"ПЕРШИЙ РАЗ – У ПЕРШИЙ КЛАС! ПЕРШЕ ЗНАЙОМСТВО З ПЕРШОКЛАСНИКАМИ"

Про матеріал
Познайомити учнів один з одним зі своєю вчителькою; з їхніми обов’язками, з шкільним приладдям, його призначенням; розвивати зосередженість, допитливість, бережливе ставлення до своїх і чужих речей, повагу до старших, до людей, які з ними працюють; виховувати бажання навчатись, дружити, вести здоровий спосіб життя, а також комунікативні якості
Перегляд файлу

Тема. ПЕРШИЙ РАЗ – У ПЕРШИЙ КЛАС! ПЕРШЕ ЗНАЙОМСТВО З ПЕРШОКЛАСНИКАМИ

Мета: познайомити учнів один з одним зі своєю вчителькою; з їхніми обов’язками, з шкільним приладдям, його призначенням; розвивати зосередженість, допитливість, бережливе ставлення до своїх і чужих речей, повагу до старших, до людей, які з ними працюють; виховувати бажання навчатись, дружити, вести здоровий спосіб життя, а також комунікативні якості

ХІД УРОКУ

 І. Організація класу

Ранок розпочавсь цікаво,

Світить сонечко ласкаво,

В календарик заглядає

І від посмішки аж сяє.

Знає сонце гомінливе –

День сьогодні особливий!

 ІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів, повідомлення теми і мети уроку

- Я від щирого серця вітаю вас з цим особливим святковим днем!

Сьогодні для вас пролунав перший дзвінок, який покликав вас на перший у вашому житті шкільний урок. Ми з вами вступили у нашу велику шкільну родину, ви стали учнями 1 класу. З цього дня ми будемо мандрувати країною Знань, збираючи усе, що вона нам подарує. А дарує вона те, без чого ми не можемо жити, працювати, - знання. Відтепер ви не просто діти, ви – школярі!

ІІІ. Знайомство з учнями

- Чи знаєте, хто я? Я ваша перша вчителька. Мене звуть __________. Дехто з вас приходив вже до школи з батьками і ми з вами знайомились. Але декого я бачу вперше і не пам’ятаю як вас звуть. Але це не біда, тому що сьогодні ми всі будемо знайомитись, та дізнаватись щось цікаве один про одного.

а) Гра «Познайомся з Тедді»

- Зараз я вам пропоную гру «Познайомся з Тедді». Тедді – це ось такий ведмедик, який сьогодні проведе урок разом з нами. Він так як і я не знає всіх вас, але дуже хотів би познайомитись. Ви по черзі будете передавати ведмедика та називати своє ім’я, починаю я. Мене звуть Мар’яна Володимирівна.

- Ось ми з вами i познайомилися. Ми проведемо разом чотири роки, протягом яких нас очікує багато цікавого. Від сьогодні у вас з’являться новi друзi, з якими ви ділитимете свої радощi й сумнiви, перемоги й невдачi, будете вчитися разом робити гарнi справи.

ІV.  Актуалізація опорних знань, умінь і навичок

- А зараз уважно послухайте загадку.

Новий дім несу на спині.

Що за дім, хто скаже нині?

А живуть у домі тому

Книги, ручки та альбоми. (Портфель)

- А зараз послухайте про Миколку-першокласника.

а) Вірш Надії Кир’ян «Миколка - першокласник»

Перший раз малий Микола

Став збиратися до школи.

Олівця поклав у сумку,

Книги, ручку, зошит, гумку,

М’яч, перо, граблі, подушку,

На обід м’яку пампушку,

Двох ведмедиків, лопату,

Білочку руду хвостату,

Лук, і стріли, і рушницю,

Ще й пухкеньку паляницю,

Ще й стільця, стола, і парту,

І географічну карту,

Трактора, машинку, мило –

Вже й надворі звечоріло.

Сів Микола, дума думку:

«Чи усе поклав у сумку?»

 

- Чи всі ви вже придбали собі портфель?

- А чи складали ви вже свій портфель?
- Що ви в нього поклали?
- А як ви думаєте, що зайвого поклав Миколка в всій портфель?

б) Загадки

- А щоб краще знати, що носять у портфелі, відгадайте загадки.

1. Коли хочеш ти читати,

То мене повинен знати.

Всiх я розуму учу,

А сама завжди мовчу.  (Книжка)

 2. Для письма, сказати прошу,

Що потрiбно взяти?   (Зошит)

3. Довгі палички, кругленькі, 
Сині, жовті, червоненькі, 
На папері походили, кольори свої лишили. 
Звуться палички оці кольорові... (олівці)

4. Я негарно написала,

А вона все те злизала.

 Олівців моїх сусідка

Ця вертлява-буквоїдка. (Гумка)

5. Спокою вона не знає, дітям креслить помагає.

Різні лінії, фігури, щоб прямими вони були. (Лінійка)

6. Виводить букви і слова ота цікава штучка.

В руці виблискує здаля нова , гарненька … (Ручка)

- Всі ці речі школярі носять у своєму портфелі. Ці речі необхідні кожному учневі та учениці. Свій портфель потрібно обов’язково складати самому, або з допомогою дорослих, а також складати його ввечері перед тим як лягати спати, щоб ранком не спішити, та не забути якісь важливі речі.

в) Вправа «Збери ранець»

- Зараз я роздам вам листочки, на них зображені різні предмети. Ви повинні розфарбувати тількі ті речі, які необхідно взяти з собою до школи.

V. Дидактична гра «Я – не я»

(стаємо у коло Я – ручки догори Не я – присіли)

- А тепер давайте грати – треба вам відповідати.

Рано – вранці хто піднявся?

А хто сонечку посміхався?

Не хотів хто одягаться?

А зарядку хто робив?

Свої ручки хто не мив?

Добре зранку готувався. Хто?

А ще досі не вмивався хто?

Хто здоровим хоче стати?

А знання хто хоче мати?

  • Бачу, всім вам хочеться знання пізнати  і справжніми школярами скоріше стати!

VІ. Підсумок заняття

- Вітаю вас із першими кроками до школи, дуже радію, що ні в кого настрій не погіршився. Ви гарно працювали, відповідали на запитання, відгадували загадки… За це хочу нагородити вас солодкими подарунками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\Users\User\Desktop\photo_2020-08-30_23-17-08.jpgC:\Users\User\Desktop\photo_2020-08-30_23-17-02.jpg

C:\Users\User\Desktop\photo_2020-08-30_23-28-50 (3).jpgC:\Users\User\Desktop\photo_2020-08-30_23-28-50.jpgC:\Users\User\Desktop\photo_2020-08-30_23-28-51.jpgC:\Users\User\Desktop\photo_2020-08-30_23-28-50 (2).jpgC:\Users\User\Desktop\photo_2020-08-30_23-28-51 (4).jpgC:\Users\User\Desktop\photo_2020-08-30_23-28-51 (3).jpgC:\Users\User\Desktop\photo_2020-08-30_23-28-51 (2).jpg

docx
Додано
1 листопада 2020
Переглядів
646
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку