Основні стоянки та пам’ятки первісних людей на території України.

Про матеріал
Матеріал для організації практичного заняття на уроці історії в 6 класі.Тема: "Основні стоянки та пам’ятки первісних людей на території України"
Перегляд файлу

Практичне заняття

 

Тема: Основні стоянки та пам’ятки первісних людей на території України.

 

Мета:

- створити умови щодо ознайомлення учнів з місцями розташування основних стоянок первісних людей на території України;

      - поглибити знання учнів з теми «Життя людей за первісних часів» шляхом вивчення особливостей пам’яток первісних людей на території України,

      - корегувати та розвивати образне мислення та мову, користуючись  та малюнками; корегувати дрібну моторику на фіз.-хвилині.

     - виховувати  колективну  відповідальність, організуючі роботу в групах;

     - формувати соціальну та історичну компетентності.

Очікувані результати:

  • знати основні стоянки та пам’ятки первісних людей на карті, вміти знаходити стоянки на карті України та позначати;
  • описувати за малюнками спосіб життя, заняття первісних людей, долучати знання з опису предметів, які належали первісним людям;
  • встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між способом життя людини і впливом на неї природних умов, робити висновки.

 

 

Тип уроку: урок розвитку вмінь та навичок.

 

Хід уроку.

І. Організаційний момент. Нервово-психологічна підготовка.

Вчитель: Сьогодні ми з вами протягом уроку будемо працювати в парах, групах. Тому нам потрібно пам’ятати про правила спілкування в групі.  На інтерактивній дошці висвітлені правила роботи в групі.

 

Вчитель: Слово чарівне! Яка в нього сила!

Скажеш з любов’ю – і радість росте!

Слово ласкаве народжує крила –

Ви не забудьте ніколи про те!)

Отже, протягом уроку не шкодуйте для своїх однокласників доброго слова, посмішки, підтримки. Бажаю нам плідної праці.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Робота в групах:

Завдання перше для 3 груп : 

Проаналізуйте питання: які основні риси пізнього палеоліту :

1 група – природні умови; знаряддя праці;

2 група – зовнішній вигляд людини цього часу; характеристика колективу

                людей;

3 група –  основні заняття, житло.

 

Короткі відповіді груп.

 

Вчитель: повторивши основні знання, ми готові для подальшої роботи.

 

Завдання друге для 3 груп.

 

Кожна група отримає посилання на інформацію про одну із стоянок, 5-7 хвилин прочитати та зробити малюнок - позначку обраної стоянки

 

1 група – біля села Королеве  на Закарпатті;

2 група  - Кирилівська стоянка на території сучасного Києва;

3 група – печера Киік-Коба  в Криму.

 

Після вивчення матеріалу кожна  група розташовує  позначки на карті України.

Фіз-хвилинка через 15-20 хвилин від початку уроку

(вправи для корекції дрібної моторики).

 

Завдання трете для 3 груп.

Уважно розгляньте  ілюстрації (для кожної групи різні)

Кожна група буде виконувати своє завдання, але зміст завдань схожий: ви повинні зробити повний опис того, що побачите на малюнках. Можете використовувати зміст підручника.

1 група – біля села Королеве  на Закарпатті;

2 група  - Кирилівська стоянка на території сучасного Києва;

3 група – печера Киїк-Коба  в Криму.

 

Складіть зв’язний опис -  розповідь про життя людей в  поселенні.

 

Групи виконують  завдання на окремому аркуші.

 

На виконання роботи відводиться 10-15 хвилин.

 

Виступи представника групи.

 

ІV. Підведення підсумків роботи в групах.

 

V. Узагальнення результатів.

(обговорення оцінок за роботу в групі).

Вчитель пропонує кожному  учневі оцінити свою роботу на протязі всього уроку.

Вчитель: доповніть мої речення короткими відповідями на аркуші:

 сьогодні на уроці я 

- навчився показувати на карті ….

- встановив, що зі зміною природних умов змінювалися….

- використовуючи малюнки…., зміг  описати людей , які жили на території України….

 

 Вчитель: ми з вами активно працювали протягом усього уроку, ви були відповідальними, розумними,  допомагали один одному. Саме тому ми досягли високих результатів. Молодці, дякую за плідну роботу!

 

VІ. Домашнє завдання: самостійно знайти матеріал про  стоянки  первісних людей на території нашого краю і описати їх так, як ми з вами навчились на уроці, додати малюнки.

doc
До підручника
Всесвітня історія. Історія України 6 клас (Пометун О.І., Мороз П.В., Малієнко Ю.Б.)
Додано
19 лютого
Переглядів
67
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку