5 жовтня о 18:00Вебінар: Використання дитячого фольклору на уроках іноземної мови

Печворк "Сергій Жадан "Музика, очерет ..."

Про матеріал
Печворк дасть змогу здобувачам освіти 11 класу проаналізувати поезію Сергія Жадана "Музика, очерет ..."
Перегляд файлу

 

ПЕЧВОРК «СЕРГІЙ ЖАДАН «МУЗИКА, ОЧЕРЕТ … »

 

Сергій Жадан став відомим сучасним читачам насамперед як один з засновників літературної корпорації харківських поетів «Червона Фіра» (1991), до якої належали також Р. Мельників й

І. Пилипчук.

 

     У своїй творчості поети взяли в основі неофутуризм, й це визначило їхню літературну концепцію.

C:\Users\АДМИН\Desktop\дистанційне\балади про війну ).jpg

Цей вірш - взірець сучасної інтимної лірики. Поезія Жадана - виразно  урбаністична, а одним із центральних ландшафтів є Харків. Образність, пов'язана з небом, висотою, символізує юнацький романтизм і недосяжність ідеалу.

 

Провідна думка поезії — почуття, красиві і високі, не обмежуються ані годиною, ані віком.

 

 

 

C:\Users\АДМИН\Desktop\дистанційне\Foto-Olega-SHramka-620x465.jpg

Поетична творчість Сергія Жадана схожа на калейдоскоп вражень, думок, почуттів, переживань, заперечень, спротиву.

Оригінальний за задумом вірш «Музика, очерет...» (з збірки «Балади про війну й відбудову», 2001) належить до інтимно-медитативної лірики поета. Основний мотив твору — розлука двох молодих закоханих людей, котрі зрозуміли, що довкола світло змінився від їхніх почуттів, й смердоті відчули, «як проступа тепло через ріки, міста» й душі стають аби окриленими: «Усі, що ми було б — лише ця висота».

 

Пережите почуття невимовно хвилююче і красиве, тому для ліричного героя «солодко ширитися років», й, напевне, в таку мить свого життя він вдосконалюється у своєму внутрішньому світі, мудрішає, відчуває впевненість, й в нього «тихо зростанні душа, мов ламкий очерет». Це справді такий ніжно-тендітний процес, коли хочеться сумувати і посміхатися водночас.

Образ висоти у вірші асоціюється із чистотою взаємин, безкорисливих почуттів і щирих намірів. Теперішній холод у душі як ознаку втрати передано образами інію, сліз на віях.

Образ очерету як ламкої і крихкої сутності щастя, а надалі - юної душі, в цій поезії гармоніює з настроєм ліричного героя і його почуттями, усвідомленням того, що для закоханої пари цей досвід виявився також різним.

 

 

docx
Додано
5 травня
Переглядів
459
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку