Перевірка додавання трицифрових чисел дією віднімання. Знаходження розв’язків нерівностей. Розв’язування задач

Про матеріал
Урок математики на тему: "Перевірка додавання трицифрових чисел дією віднімання. Знаходження розв’язків нерівностей. Розв’язування задач». Підручник Н.Листопад.
Перегляд файлу

Тема. «Перевірка додавання трицифрових чисел дією віднімання. Знаходження розв’язків нерівностей. Розв’язування задач».

 

Мета: Формування предметних компетентностей: ознайомити учнів із прийомом письмового додавання трицифрових чисел; перевіряти розв’язки відніманням; учити  розв’язувати рівняння;

удосконалювати вміння учнів розв’язувати  задачі;

розвивати аналітичне мислення, техніку швидких обчислень, пам’ять, увагу;

виховувати допитливість, інтерес до математики.

Формування ключових  компетентностей:

спілкування державною  мовою (уміння усно та  письмово висловлювати власну думку, тлумачити поняття та ін.);

 уміння навчатися впродовж життя (уміння сприймати й аналізувати інформацію, визначати головне, формулювати, складати алгоритм навчальної діяльності та дотримуватися його, організовувати робоче місце, оцінювати результати роботи — своєї та  однокласників);

соціальні та  громадянські (здатність працювати в  групі (команді) на  результат, досягати компромісів, виховувати  почуття відповідальності за успіх команди);

загальнокультурну грамотність (бережливе ставлення до підручника і охайність при письмі.)

 

Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок.

 

Формат уроку: онлайн.

 

Обладнання: ІКТ, презентація.

 

Хід уроку

І. Організація класу

1. Привітання

 

Заглядає тепле сонечко

У наше віконечко,

Ніжно посміхається,

На вас сподівається,

Що розумними зростете

Й Україну прославите!

 

II. Перевірка домашнього завдання.

 

ІІI. Повідомлення теми та мети уроку

 

-         Сьогодні ми з вами навчимося перевіряти свої розв’язки самостійно. Вирази на додавання будемо перевіряти дією віднімання. Спробуємо себе в ролі вчителів.

  1. Актуалізація опорних знань
  1.     Усний рахунок.

Перш ніж почати нашу роботу, треба виконати такі завдання: порахувати усно  та написати каліграфічну хвилинку.

Давайте запишемо число, класна робота та каліграфічну хвилинку.

2)  «Хвилинка каліграфії».

- Діти, запишіть  сусідів числа 679, 350, 50.

- Запишіть найменше трицифрове число(100)

- Запишіть найбільше трицифрове число(999).

- Оцініть свою роботу смайликом на полях.

 

  1. Вивчення нового матеріалу

 

- А зараз ми обчислимо вирази, які записані у підручнику на сторінці 41 під № 216.

  1. Робота з підручником стор. 41 № 216.

-         Перш ніж приступити до виконання наступного завдання давайте повторимо правило.

При додаванні трицифрових чисел одиниці додають до одиниць, десятки до десятків, сотні до сотень.

- А при відніманні?

При відніманні трицифрових чисел одиниціц віднімають від одиниць, десятки від десятків, сотні від сотень. А якщо зменшуваний розряд менший від від’ємника, то позичаємо 10 або 100 у сусіднього розряду.

Коментоване розв’язування прикладів № 216 сторінка 41

 

- Оцініть свою роботу смайликом.

2. Робота з підручником №217 ст.41.

Які молодці. Ви гарно навчилися розв’язувати вирази дією додавання, а чи зможете перевірити правильність розв’язку? Давайте спробуємо від суми  відняти один із доданків! Що у нас вийде?

Коментоване розв’язування прикладів № 217 сторінка 41

 

VІ. Закріплення вивченого матеріалу.

1.  Робота з презентацією.

- Запишіть приклади в стовпчик та обчисліть.  Перевірте дією віднімання.             

543+251       342+127         231+647        354+245                   

 Перевірка:

-         Підніміть віртуальну долоньку ті дітки, в яких у першому прикладі відповідь 794; у другому – 469; у третьому – 878; у четвертому – 599.

-         З якою метою ви робили цю вправу?

- Оцініть свою роботу смайликом.

 

  1.               Фізкультхвилинка

Час прийшов для відпочинку,

Проведемо фізкультхвилинку.

https://www.youtube.com/watch?v=3Os2JN-rvpI

 

VІІ. Розвиток математичних знань.

  1. Робота з підручником. (№219 ст.41)

Діти, давайте розв’яжемо рівняння.

 

138 + х = 295      х – 442 = 366      413 – х = 208

 

Чи всі справились із завданням? На рахунок «3» летять розв’язки в чат!

  1. Робота з підручником. Задача №220 ст.41.

 

- Прочитайте задачу .  Про що йде мова в задачі?

            - Чи можемо одразу відповісти на запитання задачі?

            - Які дані нам відомі?

            - Що означає число 184? А 45?

            - На скільки дій задача?  Що будемо знаходити в першій дії?

            - Якою дією знайдемо відповідь на головне питання?

 

- Всі попрацювали добре, молодці. Давайте запишемо цю задачу в зошити.

- Оцініть свою роботу смайликом.

 

3. Математика самостійно.

 Розв’язування виразів (диференційовані картки у Вайбер дітям)

 

1 картка: 235 + 412 =          724 – 312 =        357 + 221 =

2 картка: 284 + 579 =          566 – 279 =        735 + 265 =

3 картка: 256 + 145 + 128 =     518 – 196 – 54 =      297 + 483 + 364 =

 

   Перевірка виконання.

 

- Оцініть свою роботу смайликом.

 

VІІI. Підведення підсумків уроку.

Інтерактивна гра

- От і закінчився наш урок. Ми з вами впоралися з усіма завданнями і нарешті можемо підвести підсумок.

- Візьміть віртуальний фломастер і домалюйте смайлик під своїм ім’ям.

 

 

                           

 

        Артем                          Злата                         Кіра

 

-Скажіть, що у вас вийшло найкраще?

     Вміння додавати трицифрові числа;

     Вміння розв’язувати  задачі;

     Знання нумерації чисел;

     Вміння працювати з іменованими числами;

     Вміння працювати в колективі і самостійно.

 

ІХ. Домашнє завдання

-         Для того, щоб не розгубити наші знання потрібно вдома їх закріпити. Тож записуємо домашнє завдання сторінка 42 № 221 і №222. Вам треба розв’язати задачу та виконати дії з виразами.

-         А зараз оцініть роботу на уроці в зошиті смайликом.

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
2 березня
Переглядів
85
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку