Перенос слів з апострофом після префіксів

Про матеріал
Ознайомити учнів з правилами переносу слів з апострофом після префікса. Узагальнити знання по темі „Префікс”. Виробляти мовленнєві навички. Виховувати любов до природи.
Перегляд файлу

Тема: Перенос слів з апострофом після префіксів

Мета: Ознайомити учнів з правилами переносу слів з апострофом після префікса. Узагальнити знання по темі „Префікс”. Виробляти мовленнєві навички. Виховувати любов до природи.

Обладнання: Таблиця “Префікс”, картки, картина “Літо”.

 

Хід уроку

  1.   Організація учнів до уроку.

Схилились голівки до праці мерщій.

Ти всі перешкоди здолати зумій!

Працюй наполегливо, швидко, старанно.

Щоб жодна хвилинка не втратилась марно.

  1.    Перевірка домашнього завдання.
  1.   Прочитати твори про допомогу птахам (2—З учні).
  2.    Дописати слова в схемах (3 учні) біля дошки. Зробити звукову схему одного з слів.





 


  1. Попрацювати в парах. Краплинки-префікси запустили повітряних зміїв. Та їх ниточки переплутались. Розплутайте і запишіть слова.



 


  1.    Перевірка. Оцінювання. Яким правилом користувались? 
  1.    Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми і мети уроку.

Подивіться на звукові схеми. Про що можна дізнатися за кількістю голосних звуків?

Коли ми використовуємо поділ слів на склади? Які правила переносу ми вже знаємо? Сьогодні вивчимо ще одне. Тема уроку' „Перенос слів з апострофом після префіксів”.

  1.    Засвоєння учнями знань. Ознайомлення з правилом.

1 Звернемось до нашого джерела знань — підручника. Прочитаємо правило.

Пригадуєте: Апостроф на сторожі

Де префіксів сім ’я.

Отже він і залишається біля префікса, бо є його охоронцем.

2. Правила на усвідомлення знань.

Виконайте вправу 138. Будьте уважні, де слова не поділяються для переносу.

Перевірка виконання.

  1.    Закріплення вивчених знань.

Підсумуємо, що ж ми знаємо.

Був ,,.Префікс" цікавий —

Та тема оця, засвоєна нами, Дійшла до кінця.

  1.    й учень. Де префікс, де прийменник,

Розпізнаю я враз.

Де разом, де окремо, Засвоїв весь наш клас.

Випишіть слова з префіксами — 1 варіант, сполучення з прийменниками — 2 варіант.

(В) лісі, (в) лузі (на) горісі

І (під) кущиком, й (на) стрісі.

Але (в) тік, (в) піймав, (з) ловив

і (під) крався, і (на) крив.

  1.    й учень. І роз-, і без - пишу я.

Ніколи не зіб 'юсь,

Хоч буде і нечітко — Та я не помилюсь.

  1.     й учень. А Капетеха скаже,

Коли писати ,,ес".

У нього теж до мови.

З ’явився інтерес.

Вставте префікси з-, с-.

.кинути, .сипати, .шити, .палахнути.

  1.     й учень. Апостроф на сторожі,

Де префіксів сім ’я.

До них він не пускає

Букв ю, є, ї та я.

Вправа 139.  (Виписати слова з апострофом після префіксів). Скласти невеличку зв’язну розповідь з виділеними словами (про поїздку на екскурсію).

Можливий варіант.

У п’ятницю після уроків на подвір’ї школи з’юрмилися діти. О п’ятнадцятій годині прибуде автобус. Усі діти з’явились вчасно. Дружно сіли в автобус і від’їхали від школи.

  1.    Самооцінка учнів біля стенду.  

Найактивніші нагороджуються п’ятіркою.'

  1.    Підсумки уроку. Рефлексія. 

Чи було цікаво?1

Чи було вам важко?1

Чи було вам лінь?

Хочеш буть розумним,

Заглядай частіше

В чарівну глибінь.

Вже ми іншу тему

Будемо вивчать.

Та знання про префікс

Треба пам ’ятать.

  1.    Додому.

Повторити правила з теми „Префікс”. Вправа 140.

 

docx
Додано
28 січня 2021
Переглядів
1936
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку