Урок-змагання (за романом Ж.Верна "П'ятнадцятирічний капітан") 6 клас

Про матеріал
Урок у вигляді змагання між командами стане в нагоді вчителям, які прагнуть у цікавій формі перевірити знання учнів з даної теми.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Видатний французький письменник Жуль Верн та його роман "П'ятнадцятирічний капітан"

Мета: повторити і узагальнити вивчений матеріал;

розвивати логічне мислення, уяву, спостережливість;

виховувати інтерес до літератури.

Обладнання: підручники, тексти творів.

Тип уроку: урок-змагання.

 

 

Хід уроку

  1.            Організаційний момент.

 

  1.         Повідомлення теми, мети уроку.

 

  1.       Змагання. |

 

(Клас ділиться на дві команди. Кожна команда обирає собі

Капітана та назву. Обирається журі.)

 

Вчитель: Осі і підходить до завершення вивчення пригодницького роману Жуля Верна " П'ятнадцятирічний капітан". Мені, як вчителеві, було дуже приємно спостерігати за вашими захопленими оченятами, відповідати на ваші питання, почути ваші думки. А сьогодні,щоб повторити і узагальнити вивчений матеріал, ми проведемо урок у вигляді змагань. Це, діти, буде своєрідна пригода. Адже ви всі дуже любите пригоди. Адже так?

(Відбувається представлення команд, журі)

 

 

1. Літературна гра " Вгадай, хто це"

Зачитуються цитати із твору. За правильну відповідь журі ставить 1 бал.

1) ..." був славетний чолов'яга років п’ятдесяти..." (Кузен Бенедикт)

 ;   ,( " ,    .

  1. ..." з міцним здоров'ям, вона звикла до тривалих морських подорожей..." (Місіс Уелдон)
  2. ..." він був чорнявий, сухорлявий, моторний, середній на зріст". (Негору)
  3. ..." міцно збудований, чорнявий, із синіми рішучими очима, дуже рухливий, спритний і міцний фізично." ( Дік Сенд).
  4. ..." спритний, сміливий, добрий, розумний, але дуже не любить Негору" ( Дінго)             
  5. ..." вона вміє заспокоїти, переносить усі труднощі, няньчить маленького Джека:.." (Нен)

(Журі підбиває підсумки)

 

2. Гра " Морський бій"

Команди заздалегідь  готують по 5 запитань одна одній. Відповіді оцінюються за 5-ти бальною системою.

 

3. Конкурс капітанів.

Капітани дають відповіді на запитання «Якби я опинився з командою на незнайомому материку, як Дік Сенд, якими були б мої дії?»

Відповіді оцінюються за 5-ти бальною системою.

 

4. Гра " Пошук"

Учні повинні знайти і зачитати в тексті місця, де описується море, Африка.

 

5. Літературна естафета " Хто швидше"

Команда, що швидше відповість на запропоноване запитання, отримує 1 бал.

1) Яка назва шхуни, капітаном якої став Дік Сенд?
("Пілігрим")      

  1. Куди несподівано потрапили герої твору? (В екваторіальну Африку)
  2. Якою наукою захоплювався кузен Бенедикт? (Ентомологією).
  3. Що об'єднує Негору і Гарріса? (Вони були работоргівцями)
  4. Які риси характеру допомогли Діку вижити та не втрати почуття власної гідності?
  1.   Які дві літери впізнавав на кубиках Дінго? ("С"і"В")
  1. Як загинув капітан Халл і екіпаж шхуни? (Вони полювали на кита...) 
  1.   Хто в романі з стальними м'язами? (Геркулес)
  1. Ким Дік Сенд вважав маленькогот Джека? ( Своїм братом)
  2.  Чи можна фінал роману вважати щасливим ? (Так).

 

6. Конкурс малюнків.

Учні демонструють та коментують заздалегідь підготовлені малюнки.

 

7. Кросворд.

 

  1.    Підсумок уроку.

 

1. Узагальнююча бесіда.

Ми знаємо, що за жанром цей роман пригодницький. Доведіть це.

У нас була мова по те , що спочатку роман мав назву " Юний капітан" Як ви гадаєте, чому Ж.Верн пізніше дав йому назву " П'ятнадцятирічний Капітан"?             

 

2. Підбиття підсумків.

Журі визначає команду-переможця. Оцінювання учнів.

 

V. Домашнє завдання.

Підготувати біографію Джека Лондона.

 

docx
Додано
11 лютого 2020
Переглядів
1934
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку