Перетворення інформації з одного виду в інший. Пристрої для роботи з текстовою, звуковою, відео інформацією.

Про матеріал
Мета:  навчальна: навчити перетворювати інформацію з одного виду в інший, навчити працювати з пристроями для роботи з текстовою, звуковою;  розвивальна: розвивати спостережливість, увагу, уяву, логіку.  виховна: виховувати толерантність, любов та повагу до однокласників, вміння переконувати, бережливе ставлення до комп’ютерної техніки.
Перегляд файлу

План-конспект уроку

Тема: Перетворення інформації з одного виду в інший. Пристрої для роботи з текстовою, звуковою, відео інформацією.

Мета:

  •                  навчальна: навчити перетворювати інформацію з одного виду в інший, навчити працювати з пристроями для роботи з текстовою, звуковою;
  •                  розвивальна: розвивати спостережливість, увагу, уяву, логіку.
  •                  виховна: виховувати толерантність, любов та повагу до однокласників, вміння переконувати, бережливе ставлення до комп’ютерної техніки.

Обладнання: ПК, робочі зошити, презентація

Клас: 3

Хід уроку

  1.                      Організаційна частина

Доброго дня, діти! Покажіть, як мають сидіти учні, посміхніться. З таким гарним настроєм починаємо урок.

  1.                      Актуалізація опорних знань

Давайте пригадаємо, що ви вчили на попередньому уроці інформатики (способи подання інформації).

Які способи подання інформації ви знаєте? (графічний, звуковий, жести, комбінований)

Наведіть приклад подання інформації графічним способом? А звуковим?

Який це спосіб подання інформації: ми говоримо і показуємо жестами «Привіт!» одночасно? (комбінований); вивіска на дверях (графічний); дзвоник з уроку (звуковий)?

  1.                      Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку

Сьогодні ми вивчимо нове поняття – перетворення інформації. Але спочатку розгадайте ребуси

 

  1.                      Вивчення нового матеріалу

Тетянка вирішила привітати подругу з іншого міста. Та лист іде довго, а на комп’ютері вона листівки невміла створювати. Тому написала, що за листівку вона хоче.

Листівка має бути прямокутної форми, колір листівки – блідо-фіолетовий, обов’язково мають бути квіти, текст «Вітаю з Днем народження!!!»

Тетянка передала листівку тату, щоб він для неї створив на комп’ютері

Тато вирішив спочатку намалювати листівку

Татко сів за комп’ютер та створив листівку.

Відбулося перетворення інформації з одного вигляду на інший, а саме текст був перетворений у графічне зображення.

Перетворення інформації – це змінення способу подання тієї самої інформації за допомогою іншого виду без змінення початкового повідомлення.

 

Як ви розумієте словосполучення «носії інформації»? (те, що несе інформацію).

Носії інформації – це об’єкти штучного або природного походження, які здатні містити, зберігати та передавати інформацію.

Ще з давніх-давен люди потребували того, щоб інформація не просто існувала, а передавалася іншим поколінням.

Скажіть, чи зручно було б використовувати тільки звукову інформацію? (ні, бо в результаті передачі інформація могла змінюватися, передаватися не повністю).

Для цього ще первісні люди придумали зображувати інформацію на стінах печер, на шкірі тварин, на дерев’яних дощечках тощо. Такими способами до нас дійшли перші знання про те, як полювати, рибалити, обробляти поле, робити посуд, одяг та багато іншого. А носіями інформації були самі ті предмети, на яких люди залишали інформацію.

Пропоную зручно сісти і послухати історію «Від написів на стінах до хмарних сховищ»

Історія запису і зберігання даних почалася 40 тисяч років тому, коли Homo sapiens прийшла ідея робити ескізи на стінах своїх жител. Перша наскальна творчість знаходиться в печері Шові у Франції. Там міститься 435 малюнків, що зображують левів, носорогів та інших тварин пізнього палеоліту.

На зміну печерним стінам, інформація з яких була доступною небагатьом, був винайдений інший девайс, який представляв собою пластину з глини і нагадував сучасний планшет. На поверхню за допомогою очеретяної палички - стилуса - наносилися запису. Щоб працю не розмило дощем, пластини обпікалися. Всі таблички з давньої документацією ретельно сортувалися і зберігалися в спеціальних дерев'яних ящиках.

Але й ці носії даних були досить громіздкими. І тому з III тисячоліття до нашої ери в Єгипті починають використовувати папірус. Запис даних відбувається на листах, виготовлених із стебел рослини papyrus. Портативний і легкий вид носіїв інформації швидко витіснив свою глиняну попередницю. На папірусі пишуть не лише єгиптяни, а й греки, римляни, візантійці. Великі сувої папірусу змотувалися та були значно мобільнішими та зручнішими.

Але життя не стоїть на місці. З’являються нові винаходи. Наука йде вперед. Папір вже не є новинкою. Його використовують для створення інших носіїв, інформація з яких буде зчитуватися за допомогою комп’ютерних машин.

Зараз носії інформації різноманітні. Їх безліч: комп’ютери, диски, флеш-накопичувачі, карти пам’яті, фотоплівка, книги, газети. Популярності набувають хмарні сховища. Які носії інформації назвете ви?

  1.                      Засвоєння набутих знань
  1. Упиши в однакові фігури однакові числа, щоб отримати істинні рівності.            

 

  1.                      Фізкультхвилинка

Повторюйте за мною рухи фізкультхвилинки.

  1.                      Формування умінь і навичок

Повторення правил техніки безпеки

Розкажіть, чого не можна робити за комп’ютером.

Інструктивна картка

Тема: Носії інформації

Хід роботи

  1. Перейдіть за посиланням https://learningapps.org/display?v=pcet3pbd518 (для цього потрібно натиснути Ctrl і клацнути на посилання) і встановіть відповідність між назвою накопичувача та його зображенням.
  2. Перейдіть за посиланням https://learningapps.org/view3429515 та відшукайте пари.
  3. За посиланням https://learningapps.org/1692397  зробіть розподіл пристроїв у дві групи.

 

  1.                      Підсумки уроку

1. Що таке перетворення інформації?

2. Навіщо перетворюють інформацію?

3. Які пристрої використовуються для роботи зі звуком?

4. Які пристрої використовуються для роботи з зображеннями і відео?

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Коваль Оксана
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
3 жовтня 2019
Переглядів
6930
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку