______________ (дата) ______________ (клас)
Урок №
Тема: Особливості працевлаштування неповнолітніх
Мета:
Навчальна:
Розвивальна:
Виховна:
Навчальні ресурси: підручник, презентація, схема «З якого віку можна працювати?», картки «Так/Ні», роздатковий матеріал.
Тип уроку: засвоєння нових знань , практична робота.
Хід уроку
Привітання (Доброго дня, діти. Я рада бачити вас сьогодні на уроці такими усміхненими та здоровими. Я бажаю всім вам успіхів на нашому уроці. Будьте чемні, уважні, активні. До роботи!).
Бесіда:
Пояснення вчителя
3. 1.З якого віку можна працювати.
- 16 років – загальне правило
- 15 років – за згодою одного з батьків.
- 14 років – для легкої роботи у вільний від навчання час.
3.2. Які документи потрібні?
- Паспорт
- Ідентифікаційний код
- Згода одного з батьків (для 14-15 років)
- Медична довідка (для неповнолітніх обов’язкова)
3.3.Особливості праці неповнолітніх
Заборонено!
3.4. Робочий час
- 16-18 років – 36 годин на тиждень
- 15-16 років – до 24 годин на тиждень
(Порівняти з дорослими – 40 годин)
3.5. Відпустка
- 31 календарний день
- у зручний для неповнолітнього час
Проведення хвилинки відпочинку (руханки) (3 хвилини)
Раз, два, три, чотири, п’ять —
Будем ми відпочивать:__
Підніміться всі швиденько,
Усміхніться веселенько,
Помахайте ви руками
І потупайте ногами.
Уперед, назад пройдіться,
Знову весело всміхніться.
Трішечки поприсідайте
І знову працювати починайте!
16-річному учню пропонують працювати 8 годин щодня.
5.Закріплення знань (5 хвилин)
Вправа «Закінчи речення»:
Завдання 1, 2.с. 114 у підручнику
6.Підсумок уроку ( 3 хвилини)
Обговорення:
Рефлексія
Метод «Світлофор»
(Короткі відповіді учнів)
7.Оцінювання учнів.
8.Домашнє завдання.
Повторити с. 112-114. Скласти пам’ятку «Особливості працевлаштування неповнолітніх».