Тема: ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПОНЯТТЯМ «ЗАДАЧА».СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ.
Мета: ввести терміни, пов'язані з поняттям «задача»; навчати учнів складати задачі за малюнком, за рівністю, за розв'язанням; розвивати мислення, обчислювальні навички, увагу, вміння ставити питання й знаходити на них відповіді; виховувати в учнів пізнавальний інтерес.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розминка «мозгова атака»
— Скільки хвостиків у 4 цуценят? — Назвіть другий день тижня.
— Скільки місяців триває літо? — Що зайве: ручка, олівець, відрізок?
— Чого більше на лузі: квітів або ромашок?
— Що спільного у снігу й ковдри?
Легко чи важко було виконати це завдання? Сигнальними картками.
-Знаю --прошу допомоги --важко
2. Каліграфічна хвилинка. Вправа «Вибери цифру»
3. Математичний диктант. Щоденні 3.Математика самостійно.
Записати сусідів чисел 4,6,8,2. Записати наступне число 8,5,3,2.
Легко чи важко було виконати це завдання? Сигнальними картками.
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ. СТРУКТУРНІ ЧАСТИНИ ЗАДАЧІ (УМОВА, ЗАПИТАННЯ, РОЗВ'ЯЗАННЯ, ВІДПОВІДЬ).
1. Пояснення за відео записом. Математика разом.
2. Робота за підручником (с.46,47) Самооцінка картками.
3. Гра «Дощик» Робота в парах.
Легко чи важко було виконати це завдання? Сигнальними картками.
ІV.Фізкультхвилинка (Н.Май «Кап-кап-кап)
4. Робота із цеглинками, повторення порядкових числівників.
Гра «Збери каплі дощу» Порівняння чисел. Самооцінка картками.
5. Вправи на повторення складу чисел. Вправа «Хмаринки»
Робота в парах. Читання виразів та знаходження їх значень.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
6.Складання задачі за малюнком. Робота в групах.
(с,47 №4)
7. Читання та запис виразів, знаходження їх значень. Математика письмово. С.47 №5
8.Геометричний матеріал.
9. Робота за підручником с.47 №6
Скільки відрізків?(2=2) Порівняємо відрізки та промені, прямі.(3=3)
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ. КУБИК БЛУМА.
—Назви які структурні частини задачі є?— Поясни якою дією розв’яжемо задачу на збільшення числа?(додаванням), на зменшення числа?(відніманням) Придумай задачу про школярів. Запропонуй свою гру. Поділись чи любить мама розв’язувати задачі? Чому треба вміти розв’язувати задачі?
Горішньошеровецька ЗОШ І-ІІІступенів
ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПОНЯТТЯМ «ЗАДАЧА».
СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ.
План-конспект уроку
математики в 1-А класі
Луканюк Ольги Іллівни
2019