МЕТА. Ознайомити учнів з новою буквою та її звуковим
значенням, удосконалювати звуковимову, чита-
цькі та аналітико - синтетичні навички, розвивати
фонематичний слух, мовленнєві вміння ( говоріння),
збагачувати , уточнювати і активізувати словниковий
запас, виховувати повагу до рідних, товариські взаємини, працьовитість.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
Організаційний момент.(вступний вірш)
Ок – ок – ок – розпочався вже урок.
Ень –ень –ень – за вікном зимовий день
Ас – ас – ас – а у нас веселий клас.
Зі – зі – зі – ми чудові друзі всі.
-Давайте один одному подаруємо посмішки,
поплескайте, кого сьогодні поцілувала мама чи тато,
потупотіть, хто любить навчатись,
підніміть руку, хто готовий до уроку.
Розминка для язичка( парканчик,чашечка, годинничок, парус, рибки, кусачка,поцілунок)
Актуалізація опорних знань учнів, активізація мислення. фонетична зарядка
Буква “н”
На довгу нитку намистинки
Настуся хоче нанизать.
Вона, напевне, буде нині
на нашім святі виступать.
Заучування вірша напам’ять.(дощиком)
Норці в нірці не сидиться,
Непогоди не боїться,
Норка нишком нирк у хащі,
Не знайти її нізащо.
Гра " я - не я"
Рано – вранці хто піднявся?
А хто сонечку посміхався?
Не хотів хто одягаться?
А зарядку хто робив?
Свої ручки хто не мив?
Добре зранку готувався. Хто?
А ще досі не вмивався хто?
Хто здоровим хоче стати?
А знання хто хоче мати?
Бачу, всім вам хочеться знання пізнати
І справжніми школярами стати!
Актуалізація опорних знань
- Що таке буква?(пишемо,бачимо, читаємо)
- Що таке звуки?( чуємо, вимовляємо)
- Які бувають звуки( гол, приг)
-Назвіть голосні( а, о, у, е, и, і)
-Якібувають приголосні звуки?( дзвінкі , глухі, тверді, м,які)
-Як визначити к-сть складів у слові?( по к-сті голосних)
-Що таке наголос?( наголошена голосна , вимовляємо голосніше, протяжніше)
Гра"Кубик"
-Кубик я підкидаю, про букву розповідаю.
Читання складів (з стрілочками)
Гра "Знайди склад" ( вчитель читає склад, діти поєднують букви). Перевірка, читання.
Оголошення теми уроку
Ознайомлення зі звуком ІнІ
Виділення звука [н] з вірша.
Ниво, наша ниво,
незабаром жниво:
нам це буде свято, -
нас, женців, багато!
Нажнемо пшениці
на хліб-паляниці.
Який звук найчастіше повторюється у вірші?
-Який звук чується найчастіше?
Знайомство з буквою
Демонстрація букви вчителем. Встановлення асоціацій.
Перегляд мультфільму про букву.
Фізкультхвилинка
Запис букви в зошиті(друкована)
Перегляд ролику "Як пишемо букву"Велика/мала
Демонстрація на дошці вчителем написання букви( прописуємо на дошці)велика /мала
Фізкультхвилинка
Робота із звуковою моделлю слова( учні викладають звукову модель одного слова самостійно, а біля дошки декілька учнів шукають звукову модель до відповідного слова-малюнка)
Рефлексія
Гра" Що зайве?"
Учні називають предмет, малюнок в назві якого немає звука
Мета: Удосконалювати вміння учнів виконувати вправи на засвоєння і застосування таблиць додавання і віднімання чисел в межах 10; та геометричні завдання формувати обчислювальні навички і вміння; розвивати логічне мислення, обчислювальні вміння, самостійність, увагу, пам’ять; виховувати акуратність, старанність, працьовитість.
- Привітання вчителя.
За собою день веде.
Станьмо разом , станьмо в колі –
Станем сонечком у школі!
Прийшов час ранкової зустрічі, займіть свої місця у колі друзів.
(Діти стають у коло, спочатку дівчатка, а потім між ними хлопчики)
Доброго ранку,
Доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Тупають ніжки,
Працюють голівки
Та сяють усмішки.
Доброго ранку,
Доброго дня!
Бажаєте ви,
І бажаю вам я!
Вітання у колі друзів
В цьому класі друзі всі
Я і ти, і ми, і ви.
Добрий день тому, хто зліва,
Добрий день тому, хто справа.
Ми - одна сім'я.
Обійми, того , хто зліва
Обійми, того , хто справа.
Ми - одна сім'я.
Усміхнись тому, хто зліва
Усміхнись тому,хто справа.
Ми - одна сім'я.
Прогноз погоди
Учитель.
Розпочався день цікаво,
світить сонечко ласкаве.
Який же день чекає нас?
Дитині дня надати слово час.
Сьогодні –-
-Яка зараз пора року?
-Які зимові місяці ви знаєте?
-Який зараз місяць?
- Вчора було 26 лютого. А яке сьогодні число? А завтра яке буде число?
( Усна лічба, передаючи цеглинку – вперед/ назад до 27)
Завдання 1
- Щоб скласти карту маршруту нашої подорожі вам знадобляться геометричні фігури. Викладіть потрібні геометричні фігури, звертаючи ознаку їх ознаки, тобто колір.
Виконують завдання.
- Продиктуйте доріжку.
- Молодці.
Завдання 2
- А зараз пограємо в гру " Так- ні" цеглинками.
Зелена - так
Червона - ні.
- У трикутника три сторони.
- 9 найбільше одноцифрове число
- Щоб число зменшити на кілька одиниць потрібно виконати дію +
- Числа при додаванні називаються " перший доданок, другий доданок, сума"
- У квадрата 5 сторін
- Щоб число збільшити на декілька одиниць потрібно виконати дію -
- Числа при відніманні називаються "зменшуване , від"ємник , різниця"
- На одній руці 5 пальців
- Перше двоцифрове число це - 11
- Якщо число 6 збільшити на 3, буде 8
- Якщо число 8 зменшити на 4 , буде 4
- Молодці.
Завдання 3
Задачі з LEGO (усно)
- Молодці.
- Дітки, що ви уявляєте, коли чуєте слово " транспорт"?
- Як ви думаєте, на які види поділяється транспорт за способом руху?
- Є різні види транспорту - одні літають в небі, інші - їздять по дорогах, треті - плавають по морях і океанах. Тож є наземний, повітряний і водний види транспорту.
Завдання 4
- Наша перша зупинка - це повітряний транспорт. Дітки, який повітряний транспорт ви знаєте?
- Для того щоб дізнатись, який ще існує повітряний транспорт, вам потрібно скласти гру "Лото". З фішок, які є перед вами , ви виберете ті , значення яких дорівнює
1 гр. - 5
2гр. - 6
3гр. - 7
4 гр. - 8
5 гр. - 9
6 гр.10
- Молодці. Розгляньте та назвіть види транспорту.
Інформація про перший літак
1903 р. Першим літаком, що зміг самостійно відірватися від землі та зробити горизонтальний політ, став «Флаєр». Його побудували брати Райт. «Флаєр» протримався у повітрі 1 хвилину.
Фізкультхвилинка
Завдання 5
- Наступна зупинка "водний транспорт". Дітки, який водний транспорт ви знаєте?
- Щоб дізнатись, які види водного транспорту існують, потрібно розв" язати задачу.( на картках: умова, питання , розв"язок, відповідь).
Діти, по черзі вибирають потрібну картку + схему. Запис задачі на картках.
Молодці. Розгляньте та назвіть види транспорту.
Учень зачитує задачу.
Запис дії до задачі на дошці.
Запис відповіді до задачі.
Молодці.
Інформація про перший батискаф-підводний човен.
1948р. Перший у світі батискаф сконструював швейцарський вчений Огюст Пікар. Батискаф із двома людьми занурювався на глибину 25 м.
Завдання 6
- Наступна зупинка "наземний транспорт". Дітки, який наземний транспорт ви знаєте?
- Ми здійснимо подорож на поїзді, тому нам потрібно купити квиток . Він коштує 8 грн. Візьміть гроші на квиток.
- А тепер ми складемо поїзд методом кругових прикладів. А одна група складе поїзд десятків на дошці.
1гр. - складає поїзд десятків (на дошці)
наступні 5 гр.поїзд - кругові приклади.
Перевірка
Молодці. Розгляньте та назвіть види транспорту.
Інформація про перший паровоз.
1804р. Перший у світі паровоз на рейках створив англієць Річард Тревітік. Цей паровоз використовували як локомотив для вагонеток.
А от Перший двоколісний транспортний засіб створив Карл Драйз. Він мав лише кермо і сідло. Вмощуючись на ньому, людина торкалася ногами землі. Це було в 1817р.
А зараз повернемося до нашої доріжки успіху. Кожна геометрична фігура означає букву, напишіть навпроти фігур букви і спробуйте прочитати слово.
МОЛОДЦІ