Пам’ятка для батьків «Корисні поради»
Сім’я – колиска духовного народження людини. Сім’я має унікальний вплив на дитину, а де в чому й незамінний. У сім’ї дитина формується, виховується найближчими та найдорожчими людьми. Недарма Макаренко писав: «Хочете, щоб діти були хорошими, - будьте щасливими. Розірвіться на шматки, використовуйте всі свої таланти, ваші здібнос-ті, залучіть ваших друзів, знайомих, але будьте щасливі справжнім людським щастям».
-
Станьте постійним прикладом для дитини в акуратному виконанні домашніх справ.
-
Проявляйте терпіння у навчанні дитини, не виконуйте за неї, надайте їй можливість до самостійності у праці.
-
Реагуйте на виконану дитиною роботу, підбадьорюйте її та якомога більше заохочуйте до праці.
-
Прищеплюйте дитині інтерес та любов до книги, адже навіть народний чеський митець Б. Ржіва зауважив: «Книга для дитини – реальний досвід, бо дитина читає її так інтенсивно, ніби живе нею. Книга має ту перевагу, що пережите в ній повторюватись. Дитина – найкращий, найвдячніший читач. Книг прочитаних у дитинстві, не забуває ніхто… Тому треба заохочувати дитину до читання».
-
Надавайте рекомендації щодо книг прочитаних ще в вашому дитинстві, розкажіть про свої враження від прочитаного, влаштовуйте дискусійні обговорення предмету зацікавленості.
-
Цікавтеся всіма видами діяльності вашої дитини, звертайте увагу не лише на досягнення у навчанні, а й на успіхи чи то в малюванні, чи то у співах, чи в інших видах прояву творчості дитини, застережіть таким чином свою дитину від черствості та егоїзму у дорослому житті.
-
Заохочуйте дитину до спілкування з однолітками, до дружби з іншими дітьми, не прирікайте її на самотність.
-
Вчіть дитину тактовності по відношенню до оточуючих. Прояви шляхетності повинні супроводжувати вас по життю.
-
Демонструйте природність у почуттях, не використовуйте показну ввічливість та чуйність. Не застосовуйте грубощів по відношенню до інших.
-
Не бійтеся оточення, майте сміливість при необхідності вибачитися, навіть якщо поряд з вами буде дитини. Споглядаючи на батьків вона буде відчувати лише пошану та захват.
-
Розповідайте дитині про необхідність збереження власного здоров’я.
-
Частіше бувайте на свіжому повітрі, залучайте дитину до спортивних ігор, змагань та естафет.
-
Не глузуйте з дитини, «не підрізайте крила» досить різкими зауваженнями.
-
Відвідуйте спортивні заходи разом зі своїми дітьми, демонструйте повагу до спорту на власному прикладі. Ідіть назустріч здоров’ю всіє сім’єю, адже воно само не прийде.
-
Та найголовніше правило для батьків пам’ятати, поведінка – це дзеркало, в якому відображається справжнє обличчя людини, а дитина – це дзеркало душі.