смайлик, який відповідає вашому настрою

  1. Оголошення теми та мети уроку. Записування до зошита

 

ІІ. Актуалізація опорниз знань та вмінь

  1.  ГРА «LIKE/ DISLIKE»

Хід вправи: Прочитайте твердження, а дитина має показати like (великий палець вгору), якщо погоджується з озвученим твердженням, або dislike (великий палець вниз), якщо не погоджується. Дайте дитині 10 секунд, щоб обдумати відповідь. Якщо їй чи йому важко відповісти, то допоможіть. Потім переходьте до наступного питання.

 Чи можна використовувати Інтернет для спілкування? (like)

Чи можна писати друзям про те, як твої справи? (like)

 Чи можна зазначати на своїй сторінці геолокацію (місце перебування)? (dislike)

Чи можна писати комусь у приватні повідомлення, де ти живеш? (dislike)

 Перед тим, як надсилати комусь певне повідомлення (в тому числі фото), потрібно уявити, що воно розміщене на великому білборді біля школи? (like)

Чи правда, що додавати в друзі можна лише того, кого знаєш офлайн? (like)

Чи правда, що краще мати “закритий” акаунт? (like)

 Чи можна спілкуватись з незнайомцями в Інтернеті? (dislike)

Чи правда, що користуватися соціальними мережами можна з 13 років? (like)

 Чи можна самостійно вирішувати проблеми, з якими ми зіткнулись в Інтернеті? (dislike)

 

  1. Обговорення правил ввічливості

Правила розташовані на дошці

  1. Порівняння Діалогу та монологу

У кожного на парті знаходяться роздруківки, потрібно визначити у якій хмаринці знаходиться діалог, а у якій монолог

                                                                 

 

 

 

 

 

                                                                                            

ІІІ. Узагальнення та систематизація матеріалу.

  1. Створення схеми розділових знаків у діалозі

Робота з підручником. Вправа_____, с____

 

  1. Робота з діалогом

У поданих діалогах потрібно визначити помилки та виправити їх

  1. Учень — учителю

— Привіт! Як справи? Ви до школи? Я теж, ходімо разом!

  1. Дівчинка — подрузі

— Доброго дня, шановна Марино! Дозволь дізнатися, куди ти зараз прямуєш? Чи можна мені приєднатися до тебе, якщо ти йдеш на заняття мовно- літературного гуртка?

  1. Хлопчик — незнайомому хлопчикові

— Ей, ти, як там тебе звати! топай сюди, нам воротаря треба. Будеш стояти, а ні — то отримаєш на горіхи, як програємо!

3.Складання діалогу за коміксом

На кожній парті лежить комікс, учні складають та розігрують діалог за ним

ІV. Підведення підсумків уроку

  1. Самооцінювання
  •          Учні обирають та приклеюють зірочку певного кольору, відповідно то результату своєї роботи

Зелена- все зрозумів/ла

Жовта- частково

Червона – зовсім не зрозумів

V. Домашнє завдання

 

Складіть діалог із другом/подругою у соціальній мережі

docx
Додано
14 листопада
Переглядів
54
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку