ПАМ'ЯТЬ: ЯК НАВЧИТИСЬ КЕРУВАТИ НЕЮ
Пам’ять – дуже складний психічний процес. Розвиток пам’яті залежить від того, як забезпечується управління цим процесом. Досягнути успіху в запам’ятовуванні можна. Варто лише докласти зусиль і створити умови для успіху:
Тоді саме час її потренувати
Більшість наших реакцій абсолютно автоматичні. Мозок одного разу прийняв запропоновану йому інформацію як базову та щодня «запускає» нас за алгоритмом рухів, інтелектуальних і емоційних реакцій. Зверни увагу, якою ногою ти щодня переступаєш поріг школи чи стаєш з ліжка? Якою рукою чистиш зуби вранці чи подаєш щоденник вчителю? Однією і тією ж? Спробуй зробити інакше. Зміни алгоритм початку робочого дня. Ти здивуєшся тому, як стрепенеться від подиву твій мозок! «Прокинувшись», він почне працювати ефективніше.
Сформуй асоціативний ланцюг між інформацією, яку ти намагаєшся вивчити. Роби асоціативні записи або малюнки, клейте маленькі шпаргалки з помітками в найвидніших місцях робочого простору. Ваш мозок проаналізує запис, знайде в пам’яті інформацію і запам’ятає її знову, але вже автоматично.
В дрібних деталях згадуй, що ти сьогодні робив, але не лише те, що тебе зачепило, а якнайдетальніше. Задумайся, чи пам'ятаєш ти, якого кольору авто проїжджали мимо по дорозі до школи? Як були одягнені твої товариші тощо?
Трохи втомлива, але дуже ефективна вправа! Заучуй лише те, що тобі подобається, щоб мозок не «збунтувався». Утішайся, уявляючи, як здивуєш ти колись якесь високе товариство, прочитавши зненацька вірші Бродського…А може, це стане вирішальним моментом у твоїй долі? Але не зубри, навіть регулярні спроби механічного запам'ятовування ефекту не дають. Відштовхуйся від змісту і логіки.
Багато вчених під час написання своїх наукових праць стимулювали роботу мозку спортивним бігом. Щонайменше тричі на тиждень, не поспішаючи, бігай по півгодини (пульс не повинен перевищувати 140 уд/хв.). Це збереже твоє здоров’я і розвантажить мозок. Інтелектуальні навантаження ж дозволять зберегти ясність розуму до глибокої старості..