Означення квадратного рівняння. Неповні квадратні рівняння та їх рішення.

Про матеріал
Мета: Ввести поняття квадратного рівняння, неповного квадратного рівняння. Сформувати вміння розрізняти квадратні рівняння, визначати коефіцієнти квадратного рівняння і за ними визначати вид квадратного рівняння. Сформувати вміння та навички вирішення неповних квадратних рівнянь. Розвивати логічне мислення. Виховувати працелюбність, розвивати самостійність.
Перегляд файлу

Тема: Означення квадратного рівняння. Неповні квадратні рівняння та їх рішення.

Мета:

  • Ввести поняття квадратного рівняння, неповного квадратного рівняння. Сформувати вміння розрізняти квадратні рівняння, визначати коефіцієнти квадратного рівняння і за ними визначати вид квадратного рівняння. Сформувати вміння та навички вирішення неповних квадратних рівнянь.
  • Розвивати логічне мислення.
  • Виховувати працелюбність, розвивати самостійність.

Тип уроку: оволодіння новими знаннями і вміннями

Обладнання: комп'ютер, проектор.

"Недостатньо лише мати добрий розум. Головне – раціонально застосовувати його".

Р.Декарт

Хід уроку

I. Постановка цілей і завдань уроку.

Учні ставлять свої цілі і завдання уроку і зіставляють їх з цілями і завданнями, які ставить на урок учитель.

II. Актуалізація опорних знань.

Виконання усних вправ.

1. Уявити у вигляді многочлена вирази:

(х-2) (2 + х); (х-3) 2; (у3-у) у; (у-1) (у + 2),

2. Чи рівносильні рівняння:

3х-2 = х + 3 і 2х-5 = 0

5х-1 = 3х - х2  і  х2 + 2х-1 = 0

0,5х-3 = 0 і х-6 = 0

5х2-10х + 25 = 0 і х2-2х + 5 = 0?

Відповіді обґрунтувати.

3. Розв’язати рівняння: 

y -7 = 0

x + 0,5 = 0

8х = 0

2х-6 = 0

x (х + 3) = 0

x2-4 = 0

2 + 8 = 0

x2-3 = 0

            

  III. Пояснення нового матеріалу.

Пояснення нового матеріалу відбувається під презентацію.

  

 

 

 

   

   

   

   

   

   

   

    

     

 III. Закріплення матеріалу.

Робота з підручником: № 725, 726 - усно

Письмове рішення рівнянь.

 Робота з підручником.

№ 727, 734. 736- колективне рішення

IV. Підсумки уроку.

  •          Сформулюйте означення повного квадратного рівняння
  •          У рівнянні 3х²-7х+2=0 назвіть коефіцієнти а, в, с.
  •          Запишіть рівняння, якщо в=0, а=-1, с=2.
  •          Як називається таке рівняння?
  •          Наведіть приклади інших неповних квадратних рівнянь.
  •          Скільки коренів мають рівняння ах²=0, ах²+вх=0, ах²+с=0

V. Домашнє завдання.

1. Вивчити теоретичний матеріал, § 20.

2. Письмово № 728, 735, 737.

3. Повторити вправи на виділення повного квадрата двочлена.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
10 січня
Переглядів
69
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку