Открытый урок по предмету "Украинский язык " по теме: Велике і мале.
Тема : Велике і мале.
Мета: ознайомити учнів з поняттям «великі і малі», засвоїти слова цієї теми ; формувати вміння
правильної вимови ; розвивати пізнавальну активність школярів, вміння працювати в парах;
виховувати любов і бережливе ставлення до краси природи, навколишнього світу.
Слова для засвоєння: вибрикує, нишком, забарився, бабка, зажурився, хвилююсь,мрія.
Хід уроку
I.Організаційний момент.
Щоб добре нам навчатись,
Треба всім старатись,
На уроці не лінитись
И старанно всім трудитись.
Будуть в нас знання міцні,
І ми будем всі - знавці!
II. Перевірка домашнього завдання.
1)Виразне читання казки « Що краще за все гріє?» Початок зачитують, а продовження переказують за питанням вчителя ; знаходячи відповідь в тексті. а) Хто прийшов до вогнища? ( їжачок,зайчик, білочка,ведмідь); б) Скільки їх було всього? Порахуйте. (четверо) ; в) Яку відповідь здобули звірі на питання казки? Читайти речення – відповідь з тексту.
2)Робота над скоромовкою в парах - хто ліпше? Діти змагаються. Оцінюють ліпших.
3) Назви пори року, днів тижня. Чому відбувається зміна пори року?
III. Актуалізація опорних знань.
Каліграфічна хвилинка. Ди- ди- ди. Иця – иця- иця. Ити – ити – ити. Юсь – юсь- юсь.
Робота над чистомовкою з записом складів у зошит, які промовляються самостійним читанням .
Ди- ди- ди – йшли качата до води.
Иця – иця- иця- а на зустріч їм лисиця.
Ити – ити – ити – та качат не треба вчити:
Юсь – юсь- юсь – вони з розбігу у воду плюсь.
Зміна слів за зразком
( Орієнтую на зразок підбору слів з відношенням до імен Ромашки й Барвинка )
Назвала – назвав мала- мав
Бачила – бачив знала -знав
Рятувала- рятував мріяла –мріяв
Гра «Додай слівце».
Вовк, білка, ведмідь,заєць – це … (звірі).
Корова, кінь, коза,вівця – це … (свійські тварини).
Муха,джміль, комар, метелик, бабка – це …. ( комахи)
*Бабка – стрекоза.
IV. Повідомлення теми і завдань уроку.
V. Сприймання та усвідомлення нових знань.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Ведмежата
Ведмежата в лісі жили,
Головою вертіли.
Ось так, ось так- головою вертіли.
Ведмежата мед шукали,
Дружно дерево гайдали,
Ось так,ось так –дружно дерево гайдали
Перевальцем все ходили
Та із річки воду пили.
Ось так,ось так – та із річки воду пили.
Ну, а потім танцювали,
Вище лапи піднімали.
Ось так,ось так - вище лапи піднімали.
VI. Робота за підручником
VII. Підсумок уроку.
-Про що ми читали на уроці?
-Що вам запом’яталось із сьогоднішнього уроку?
VIII. Д О М А Ш Н Е З А В Д А Н Н Я.
Повторити вивченні слова. Знайти цікаве про дружбу звірів.