Освіта в умовах воєнного стану: адаптація до викликів часу.
Розуміння того, що інтелект нації не підлягає руйнації, гостро стає саме в цей нелегкий час. Два неперервних процеси, освіта й виховання, не можуть чекати. Учнівство швидко зростає, а у вчительства немає часу чекати, тому виклик наш заклад освіти прийняв. Працюємо тут і зараз, за будь яких умов, з вірою у святу перемогу й нашу Україну!
Організація освітнього процесу в закладі освіти у 2023/2024 навчальному році здійснюється в умовах воєнного стану відповідно до чинних нормативних документів задля забезпечення прав здобувачів освіти до продовження здобуття освіти.
Пріоритет – забезпечення максимально можливої безпеки кожної дитини, кожного працівника освіти, стабілізація емоційного стану. У межах академічної автономії адміністрація закладу освіти на початку навчального року продумала алгоритм щодо організації освітнього процесу:
Для налагодження зворотного зв’язку та реагування на можливі проблеми адміністрація закладу освіти періодично проводить онлайн опитування/анкетування щодо організації онлайн навчання як вчителів так і учнів:
Адміністрація ліцею регулярно відстежує результати навчання учнівства через:
В умовах воєнного стану одним із обов’язковим питань є організація контролю за відвідуванням занять учнями, розроблена схема: заступник директора з навчальної роботи – класний керівник– вчитель - батьки (за необхідністю служба у справах дітей, поліція). Щотижневі спілкування класних керівників із батьками та учнями.
Для забезпечення методичної підтримки педагогічних працівників та створення умов для планового проходження підвищення кваліфікації створена група для педагогічних працівників в Viber, де розміщуються покликання на всі події, пов’язані із удосконаленням навичок роботи з електронними ресурсами, залученням вчительства до участі в заходах щодо оволодіння технологіями дистанційного навчання та вдосконалення цифрової компетентності
Педагогічні працівники у процесі підготовки до проведення навчальних занять створюють власні навчальні презентації, електронний контент та використовує:
- гугл-опитування, тестування в Google Формах
- сервіс відеотрансляцій Google Meet
- віртуальний клас на Google Classroom
- платформа "Всеукраїнська школа онлайн для 5-11 класів", освітні ресурси на порталі "На Урок", "Всеосвіта".
- інтерактивна дошка JamBoard
- LearningApps (https://learningapps.org/) – онлайн-сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Він є конструктором для розробки та розміщення матеріалів для навчання
- тестовий комп'ютерний контроль, електроні посібники, комп'ютерні дидактичні ігри
- анімацію, музичний супровід
- віртуальні лабораторії (моделювання, віртуальні досліди)
Для здійснення зворотнього зв'язку застосовує месенджер Viber, Google Classroom.