Шия першою видає вік, а часом візуально додає років. Тому і догляд за нею становить певний challenge.
Ускладнюють його 5 факторів, про які ми не завжди замислюємося.
Шия першою видає вік, а часом візуально додає нам років. Просто шкіра на цій ділянці більш тонка, погано кріпиться до м’язів і має меншу кількість сальних залоз і кровоносних судин. Тому і догляд за нею становить певний challenge. Ускладнюють його 5 факторів, про які ми не завжди замислюємося.
Номер слайду 3
1 Ваш смартфон. Техношия або text neck — кодові слова, які фахівці використовують для короткого опису своєрідної епідемії епохи міленіалів. Необхідність схиляти голову до екрану смартфона або ноутбука, розташованого нижче рівня очей, багаторазово збільшує навантаження на хребет: вчені навіть порівнюють цю вагу з масою шестирічної дитини, що сидить на шиї. Передчасне формування на ній кільцевих заломів — beauty-прояв цього синдрому. Як із ним боротися? Насамперед, частіше влаштовувати digital-детокс і усвідомлено ставитися до використання гаджетів. Під час тренувань не пропускати вправи для спини: розвинений м’язовий каркас не дозволить вам зайвий раз згорбитися. І, зрозуміло, не забувати, що шия потребує настільки ж ретельного догляду, як і обличчя. Спеціальні креми для шиї, як правило, відрізняє більш виражена функція ліфтингу.
Номер слайду 4
2 Ваш прикус. Якщо у підлітковому віці категорично відмовлятися носити брекети, не виключено, що за наслідки доводеться розплачуватися. Неправильний прикус — такий же фактор порушення постави, як і звичка постійно дивитися в екран телефону. Положення щелеп впливає на стан хребта і навпаки, це комплексне явище. Наслідками такого дисбалансу можуть стати вже згадані «кільця Венери» або недостатньо виразний кут між шиєю та лінією підборіддя (косметологи ще називають його кутом молодости). Тому перш ніж вирішувати візуальні прояви проблеми або думати про інвазивні корекції, запишіться на консультацію до ортодонта. Що, звісно, не перешкода ретельному догляду. Очищення, м’яке відлущування (бажано неабразивне, із застосуванням кислот або ферментів), використання ретинолу та вітаміну С в цій області працюють так само ефективно, як і зі шкірою обличчя. Доглянута, добре зволожена шкіра більш еластична і менш схильна до утворення заломів.
Номер слайду 5
3 Фізичні тренування. Вище ми вже говорили про важливість спорту для краси та здоров’я шиї. Але тренуватися теж потрібно правильно. Деякі види тренувань (зокрема, робота з великою вагою) змушують нас сильніше звичного напружувати м’яз шиї під назвою платізма. Він починається уздовж ключиць і піднімається аж до нижньої частини підборіддя. З одного боку, помірне навантаження платізми не зашкодить — для цього у фейсбілдінгу є спеціальні вправи. Але занадто сильна напруга при недостатньому розслабленні у цій ділянці призводить до того, що м’яз починає тягнути вниз куточки губ або деформує овал обличчя. Крім того, у деяких із нас звичка напружувати платізму виробляється сама собою, незалежно від занять у тренажерному залі. Естетисти вирішують цю проблему за допомогою ін’єкцій ботокса. Але вже згаданий фейсбілдінг і масажі, а також контроль за своєю мімікою здатні надати помітний ефект.
Номер слайду 6
4 Ваш аромат. Акне на шиї зазвичай пов’язують із гормональним дисбалансом. Адже кількість сальних залоз тут значно нижча, ніж на обличчі, і якщо вже висипання з’явилися, щось точно пішло не так. На ділі ж причина може виявитися куди більш прозаїчною: ви розпилює парфум занадто близько до шиї і олії, що входять до його складу, подразнюють більш ніжну шкіру або забивають пори, викликаючи запалення. А за рахунок того, що тканини тут більш м’які та натягнуті не так сильно, цьому запаленню легше інкапсулюватися і залишитися з вами надовго. Крім того, що це просто неприємно, подразнена шкіра ще й гірше чинить опір іншим негативним факторам, адже всі її резерви спрямовані на нейтралізацію запалення, а значить, вона старіє швидше. Спробуйте наступного разу не наносити аромат на шию взагалі, а розпорошуйте його на волосся. У свою beauty-рутину по догляду за шиєю додайте відлущуючий лосьйон із кислотами, а на проблемні ділянки точково наносьте сироватку з ретинолом.
Номер слайду 7
5 Звичка заощаджувати. Багато кому складно звикнути всі етапи своєї beauty-рутини поширювати на шию з декольте — витрата лосьйонів і сироваток від цього суттєво зростає. Але є ще одна проблема, про яку ми не замислюємося. Тильна сторона шиї потребує догляду не менше, ніж її видима нам в дзеркалі сторона. «Уявіть, що ви наділи панчоху, одна з частин якої пошкоджена і втратила еластичність. Сповзати вона буде по всьому колу, чи не так?». Особливо страждає від недогляду задня сторона шиї в сонячну пору року — сюди мало кому приходить в голову нанести санскрін, якщо тільки ми не на пляжі. При цьому бажання зібрати волосся повище у спеку виникає постійно і, як результат, непідготовлена делікатна зона отримує ударну дозу ультрафіолетового випромінювання. А тим часом шкіра спини та шиї є найпоширенішою зоною локалізації меланоми. Тож будьте уважними