Тема Урок узагальнення і систематизації знань з теми « Вступ до
статистики»
Мета:
Навчальна
Розвивальна:
Виховна:
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань умінь та навичок.
Обладнання: комп’ютери, інструкційні картки, таблиці, програма MS Excel, GRAN 1.
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Мотивація навчання
Діти сьогодні ми проводимо підсумковий урок з теми « Вступ до статистики» у комп’ютерному класі. Тож давайте згадаємо
– Як треба сидіти за комп’ютером ?
Вивчаючи даний розділ . ми одночасно працювали над проектом.
Яку ж мету ми поставили перед собою і як ми її вирішували?
ІІІ. Перевірка знань умінь і навичок
( Група учнів демонструє презентацію « ФОРМА»)
Вчитель. Отже, працюючи над проектом ми з вами досліджували «Скільки метрів тканини піде на пошиття форми для учнів нашої школи»?
Збирали необхідну інформацію, обробляли отримані результати, пов’язані з нашою проблемою. А це вже ціла наука.
( відповідь учня)
(відповіді учнів)
Вчитель. Тобто ми з вами провели статистичні спостереження і оформили отримані дані у вигляді статистичних таблиць.
(відповідь учня)
Вчитель Відкрийте свої статистичні таблиці.
Завдання: знайдіть max, min кількість тканини.
Вчитель
Завдання Побудувати полігон та гістограму за даними останнього варіаційного ряду « КІЛЬКІСТЬ ТКАНИНИ» та скопіюйте їх на лист 3(4)
Вчитель. Діти, ви вже побачили , що властивості сукупності даних можна подавати у формі таблиць, графіків. Розглядали ми з вами і інші способи оцінювання даних за розподілом частот. Їх метою, як прийнято говорити в статистиці, виявити міри центральної тенденції (центрального положення). Найчастіше знайти міру центральної тенденції можна за допомогою моди,
від латинського слова modus- міра, правило.
( учениця модно вдягнена заходить в клас і розповідає Роль моди в житті.
Завдання Зайти моду і медіану сукупності даних поля R.
Вчитель -Які ще міри центральної тенденції обчислюються у статистиці.
(відповідь учня)
- Пояснити як знаходити СА, СК,СГ?
Завдання. Знайдіть скільки треба в середньому метрів тканини для кожного класу,збережіть зміни у ваших таблицях та надішліть копії файлів до моєї папка «Общие документы»
-В чому полягають завдання математичної статистики?
- Який ми зробимо висновок ( учень демонструє класові зведену таблицю . робить підсумок роботи над проектом та публікацію, яка буде вивішена біля розкладу уроків).
ІV. Домашнє завдання
Домашня контрольна робота( кожному учневі роздаю примірники із завданнями).
V.Підсумок уроку (рефлексія)
Відповідаю на запитання учнів.