Девиз урока: чем больше я знаю, тем больше умею.
Кто ничего не замечает,
Тот ничего не изучает.
Кто ничего не изучает,
Тот вечно хнычет и скучает.
(поэт Р.Сеф)
Тема Статистичні таблиці .Ряди розподілу наочне представлення
статистичного розподілу. Використання апарату математичної
статистики для опрацювання і впорядкування даних.
Мета:
Навчальна:
Розвивальна:
Виховна:
Тип уроку комбінований
Обладнання комп’ютери, презентації
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Вправа «Запитання ланцюжком» або «Мікрофон»
Учні задають одне одному запитання (ст.. 272) ; право задавати наступне запитання належить учню, який правильно відповів на попереднє запитання
Заслуховую доповіді учнів ( частково, по бажанню учнів) про статистичні дані з різних аспектів життєдіяльності.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Для активізації і зацікавленості учнів роздаю газети, журнали, де розміщено різноманітні тексти, графіки, діаграми, таблиці, які мають числові дані
Запитання до учнів: Як ви думаєте, про що ми будемо говорити на сьогоднішньому уроці?
ІV. Повідомлення теми , мети і завдань уроку
Статистичні таблиці .Ряди розподілу наочне представлення статистичного
розподілу. Використання апарату математичної статистики для
опрацювання і впорядкування даних.
Учні записують тему уроку в зошитах.
V. Вивчення нового матеріалу
(Програмовий матеріал § 49-50 представлений у вигляді презентації )
Робота з підручником . Пропоную розглянути таблиці №18-21,23-25 і визначити за ними:
( мотивація навчання- ?)
( розповідь другого учня)
(Матеріал параграфів учні конспектують у зошит )
VI. Закріплення матеріалу
Фронтальне розвязання вправ
Вправи №226, 228.
VII. Підсумок уроку
Відповідаю на запитання учнів .
Повідомляю учням про другий етап проекту « Планування».(презент)
Зміст діяльності учнів (1 слайд)
Функція вчителя:
Третій етап проекту « Дослідження»
Зміст діяльності учнів (2 слайд)
Функція вчителя:
VIII Домашнє завдання
§ 49-50 , запитання і завдання № 229.
Зробити відповідні виміри та занести їх до таблиць, використовуючи MS Excel.