Перший урок в 3-4 класах "Україна- єдина країна"

Про матеріал

Розробка першого уроку в 3-4 класах містить презентацію, яка буде додана окремим файлом.

Перегляд файлу

Перший урок

Тема уроку: Україна – єдина країна

Мета уроку:  формування в учнів розуміння єдності й цілісності України, її       

                       багатонаціонального    народу як національної ідеї розвитку   

                       вільної незалежної, демократичної  та  заможної держави;

                       формувати відчуття приналежності до України, усвідомлення                

                       себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю 

                       держави та українського народу;

                       формувати готовність служити Батьківщині своєю працею та

                       стати на захист державних інтересів країни;

                       виховувати повагу до державних символів, шанобливе ставлення 

                       до традицій українців та представників інших національностей, 

                      що населяють країну

 

Обладнання:  Гімн України, державні символи, записи пісень, відеороликів, презентація,  карта України,   дитячі малюнки на тему «Моя Україна».

                                                       Хід уроку

І.  Організаційний момент

G:\ПЕРШИЙ УРОК\168cc5f83ba5.jpg 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

2.1. Складання асоціативного куща

http://kir-gimnasium.ucoz.ua/content/toty-14/bslajd4.jpg

 

 

2.2. Вправа «Шифрувальники»

2.3. Вправа «Мікрофон»

- Як ви гадаєте, чому саме так звучить тема першого уроку?

*(Діти висловлюють свої думки)

- У зв’язку з останніми подіями в країні, всі жителі нашої держави молять Бога про мир, спокій та єдність і цілісність України.

2.4. Визначення мети та завдань уроку

             -  Чому ми навчимося на уроці:

  • подорожувати картою України;
  • знаходити на карті різні обєкти;
  • пригадаємо державні символи;
  • дізнаємось, що в Україні най-най…
  • переконаємось, що наша сила в єдності

 

ІІІ. Робота над темою уроку

 3. 1. Бесіда.

 -Україна це наша держава. Ви – українці, її маленькі сини і дочки, наша мова – українська. Щасливі ми , що народилися і живемо на такій чудовій землі,багатій і мальовничій. Де б не були ми, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємось аж до сліз , зачувши рідну мову, пісню.

-Сьогодні наш перший урок присвячуємо нашій рідній Україні.

3.2.  Опрацювання легенди

- А чи знаєте ви звідки пішла назва «Україна»?

3.3. Розповідь про державні символи України

       Прапор – символ незалежної держави. Прапор України – блакитно-жовтий. Його кольори означають синє небо та золоту ниву. Кольори на прапорі «читають» згори донизу. Дитина читає вірш

Прапор України

Прапор – це державний символ,

Він є в кожної держави,

Це для всіх ознака сили, це для всії ознака слави.

Синьо – жовтий прапор маєм:

Синє – небо, жовте – жито,

Прапор свій оберігаєм,

Він святиня, знаєм всі ми.

     Розглянемо герб України. Тризуб – це герб України. Він золотий на голубому тлі. Відображає триєдність життя: батько – мати – дитя, які символізують собою силу, мудрість, любов. На ньому можна прочитати слово Воля.

Наш герб – тризуб,

Це воля , слава й сила;

Наш герб- тризуб.

Недоля нас косила ,

Та ми зросли , ми є ,

Ми завжди будем,

Добро і пісню

Несемо людям.

 

     Державний Гімн України - це урочиста пісня, символ нашої державної єдності. Називається він "Ще не вмерла України і слава, і воля...".  Слова гімну написав поет Павло Чубинський, а музику композитор Михайло Вербицький. Коли звучить Державний гімн, треба обов'язково встати, цим ми виявляємо особливу пошану до наших державних святинь.

 

                                         Слова палкі, мелодія врочиста,

                                         Державний гімн ми знаємо усі.

                                         Для кожного села, містечка, міста-

                                         Це клич один з мільйонів голосів.

                                        Це наша клятва, заповідь священна,

                                         Хай чують всі – і друзі, й вороги,

                                        Що Україна вічна, незнищенна,

                                        Від неї лине світло навкурги

 

Текст Гімну  України склав Павло Чубинський, а дібрав до цих слів  музику Михайло Вербицький.

