Підсумковий урок-гра (вивчене протягом І семестру) "Що? Де? Коли?" 6 клас

Про матеріал
Урок-вікторина який дасть можливість у цікавій формі перевірити знання учнів
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

                                                                   

 

 

 

 

 

Тема: Підсумковий урок-гра із  «Що? Де? Коли?»

 

Мета: повторити і узагальнити вивчене протягом І семестру; розвивати логічне мислення, кмітливість, допитливість; виховувати інтерес до літератури.

 

Обладнання: зошити, ручки, підручники.

 

Тип уроку: нестандартний.

 

 

Хід уроку

  1. Організація учнів до уроку.

 

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

 

  1. Гра

 

Клас поділено на 2 команди. Кожна команда готує назву і девіз. Обирається капітан команди, та журі з присутніх на уроці.

 

І конкурс «Розминка»

(Учні слухають уривки з вивчених творів, вказують назву і автора. Отримують по 1 б за кожну правильну відповідь )

 

1. «Титан так уболівав за долю смертних, що вдався навіть до хитрощів.
Коли провели жертовного бика, він сам зарізав його й поділив тушу на
дві частини. До більшої купи поскладав самі кістки, але прикрив їх
гарним лискучим жиром, а меншу, де було смачне м'ясо, загорнув у
брудну бичачу шкуру, ще й поклав зверху гидкі тельбухи»

(Міфи Давньої Греції. Міф про Прометея.)

 

2. «Довго вирувала вода, а тоді герой подався назад, до річки, завалив
камінням рівчак, і вода знов пішла своїм плином. Усі стайні стояли
чисті, вимиті водою, і останні промені призахідного сонця відбувалися
в невеличких прозорих калюжах»

(Міфи про Геракла . Подвиг п'ятий «Авгієві стайні»)

 

  1. «Вона стала перед Круком і почала вихваляти його велич і красу, кажучи, що йому найбільше з усіх годиться царювати над птахами»
  2. (Байка «Крук І Лисиця» Езопа).
  3. « Отак і ви, діти, якщо будете дружні, вас не подолають вороги, коли ж житимете в незгоді, вас легко переможуть"

(Байка Езопа «Хліборобові діти»).    

 

5. «Покаймося ж, мов на духу, при всіх у всіх своїх тяжких провинах. Я
маю на душі великий гріх: я стільки з'їв овець невинних!»

(Байка «Зачумлені звірі» Жана де Лафонтена)

  1. «У сильного безсильний винен завсіди: цих прикладів в Історії ми досить знаєм. Та ми Історій не складаєм, а в байці можем це розповісти

 (Байка «Вовк та Ягня» І. Крилова)

  1. «Чути собаче вищання. Очумєлов дивиться в той бік і бачить: з дров'яного складу купця Пічугіна, стрибаючи на трьох ногах і озираючись, біжить собака. За ним женеться чоловік у ситцевій накрохмаленій сорочці й розстебнутій жилетці.»

( А.П. Чехов «Хамелеон»)

 

8. «Приятелі тричі поцілувалися і дивилися один на одного очима,
повними сліз. Обидва були приємно здивовані»

(А.П. Чехов « Тонкий і товстий»).

 

II конкурс «Упізнай героя».

(Школярі мають відповісти про кого йде мова та назвати твір, за кожну правильну відповідь 1 б.)

 

1. " Він мав благородне, велике серце, він перший зглянувся на людей,
навчив їх будувати світлі житла, плавати на човнах, напинати вітрила,
полювати лісову звірину, приручати тварин. Він перший запряг у ярмо
дикого бика, перший приборкав вільного коня, і ті стали вірними
помічниками людини. Він навчив смертних лікуватися цілющими
зіллями, знаходити путь по зорях і лету птахів..."

( Прометей )

 

2. " Наймогутніший грецький герой мав трудне життя, сповнене великих
турбот, страждань і тяжкої виснажливої праці. Він уславився
неймовірними подвигами, але кожний його подвиг був насамперед
важкою працею, нелюдським напруженням усіх сил."

( Геракл).

 

3. "О, коли б ти мав також розум, тобі більше не бракувало б нічого, щоб
Стати царем"

(Лисиця про Крука з байки "Крук І Лисиця").

 

4." Пригадую, давненько ішов я лугом, травка зелененька, а я голодний -
біс і спокусив: я, грішний, жмутик і вкусив, а щиро кажучи, не мав же
права"

(Осел з байки "Зачумлені звірі")

 

5." Іду я , ваше благородіє, нікого не займаю... і раптом це стерво з
доброго дива за палець... Ви мене пробачте, я людина, котра робоча...
Робота в мене дрібна. Нехай заплатять, бо я цим пальцем, може, з
тиждень не поворухну... Цього, ваше благородіє, і в законі нема, щоб

від тварюки терпіти... Якщо кожен кусатиметься, то краще й не жити на світі..."

(Хрюкін з оповідання А.П. Чехова "Хамелеон")

 

6."Дружина уроки музики дає, я портсигари приватно з дерева роблю.
Чудові портсигари! По карбованцю за штуку продаю. Якщо ж хто бере
десять штук і більше, тому, розумієш, знижка..."

(Тонкий з оповідання А.П. Чехова "Тонкий і Товстий).

 

7." Ніхто на вулиці, зустрівшись з ним, не спинявся, щоб привітно
спитати в нього :"Як ся маєте? Коли ви зайдете до мене?" Старці
ніколи не сподівалися від нього милостині; діти ніколи не питали в
нього котра година; ніхто ніколи за все його життя , - ні чоловік, ні
жінка, - не попросив його показати дорогу..."

(Скрудж з "Різдвяної пісні у прозі" Ч.,Діккенса).

 

8." Він затремтів з переляку й потягнувся за лінійкою. В нього майнула думка         оглушити лінійкою Скруджа, зв'язати його, покликати на поміч з вулиці людей і одвезти його в дім для божевільних..."

(Боб з Різдвяної пісні у прозі" Ч. Діккенса).

 

III конкурс " Закінчити речення".

  1. Минулого року ти зневажило мого ... (батька).
  2. Якщо ти співала улітку, то потанцюй    (узимку).
  3. Отак і в нас : є гроші - маєш право, немає -... (то під суд іди).
  4. Ти винен тим уже, що хочу .... (я, бач, їсти).
  1. Я маю На душі великий гріх: я стільки з'їв овець невинних! Куди подітись від гріха? Того ще мало: я бувало ... (з'їдав і пастуха).
  2. Услід за ним ступає рудий городовик з решетом, вщерть повним конфіскованого... (аґрусу).
  3. На вокзалі Миколаївської залізниці зустрілися два приятелі: один ... (товстий, другий тонкий).

 

IV конкурс " Конкурс капітанів".

( Капітанам команд дається словосполучення "Зарубіжна література" , вони на аркушах паперу утворюють нові слова з даного словосполучення. Зачитують по черзі, у кого не залишилося слів, той отримує меншу кількість балів).

 

V конкурс " Термінологія".

( Учні отримують два конверти. В одному конверті терміни, а в другому - їх визначення. Знайти відповідність та зачитати правильні визначення).

 

VІ конкурс «Міфічний лабіринт»

( На дошці записані міфічні герої та події або речі пов'язані з їхніми іменами. Діти повинні стрілками поєднати героя та подію)

 

Прометей                                  чарівний спів

Гефест                                       стайні

Ахілл                                          вогонь

Геракл                                        кульгавий

Авгій                                           подвиги

Гесперід                                    «Ахіллесова п’ята»

Орфей та Евредіка                  золоті яблука

 


 


VII конкурс " Далі, далі..."

( Протягом однієї хвилини для кожної команди звучать запитання, відповідь - одне слово. Яка команда дасть більше правильних відповідей, та отримує більшу кількість балів, якщо команда не знає відповіді на задане питання  – каже «далі»).

  1. Як звали першу людину? (Адам)
  2. Хто спокусив Єву з'їсти яблуко? (Змій).
  3. Як називався чоловік, який заслужив ласку Божу, і був врятований під час потопу? (Ной).
  4. Втіленням чого був морок? ( Зла)
  5. Що існувало до появи життя? (Хаос)
  6. Який птах терзав тіло прикутого Прометея? (Орел)
  7. Бог, який прикував Прометея? (Гефест)
  8. Хто звільнив Прометея?(Геракл)
  9. Ким був Прометей ?( Титаном)
  1.         Яке місце було вразливим на тілі Ахілла? (П'ята)
  2.         На якому музичному інструменті грав Орфей? (На флейті)
  3.         3 скількох частин складається байка? ( з двох)

13. Хто був основоположником жанру байки? (Езоп) 14.Частина байки, в якій міститься повчання? (Мораль)

  1.         Що попросила Цикада у Мурашки? (Харчів)
  2.                                                                                                                                                           Як називається частина байки, в якій розповідається про розвиток подій? (Оповідь)

 

  1. Як звали першу жінку ? (Єва)
  2. Хто спокусив Адама з "їсти яблуко? ( Єва)
  3. Що означає слово Біблія? (Книги)
  4. Що означає слово заповіт з давньоєврейської мови ?( Союз)
  5. Кого єгиптяни вважали першоосновою життя? (Сонце)
  6. Як звали давньогрецького співця, який намагався визволити свою дружину з царства мертвих? ( Орфей)
  1. Від чийого ім'я походить вислів "Езопові мова"?( Езопа)
  2. Як називається художній прийом перенесення властивостей людей на тварини, рослини, предмети? ( Персоніфікація або уособлення)
  3. Як називається частина байки, в якій міститься мораль? (Повчальна)
  4.         Якою виступає Лисиця в байці" Крук І Лисиця"?(Хитрою)

11 Що випустив із дзьоба Крук за сюжетом байки "Крук і Лисиця"? (М'ясо)

  1. Кого зачумлені звірі зробили винуватцем усіх нещасть? (Осла)
  2. Ким був Марлі для Скруджа?( Компаньйоном)
  3. Скільки духів завітало до Скруджа?(Три)
  4. Хто написав байку "Квартет"?( Крилов)
  5. Хто написав байку " Зачумлені звірі"? ( Жан де Лафонтен)

 

ІV. Підсумок уроку.

Журі визначає команду-переможця.

Оцінювання учнів.

 

V. Домашнє завдання.

Повторити вивчений  матеріал


 

 

docx
Додано
10 лютого 2020
Переглядів
4217
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку