Підсумковий урок - гра
«Коло ідей» 6 клас
« Найкращий знавець рідної мови »
Мета : використати предметні та ключові компетентності під час мовознавчої гри;
через завдання систематизувати і узагальнити вивчений матеріал з української
мови ; перевірити рівень знань учнів; розвивати увагу ,культуру спілкування,
логічно – творче мислення, науковість,мобільність; виховувати патріотизм,
повагу до рідної мови, відповідальне ставлення до навчання.
Тип уроку: гра (змагання між командами)
Перебіг уроку
Конкурсні завдання
1.Створення реклами «Ми – команда!», представлення її, придумати гасло , за яким буде працювати кожна команда ( 3 б.)
2. « Коло ідей» Усне переконання – У чому ви вбачаєте красу і багатство рідної мови?(3 б.)
3.Дайте відповідь . Чим відрізняється словосполучення від речення?
Письмово складіть три словосполучення й три речення зі словами: мир,патріот,
країна. (4б.).
4.Назвіть головні й другорядні члени речення , чим вони відрізняються?(3б)
5.У поданому реченні визначте члени речення та частини мови.(4 б).
Вольова, сильна, розумна, талановита Леся Українка прославилась своїми творами на весь світ.
6.Побудуйте складне речення , введіть вставні слова. Яку роль відіграють вони?
(3 б.)
7.У словниковій роботі визначте частини мови: ти, мати,прикметниковий,сьомий,
прийшов, швидко, гарно, сонечко, веселий,мудрий одна ,заспівав.(6 б.)
8.Завдання- жарти:
- перегрупуй букви так, щоб невеликий ліс перетворився у птаха.
- змінивши один голосний звук на інший,перетворіть дику тварину – ссавця у пта-
ха. (2б. )
9. Індивідуальне завдання « Чиє слово довше»(1 б.)
10.Завдання «Кореспондент». Візьміть інтерв'ю в протилежної команди на будь –
яку тему.(4 б.)
11. Завдання « Асоціативний пензлик ». Намалюйте своє ставлення до української
мови. (індивідуальна робота).(5 б.)
12.Завдання « Ми – поети…» Командою напишіть поезію « Моя мова»(6б.)
13. Створіть командою 6 тестових завдань до теми « Вивчені частини мови»
14. Формування моделі « Українська – сучасна і модна мова» ( Робота в парах),
(5 б.); – бали додаються в команди.
V. Підсумкове випереджальне завдання . Захист створених презентацій.
«Моя мова – найкраща в світі».
VII. Журі визначає переможців.
Закінчуємо урок піснею « Ой ти,мово українська» , слова і музика О.Калищука.
VIII.