(Звучить Гімн України)

3.4. Робота з картою України

- Україна – славна земля з широкими і чистими ріками, мережаними нивами,    мальовничими горами, голубими морями.Які гори знаєте?

                 - Покажіть на карті.

                 - Назвіть і покажіть моря , які омивають нашу Батьківщину.

                 - Хто був у горах, на морі? Що сподобалось вам там ?

                 - Покажіть на карті свою маленьку батьківщину.

 

3.4. Фізкультхвилинка музична      «Україно, ми твоя надія»

 

ІV. Закріплення вивченого матеріалу

4.1. Колективна робота (виготовлення рушників  і розміщення їх навколо карти України)

 

Рушникова доля, вишита з любовю,

Вірою єдиною обєднає всіх,

Над містами й селами

Наш рушник простелиться,

Неньки України вічний оберіг.

 

4.2. Робота в парах

Cкласти прислів’я , співвідносячи їх частини.

 

Та земля мила,                 якій своє гніздо не миле.

Всяка пташка                    життя віддай.

Погана та пташка,             де мати народила.

За рідний край                  хто у своєму домі.

Добре тому,                       воля нам світліша сонця.

Людина без Вітчизни -     своє гніздо має.

В нашій рідній стороні      своя сторона.

Кожному мила       як соловей без пісні.

Всюди на світі добре,   серце болить

За своїм краєм              а вдома найкраще.

 

 

4.3. Вікторина «Ми най, най…»

1. Найдовша річка України. (Дніпро)

2.Найбільше море нашої держави. (Чорне)

3. Найбільше місто держави.  (Київ)

4.Найсильніший український боксер.  (Кличко)

5. Найглибше озеро.  (Світязь)

6. Найвище дерево. (Смерека)

7. Найвища гора. (Говерла)

 

4.4. Фізкультхвилинка

Моя Україна – широка-широка,

А гори Карпати – високі-високі,

Чорне море – глибоке-глибоке,

А річка Дніпро – така синьоока.

Дністер в Карпатах дуже стрімкий,

В степах України віє вітер швидкий,

А над нами веселе сонечко сяє,

Хто вище підстрибне, той і дістане.

 

4.5. Гра «Конверт запитань»

На  столі лежить конверт, учні підходять і дістають з конверта листи із запитаннями, відповідають на них.

1. Назвіть державні символи України.

2. Якого кольору прапор України?

4. Що таке Державний Гімн?

5. Як виглядає герб України?

 

4.6. Гра «Ми – одна сімя» (гра в колі)

В цій країні друзі всі: я і ти, і ми, і ви.

Ми – одна сімя.

Руку дай тому, хто зліва.

Руку дай тому, хто справа.

Помирімось з тим, хто зліва.

Помирімось з тим, хто справа.

Ми – одна сімя.

Посміхнись тому, хто зліва.

Посміхнись тому, хто справа.

Всі ми діти України.

Ми – одна сімя.

 

 

V. Підсумок уроку

5.1. Декламування вірша

 

Знай, синочку, доню, знай: наша Україна –

То чарівний, милий край, золота країна.

Рідну землю прабатьки захищали кров’ю,

Виростайте і живіть для добра і слави,

Як святиню бережіть символи держави.

В них історія століть, небо, степ широкий...

Золотий тризуб любіть, прапор синьо – жовтий!

            - Ось ми і закінчили нашу уявну подорож Україною. Діти, ви  маєте у своєму  маленькому  серці високе почуття любові до рідного краю, а тому зможете зробити все для того , щоб  наша Україна,наш спільний дім, і надалі розквітав і багатів. А для цього потрібно здобувати знання, багато знати і вміти.То ж старайтеся вчитися так, щоб вами гордилася Батьківщина.

5.2.Молитва за Україну

  • Діти, давайте разом помолімося за Україну (з супроводом відео)

 

5.3. Виставка дитячих малюнків «Моя Україна»

docx
Додано
26 червня 2019
Переглядів
761
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку