Дана розробка основана на спостереженні та дослідженні геометричних об'єктів в навколишньому середовищі, підкреслює важливість таких понять, як перпендикулярність і парелельність прямих, їх практичне призначення
ДОСЛІДЖЕННЯ І СПОСТЕРЕЖЕННЯ «ПАРАЛЕЛЬНІ І ПЕРПЕНДИКУЛЯРНІ ПРЯМІ В НАШОМУ ЖИТТІ»
В повсякденному житті мало хто звертає увагу на оточуюче нас середовище. Що воно собою являє? Варто озирнутися и ми побачимо, що багато предметів мають форму, схожу на вже знайомі нам геометричні фігури. Все в нашому житті підпорядковано законам геометрії.
Одним із важливих понять є паралельні і перпендикулярні прямі. Відомо, що дві прямі, які не перетинаються називаються паралельними.
Дві паралельні прямі, які ніколи
не перетинаються, але завжди поруч,
пронизують невідоме майбутнє.
Прийдешні хвилини, години, дні,
тижні, місяці, роки.
Синхронно, жодна з прямих
не випереджає іншу
і жодна не відстає від іншої
навіть на пів кроку.
Завжди поряд ніколи разом.
В геометрії, вивчаючи тему «Чотирикутники» присутнє поняття паралельності прямих.
Трамваї, потяги рухаються по паралельним коліям, тролейбуси – по паралельним електролініям.
Навіть, в спорті неможна обійтись без паралельності: доріжки в басейні і на стадіоні – паралельні, гімнастичні бруси, лижники на лижні.
Паралельні прямі: в музиці – нотний стан; на вулиці – «зебра», розподільні смуги руху автотранспорту.
В садах дерева висаджують в паралельні ряди. Все це для зручності поливу та збирання врожаю.
В класній кімнаті можна знайти багато геометричних об’єктів, які поєднують одночасно паралельні і перпендикулярні прямі. А ті прямі, які при перетині утворюють прямі кути називаються перпендикулярними.
В будь-якому приміщенні стіни, стеля, підлога, двері, вікна є прямокутники, в прямокутнику всі кути прямі, а сторони попарно паралельні.
Поряд з паралельними прямими «крокують» перпендикулярні прямі. Де ми їх бачимо? Стовби ліній електропередач, телевізійні вежі, різні архітектурні споруди стоять на землі, завдяки перпендикулярності відносно земної поверхні.
Одразу на думку спадає, чому людина впевнено стоїть на землі ї не падає? Відповідь одна. Вісь симетрії постаті людини перпендикулярна до площини земної поверхні.
Паралельність і перпендикулярність прямих упорядковує наше життя і воно стає зрозумілішим.