Основні та допоміжні режими зварювання. Вплив параметрів режиму зварювання на розміри та форму шва

Про матеріал
Презентація надає можливість покращити вивчення даної теми, ознайомитись з основними визначеннями та фото картинками різних зварних швів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Основні та допоміжні режими зварювання. Вплив параметрів режиму зварювання на розміри та форму шва. Мета: Формування нових знань про основні режими зварювання, професійну свідомість, вміння мислити.

Номер слайду 2

Режим зварювання – це сукупність параметрів, які визначають протікання процесу зварювання. Ці процеси називають елементами режиму зварювання.

Номер слайду 3

Основні показники режиму зварювання:- сила струму;- рід струму, його полярність;- діаметр електроду;- напруга дуги;- швидкість зварювання.

Номер слайду 4

Діаметр електрода – встановлюється залежно від товщини зварюваного металу, типу зварного з’єднання, розташування шва у просторі, розмірів деталі й складу зварювального металу.

Номер слайду 5

Таблиця 1 – Вибір діаметра електрода залежно від товщини металу Зменшення діаметра електрода при тій же силі струму зменшує рухомість дуги і збільшує глибину провару, скорочує ширину шва, при збільшенні діаметра електрода збільшується ширина шва.

Номер слайду 6

Величина сили струму вибирається в залежності від діаметра електрода. Якщо сила струму мала то в зварну ванну буде поступати недостатньо тепла і можливе несплавлення основного і наплавленого металу (непровар), яке різко знижує міцність зварного з’єднання. Силу струму визначають за формулою: Iзв. = (20+6 dел.)dел.;

Номер слайду 7

Напруга дуги – майже не впливає на глибину провару, але впливає на ширину шва. Чим більша напруга дуги, тим більша ширина шва. При ручному дуговому зварюванні, напруга дорівнює 18-22 В, що практично не впливає на ширину шва.

Номер слайду 8

Швидкість зварювання – впливає на ширину шва і збільшення швидкості, зменшує ширину шва, зменшення швидкості – збільшує ширину шва.

Номер слайду 9

Рід і полярність струму. Найкраща глибина провару при зварюванні на постійному струмі, на змінному струмі менше 15-20%.

Номер слайду 10

Розташування шва у просторі – має велике значення при виборі основних режимів зварювання.

Номер слайду 11

До допоміжних показників режиму зварювання відносять:- склад і властивості електродного покриття;- кут нахилу електрода;- коливальні рухи електродом;- довжина дуги.

Номер слайду 12

Кут нахилу електрода – при зварюванні в залежності від кута нахилу електрода проходить витіснення металу із ванни. Кут нахилу залежить від просторового положення, товщини металу, діаметра електроду.

Номер слайду 13

Коливальні рухи електродом.- 0,8-1,5 dел – ниточний валок;- 1,5-4 dел – широкий валок;Найбільш поширені коливальні рухи:- зигзагоподібний;- півмісяцем верх або вниз;- трикутником;- петлеподібні.

Номер слайду 14

Довжина дуги – повинна бути постійною, від неї залежить якість зварного шва. Нормальна довжина дуги дорівнює 0.5-1,1 dел.

Номер слайду 15

Орієнтовні режими зварювання

Номер слайду 16

З підвищенням зварювального струму збільшується глибина провару, а ширина шва мало змінюється.

Номер слайду 17

Вплив напруги дуги на форму та розміри зварного шва.

Номер слайду 18

Вплив швидкості зварювання на форму та розміри шва.

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Запитання до самоконтролю:1. Що називають режимом зварювання?2. Як підбирають діаметр електрода?3. Як визначають силу зварювального струму?4. Від чого залежить встановлення швидкості зварювання?5. Що впливає на глибину провару?6. До основних параметрів режиму зварювання відносять?7. Допоміжними параметрами режиму зварювання є?

pptx
Пов’язані теми
Технології, Презентації
Додано
13 червня
Переглядів
577
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку