Перший урок «Розкажемо Європі про себе»

Про матеріал
План-конспект виховної години для учнів 6 класу створений з метою: поглибити знання учнів про Європу; довести, що Україна є частинкою європейської цивілізації; розвивати навички швидкого мислення, пізнавальної активності учнів; виховувати повагу до сусідніх європейських держав, заохочувати учнів до вивчення історії, культури, традицій європейських держав та України; виховувати повагу та дружбу між країнами;
Перегляд файлу

Перший урок «Розкажемо Європі про себе»

для учнів 6 класу

 

Підготувала: Кисіль Світлана Володимирівна,

класний керівник

 

Мета:

     поглибити знання учнів про Європу; довести, що Україна є частинкою європейської цивілізації;

     розвивати навички швидкого мислення, пізнавальної активності учнів;

     виховувати повагу до сусідніх європейських держав, заохочувати учнів до вивчення історії, культури, традицій європейських держав та України; виховувати повагу та дружбу між країнами;

Матеріально-технічне забезпечення: ПК, мультимедійна дошка, проектор.

Використані джерела:

1. Перший урок для 6-7 класу «Розкажемо Європі про себе». [Електронний ресурс] / Режим доступу: https://naurok.com.ua/pershiy-urok-2018-2019-n-r-rozkazhemo-vropi-pro-sebe-43526.html

2. Перший урок на тему::«Розкажемо Європі про себе». [Електронний ресурс] / Режим доступу: https://vseosvita.ua/library/persij-urok-na-temurozkazemo-evropi-pro-sebe-52497.html

2. Відео пісня Гайтани «Україна – це Європа». [Електронний ресурс] / Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=5fhvcJFKskA

Складова моделі успішного випускника: громадянин.

Орієнтир складової моделі успішного випускника: громадянська позиція.

Педагогічний інструментарій: підхід: особистісно-орієнтований;

технології: опрацювання дискусійних питання;

форма роботи: виховна година.

Ознаки успішного зростання випускника: формування почуття патріотизму, відданості Батьківщині.

ХІД УРОКУ:

І. Основна частина

Учитель:

Дорогі діти!

Я рада, що ви сьогодні до нас прийшли.

Дозвольте з Днем знань Вас привітати,

Здоров’я, щастя, миру побажати.

Бажаю терпіння і порозуміння,

Нехай поруч з вами завжди буде везіння,

Нехай в родині буде злагода й любов,

А в Україну прийде мир і спокій знов.

Повідомлення теми уроку.

Слайд 2

Учитель:

Скажіть мені, діти, а чи любите ви подорожувати? А що саме вам подобається в час подорожі? (Відповіді дітей). І розпочати наш новий навчальний рік я хочу із уроку-подорожі. А для того щоб дізнатися тему цього уроку, пропоную її розшифрувати.

Слайд 3

Гра «Шифрувальник»

Слайд 4

Рожезкамо опіЄвр орп бесе

Слайд 5

Розшифровані слова: Розкажемо Європі про себе.

Слайд 6

Тема нашого першого уроку «Розкажемо Європі про себе».

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Учитель:

Слайд 7

1. Діти, скажіть мені, якими видами транспорту можна подорожувати? (Відповіді дітей)

Слайд 8

Так, літаком скоріше, але на автомобілі можна милуватися природою, красотами європейських країн.

2.Чи подорожували ви коли-небудь автостопом? (Так/Ні)

Слайд 9

3.А що таке автостоп? (Відповіді дітей)

Слайд 10

Автостоп — спосіб пересування, що полягає у використанні попутного транспорту, найчастіше автомобілів.

Слайд 11

4. А скажіть, якою ж валютою розраховуються в Європі? (Відповіді дітей)

Слайд 12

Євро — офіційна валюта 19 з 28 країн Європейського Союзу, відомих як Єврозона. Використовується також в 6 інших європейських державах, загалом є рідною для понад 337 мільйонів європейців. Євро був запроваджений у 1999 році на заміну ЕКЮ, в готівковому обігу перебуває з 2002 року. Символ валюти: , літерний код: EUR. Поділяється на 100 центів (часто їх називають євроцентами).

Слайд 13

В обігу перебувають монети номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 євроцентів та 1, 2 євро і банкноти в 5, 10, 20, 50, 100, 200 та 500 євро.

5.А як називають гроші нашої держави?

Учень: Гривні, копійки.

Учитель:

Слайд 14

 

Гривня — офіційна валюта України. Відповідно до Указу Президента України Леоніда Кучми та статей 99 і 102 Конституції України протягом 2–16 вересня 1996 року в Україні була проведена грошова реформа.

Слайд 15, 16, 17

В обіг введено національну валюту України гривню та її соту частку — копійку. Літерний код валюти — UAH, цифровий код — 980, скорочене позначення — грн (без крапки на кінці). Сьогодні в обігу перебувають монети номіналом 10, 25, 50 копійок, 1, 2 гривні та банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000 гривень.

Слайд 18

6. Чи в усіх європейських країнах національною валютою є євро? (Ні)

Слайд 19-23

Учитель:

В Чехії, наприклад, - крони, а у Польщі - злоті, в Болгарії - болгарські леви, в Латвії - латвійський лат, литовський лит у Литві, естонська крона в Естонії, шведська крона в Швеції, у Британії - фунти стерлінгів. Хорватія теж має свої гроші – це куни. Грошова одиниця Угорської Республіки - форинт.

Слайд 24

І так, подорожуємо.

Слайд 25

7. Що таке Європа? Де вона знаходиться? (Відповіді учнів)

Доповнення учителя:

Слайд 26

У Давній Греції жила молода дівчина на ім’я Європа. Вона була дочкою фінікійського царя Агенора і чарувала всіх своєю красою. Бог Зевс викрав її перетворившись на бика та відвіз на острів Крит, де Європа народила сина – Міноса, котрий потім побудував лабіринт з мінотавром.

Слайд 27

Європа – це і назва одного зі супутників планети Юпітер. Він був відкритий Г. Галілеєм у 1610 році.

Слайд 28

Між Африкою та Мадагаскаром є острів, який також називається Європа. Він був названий на честь однойменного корабля з Британії....

Слайд 29, 30

А ще Європа – це частина світу розташована на заході Євразійського материка. Вона має площу 11,5 кв. км,близько 800 млн. населення. На такій маленькій території існують 46 держави, економіка й культура яких тісно переплелася між собою. Ну що ж, певний багаж знань ви маєте. Сьогодні на нашій зустрічі ми спробуємо розширити  ваші знання, донесемо до вас багато невідомого, можна сказати, загадкового, що таїть в собі Європа.

Слайд 31

Сьогодні я Вас запрошую здійснити віртуальну (уявну) подорож по країнах Європи під девізом «Розкажемо Європі про себе». Під час нашої подорожі я ознайомлю вас із особливостями деяких країн Європи. Сьогодні своїми розповідями про Україну ми з вами допоможемо європейцям краще пізнати нашу Батьківщину, а також познайомимо їх з визначними місцями рідного краю.

То ж вирушаймо в подорож за новими знаннями.

Слайд 32

Презентую для вас «Європейські родзинки, або чи знаєте ви, що.. ». Під час моєї розповіді ми будемо на карті позначати країни, про які я буду згадувати.

Чи знаєте ви що…

Слайд 33-34

307 років тому у 1710 році  українським гетьманом Пилипом Орликом було проголошено «Конституцію прав і свобод Запорізького війська», яка і стала першою в історії Європи Конституцією.

Слайд 35-36

Швейцарія – це європейська країна, яка славиться виробництвом годинників.

Слайд 37-38

Ісландію називають країною рибалок. гейзерів та вулканів.

Слайд 39-40

А Франція є всесвітнім центром моди.

Слайд 41-42

Арнольд Шварценегер – голлівудський актор та колишній губернатор штату Каліфорнія, родом із Австрії, яка є музичною столицею Європи.

Слайд 43-44

Болгарію називають трояндовою країною. З цієї країни пішов у світ йогурт – улюблений десерт і дорослих, і дітей.

Слайд 45-46

Греція - це країна, в якій беруть свій початок Олімпійські ігри. Це країна богів та міфів.

Слайд 47-48

Іспанія – це край фламенко і кориди. Ця країна є батьківщиною шестиструнної гітари.

Слайд 48-50

А за легендою таємничий граф-вампір Дракула проживав в Румунії.

Слайд 51-52

Нідерланди – світовий центр квітникарства, це королівство дерев’яних черевиків, країна сиру, вітряків і тюльпанів.

Слайд 53-54

Фінляндія – країна озер і боліт, вкрита снігом до семи місяців на рік. А фінські школи вважаються найкращими у світі. Фінляндія є батьківщиною Діда Мороза.

Слайд 55-56

Швеція – одна з найбільших країн Європи. Жителі цієї країни отримують високу зарплату і витрачають на відпочинок грошей більше, ніж будь-яка інша нація у світі.

Слайд 57

Як бачите, кожна країна має свої особливості, але їх об’єднує одне: всі вони є членами Європейського союзу. Ідея створення цієї організації була задумана для того, щоб більше ніколи не повторилися масові вбивства та руйнації, що відбувалися під час Другої світової війни. Вперше цю ідею запропонував Міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман 9 травня 1950 року. Цей день став днем народження Європейського Союзу, і тепер він щороку святкується як День Європи. Сьогодні до Євросоюзу входить 28 країн . Мета Союзу – підтримувати мир, культурні  цінності та добробут своїх народів. Його засновано на цінностях поваги до людської гідності, свободи, демократії, рівності, верховенства права та поваги до прав людини, зокрема осіб, що належать до меншин.

Слайд 58

Європейський Союз має власну символіку. Всім відомий прапор Євросоюзу: на синьому фоні колом розташовано 12 золотих зірок, які є символ довершеності, повноти та єдності.

Європейський гімн – це гімн не лише Євросоюзу, але й усієї Європи. Музика гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен назвав «Ода радості». Столицею об’єднаної Європи є місто  Брюссель.

Слайд 59

Шановні діти, запрошую вас прийняти участь у грі «Дива Європи» назвати зображену пам’ятку або місце і країну, в якій вона знаходиться.

Слайд 60-67

(Демонстрація всесвітньо відомих пам’яток, місць , які знаходяться на Європейському континенті тощо).

Пізанська Вежа – Італія.

Біг Бен – Англія.

Стоунхендж – Англія.

Києво-Печерська лавра- Україна.

Колізей – Італія (Рим).

Ейфелева Вежа – Франція.

Молодці! Дорогі діти, пам’ятайте, що все людина знати не може. Ми все життя вчимося, ми постійно пізнаємо щось нове. Я бажаю вам, щоб ви, коли станете дорослими, хоча б частково відвідали не тільки ці, а й інші всесвітньо відомі місця.

Слайд 68-84

Участь у грі «Юний знавець Європи» приймають всі учні. За кожну правильну відповідь ви будете отримувати єврозірочку. По завершенню гри ми дізнаємось, хто ж у нас найкращий юний єврознавець.

Гра

1. Грошова одиниця Європейського Союзу? (Євро)

2. На цій горі, що знаходиться в Греції, за легендою жили давньогрецькі боги. (Олімп)

3. Що символізують 12 зірок на прапорі ЄС ? (Символ довершеності та досконалості.)

4. Коли в Європі відзначається День Європи? (9 травня) А коли в Україні відзначається День Європи? (3 неділя травня).

5. Європу від Азії відділяють (Уральські гори).

6. В якій країні було виведено породу собаки, що характеризується хоробрістю та вірністю;її називають вівчаркою. (Німеччині).

7. Яка країна є батьківщиною Мікеланджело, Леонардо да Вінчі, Данте, Галілео Галілея… (Італія).

8. Найбільша за площею країна Європи – (Україна)

Учениця:

Європа - наш спільний дім,

Європа - колиска усіх країн!

Шляхом єдиним прямуй до мети,

Європа - це дім, де живем я і ти!

Усі ми різні, бо ми народ!

Усі ми рівні, шукай, знаходь!

Хай буде мир на всій землі,

Країни різні, а ми одні!

Європа багатолика: єдина, близька, велика!

Учитель:

А тепер повертаємося додому, в рідну Україну.

Слайд 85

А що для вас означає це величне слово – Україна?

(Відповіді учнів).

Дійсно, Україна – це і наша земля, і наша культура, і наша українська мова.

Учениця:

Україна – рідний край,

Рідне поле, зелен гай,

Рідне місто й рідна хата,

Рідне небо й рідна мати.

Ми – українці,

Ми – горді і смілі,

Ми впевнено йдемо

  До великої цілі.

Ми – європейці,

Ми – сильна держава,

А разом з Євросоюзом

Нам повага і слава.

У центрі Європи знаходиться наша держава.

Учитель:

Україна, одна з найбільших країн Європи - це наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею і талановитими людьми.

Слайд 86-87

Україна розташована на величезній рівнині, що простяглася від Карпатських до Кавказьких гір. Наша держава межує з європейськими країнами: Польщею, Словаччиною, Румунією, Угорщиною, Молдовою, Білорусією, Росією. На її території розташовані Карпатські та Кримські гори.

Слайд 88

Найвища вершина – Говерла.

Слайд 89

Найбільша річка України – Дніпро. А ще Україна завжди славилася своїми чорноземами. Вона завжди була своєрідним культурним мостом між Європою та Азією.

Слайд 90

Державна символіка України формувалася не одне сторіччя. В її основі лежать традиції, культура та історія нашої держави. Що ж належить до державної символіки і що вона означає?

Прапор

http://children.kmu.gov.ua/img/forall/content/about/about_flag.jpgДержавна символіка України включає жовто-сині барви. У старовину слово «барва» означало не тільки колір, а й одяг, за яким визначалася належність людини до певної групи. В українців національною барвою стала жовто-синя. Насамперед вона з’явилася у розписах церков та у церковних речах – ризах, фарбованій різьбі іконостасів. Пізніше у творах мистецтва – мініатюрах і прикрасах, у гербах українських земель. Ще не об’єднані в єдину державу Київщина і Галичина мали своїми гербами золотого тризуба на голубому полі та золотого лева на голубому полі. Жовто-синя барва була настільки усвідомленою як національна, що першим парламентом України – Центральною Радою у 1917 році без жодного сумніву було узаконено жовто-синій прапор як державний символ.

Учень:

Прапор — це державний символ

Він є в кожної держави;

Це для всіх — ознака сили,

Це для всіх — ознака слави.

Синьо-жовтий прапор маєм:

Синє — небо, жовте — жито;

Прапор цей оберігаєм,

Він — святиня, знають діти.

Прапор свій здіймаєм гордо,

Ми з ним дужі і єдині,

Ми навіки вже — народом,

Українським, в Україні.

 

Герб

http://children.kmu.gov.ua/img/forall/content/about/about_gerb.jpgМалим гербом нашої держави є тризуб. Звідки і коли вперше з’явився він в історії України? Перша літописна згадка про тризуб датується Х століттям. Це був великокнязівський знак. Його зображення знаходимо на печатці Святослава Ігоревича. Пізніше знак тризуба карбується на срібних монетах великого князя Київського Володимира Святославовича.

Тризуб символізує трійцю життєтворчих енергій, тобто Мудрість, Знання і Любов (або Вогонь, Воду і Життя). Саме тому тризуб ми можемо зустріти на цеглі Десятинної церкви, що знаходиться у м. Києві, на плитах Успенської церкви у м. Володимирі-Волинському. Його зображення присутнє також на варязьких мечах, в гербі французької королеви Анни, на надгробку св. Еріка у Швеції. Український народ сприймає тризуб і як оберіг. Знак тризуба зображувався в орнаментах тканин, килимів і навіть на посуді.

Учениця:

Наш герб — тризуб,

Це воля, слава й сила;

Наш герб — тризуб.

Недоля нас косила,

Та ми зросли, ми є,

Ми завжди будем,

Добро і пісню несемо

Ми людям. Н. Поклад

Гімн

Національним гімном України є вірш Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна», покладений на музику Михайла Вербицького. Вірш було написано у 1862 році, а вперше він був надрукований у львівському журналі «Мета» 1863 року.

У незалежній Україні музика Державного Гімну була затверджена Верховною Радою ще у 1992 році, згодом вона знайшла своє відображання і у Конституції України. Проте, тільки 6 березня 2003 р. Верховна Рада прийняла Закон України «Про Державний Гімн України»,

Учитель:

Слайд 91

Наша держава відома європейцям також своїми визначними пам’ятками.

Києво-Печерська лавра — православний монастирський комплекс в Києві, Україна. Один із найбільших християнських центрів-святинь країни. Визначна пам'ятка історії та архітектури. Наразі належить Українській православній церкві.

Слайд 92

Собор святої Софії — Премудрості Божої, Софія Київська або Софійський собор — християнський собор у центрі Києва, пам'ятка української архітектури та монументального живопису XI—XVIII століть, одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі

Слайд 93

Майдан Незалежності — центральна площа Києва. Розташований між Хрещатиком, вулицями Бориса Грінченка, Софіївською, Малою Житомирською, Михайлівською, Костьольною, алеєю Героїв Небесної Сотні, вулицею Архітектора Городецького та провулком Тараса

Слайд 94

Андрі́ївський узві́з — вулиця в Подільському районі міста Києва, що сполучає Поділ зі Старим Києвом. Пролягає від Контрактової площі до Володимирської та Десятинної вулиць. Прилучаються вулиці Покровська, Боричів Тік, Фролівська і Воздвиженська

Слайд 95

«Золоті́ ворота» — головна брама стародавнього Києва, пам'ятка оборонної архітектури Київської Русі, одна із найдавніших датованих споруд Східної Європи, символ Києва. Свою назву одержали за аналогією із Золотими воротами в Константинополі.

Слайд 96

«Батьківщина-Мати» — монументальна скульптура в Києві, розташована на високому правому березі Дніпра на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Відкрита в 1981 році.

Слайд 97

Синевир – найбільше природне озеро Закарпаття, яке утворилося 10 тисяч років тому на висоті 989 метрів нд рівнем моря. На сьогоднішній день, озеро Синевир справедливо вважається одним із найкоштовніших природних скарбів України та візитною карткою Українських Карпат.

Слайд 98

Державний історико-архітектурний заповідник у м. Святогірськ (Свято-Успенська Святогірська лавра)

Свято-Успенська Святогірська Лавра – старовинний православний монастир, розташований у місті Святогірськ Донецької області. Лавра складається з комплексу печер і наземних будівель XVII-XIX століть. За припущенням істориків Святогірська лавра зводилася за часів Київської Русі.

Слайд 99

Пассаж, Одеса

Пассаж – пам’ятка історії та архітектури кінця XIX — початку ХХ століття. Будівля готелю «Пасаж», одна з найгарніших будівель Одеси, що вражає вишуканістю архітектури і скульптурних композицій. Усередині готелю знаходиться ціла вулиця з рядами елітних магазинів. Високий дах з скла доповнює відчуття неосяжного простору і несе світло всередину будівлі. Відкрили цю будівлю в 1899 році і впродовж всього її існування використовували як торговий центр.

Учитель:

У нашій Україні дуже багата різних пам’яток.

Слайд 100-102

І зараз я вас запрошую взяти участь у грі «Соняшник знань». Соняшник є народним символом України. Це– символ Сонця, праці й достатку, сили і добробуту.

Слайд 103

А які ви знаєте ще народні символи України? (Учитель показує народні символи України, а діти їх називають).

Учитель:

Про народні символи складено багато пісень і легенд, вони використовуються в обрядах, звичаях. Їх вишивають на сорочках, рушниках. Народні символи – це наші святині.

Народні символи України є рослинні і тваринні.

До рослинних символів відносяться калина, верба, дуб, тополя, барвінок, чорнобривці. Птахи, лелека, соловей, ластівка, журавель, зозуля. Вони здавна уособлюють красу нашої України, духовну міць народу, засвідчують любов до рідної землі.

Слайд 104

А ви можете пригадати віршики або прислів’я про народні символи України. (Відповіді учнів)

Учитель:

Слайд 105

Верба – одне з найулюбленіших у народі дерев. Здавна вона супроводжує людські поселення й оселі. Верби над ставом – традиційна прикмета українського села. Древні слов’яни вважали вербу священним деревом. У них вона уособлювала бога Сонця – Ярему, що дав людям вогонь. Верба – символ родинного вогнища. Навколо дерева водили молоду пару. Під вербами молодь призначала побачення, освідчувалася в коханні.

Учениця:

Тиждень перед Великоднем називається вербним. У Вербну неділю вербу освячують у церкві, а потім несуть її додому і б’ють нею хатніх, промовляючи:

«Не я б’ю, верба б’є,

Віднині за тиждень

Буде в нас Великдень.

Будь веселий, як верба,

А здоровий, як вода,

А багатий, як земля».

Учитель:

Слайд 106

З раннього дитинства всі ви напевно чули прислів’я «Без верби і калини – нема України», тож перегортаємо наступну сторінку нашого журналу і поговоримо про калину.

Калину ми любимо за її красу, за цілющі властивості. Нема мабуть сьогодні на Україні села, де б за тином або біля колодязя в лузі, чи на березі водойм не росла, не квітла вона рясним цвітом навесні та не рум’яніла червоними ягодами аж до зими.

Учениця:

У калини китиці червоні,

Білі-білі квіти у калини.

Я тримаю китицю червону,

А здається – усміх України.

Посадіть калину в чистім полі!

Хай вона освятить час!

Вона любить дуже волю,

Хай же воля любить нас!

Учитель:

Калина – дерево нашого українського роду. Колись, у сиву давнину, вона уособлювала народження Всесвіту, була символом вогняної трійці: Сонця, Місяця й Зорі. Тому і назву свою одержала від давньої назви Сонця – Коло. (С А оскільки ягідки калини червоні, то й стали вони символом крові та невмирущого роду. Через це й весільні рушники рясніють її пишними гронами.

Із червоною калиною в українського народу пов’язано чимало звичаїв та обрядів. Існує гарний звичай – біля щойно зведених осель на примітному місці в першу чергу висаджують калину. І поки посадять інші дерева в саду, кущі калини вже розростаються, милуючи зір білим цвітом навесні й червоними кетягами ягід восени. Калина символ рідної землі, батькової хати, невмирущості роду людського. Тому – то коло хати садять калину, щоб не переводився рід.

Слайд 107

Вишня – символ рідної землі та України, матері й дівчини-нареченої. Вона символізує Світове Божественне дерево, тому і називається «вишнею» від слова «вишина», а також «Вишній», той, що найвище, тобто Всевишній Бог.

У творчості Т.Шевченка образ вишні утвердився як символ України.

Садок вишневий коло хати,

Хрущі над вишнями гудуть,

Плугатарі з плугами йдуть,

Співають ідучи дівчата,

А матері вечерять ждуть. (Т.Шевченко)

Учениця:

Любіть Україну, як сонце, любіть,

Як вітер, і трави, і води,

В годину щасливу, і в радості мить,

Любіть у годину негоди!..

Любіть Україну у сні й наяву,

Вишневу свою Україну,

Красу її, вічно живу і нову,

І мову її солов’їну. (В.Сосюра)

Учитель:

Слайд 108

Тополя – символ дівочої краси, а також жіночого й дівочого суму, їх самотності. Тополя край дороги – це образ жінки чи дівчини, котрі чекають своєї долі чи свого судженого.

Учениця:

По діброві вітер виє,

Гуляє по полю,

Край дороги гне тополю

До самого долу.

Стан високий, лист широкий

Марно зеленіє,

Кругом поле, як те море   

Широке, синіє.

Учитель:

Слайд 109

Барвінок має багато символів: символізує віру у свої сили, несе переможність природи, символ кохання, вірної і взаємної любові, краси, пам’яті.

Учениця:

У барвінку очі – крапельки із неба

В паростках зелених – сила від Землі.

Вірити і жити нам сьогодні треба

І добро творити і тобі, й мені.

Посаджу барвінок, буде хай на спомин,

Зацвіте хай рясно, як прийде весна.

Хай блакиттю сяє біля дому, школи,

Щоб ще красивішою нам земля була. (Л.Яцура)

Учитель:

Слайд 110

Чорнобривці вважалися символом красоти, сміливості і стійкості, тому українці завжди купали малят, особливо хлопчиків, у настої чорнобривців, щоб були красивими, сміливими і щасливими.

Учень:

Гарні квіти біля хати

Навесні садила мати.

Чорнобривці чорноброві

Квітнуть в тиші вечоровій.

Чорнобривці чарівні

Так і прості і неповторні. (В.Кравчук)

ІІІ. Підсумок уроку.

Учитель:

Наша мандрівка закінчується. Вам ще рости і рости! І мандрувати по світу, дбати про добробут своєї Батьківщини. Україна має всі передумови, щоб стати в один ряд із європейськими державами, бо ми не є сусідами Європи, ми є її центром . Європа змінює своє обличчя, а наша Україна знаходиться в епіцентрі цих змін, доводячи своє прагнення називатися Європейською державою. Тому кожен із нас може з гордістю сказати: «Я – європеєць! Я - українець» Будьте ж патріотами своєї Вітчизни. Любіть і шануйте свою Україну! Не забуваймо, що ми – українці. Бережімо рідну землю, національну гідність, дбаймо про її розквіт і збагачення.

Вправа «Найщиріші побажання»

На підготовлений ватман з вінком наклеїти стрічки з найщирішими побажаннями нашій країні - Україні.

(Звучить пісня Гайтани «Україна – це Європа»)

Дякую всім за увагу!

 

 

docx
Додано
7 грудня 2023
Переглядів
227
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку