Тема: Підсумковий урок «Народні та літературні казки»
Мета: узагальнити знання учнів з теми, навчити аналізувати, систематизувати вивчене та застосовувати знання,: розвивати творчі здібності, навички виразного читання; виховувати кращі людські риси засобами народної педагогіки
Обладнання: комп’ютер, телевізор, дошка, картки з завданнями, ватман, фломастери, роздрукована на листі формату А1 основа для інфографіки
Хід уроку:
І. Організація класу
Гра «Мій настрій»
Вчитель називає настрої та стани, а учні плескають, якщо це відповідає їхнім почуттям
- В мене гарний настрій
- Я почуваюся нормально
- В мене поганий настрій
- Я бадьорий
- Я кволий
- Я готовий працювати
- Я трішки хвилююся
Вчитель корегує настрій та налаштування учнів відповідно до їхніх відповідей
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Як ви думаєте, що таке інфографіка?
ІІІ. Актуалізація опірних знань
МОЗКОВИЙ ШТУРМ:
- Для початку давайте згадаємо, що таке казка
Відповідь учнів. Позначити в інфографіці
- Які два різновиди казок ми знаємо?
- Відповідь учнів. Позначити в інфографіці
- Що таке народна казка?
Позначити в інфографіці
- Що таке літературна казка?
Позначити в інфографіці
Завдання: переглянути відео-фрагмент і сказати, який із вивчених творів вам нагадує побачений уривок. Вказати вид відгаданої казки
Позначити в інфографіці
Отже, ви змогли розподілити казки на народні та літературні, зважаючи нате, хто їхнім автором. Але це не єдині ознаки.
Позначити в інфографіці
Назвати факти про повчальний зміст казки. Учні підіймають догори відповідно червоні та зелені картки.
-«Аля з країни Недоладії» - народна казка
- Літературні казки мають сталий (постійний) текст
- Кожна казка має повчальний зміст
- Казка «Мудра дівчина» вчить нас обманювати старших
- Казка «Яйце-райце» належить до соціально-побутових
- Гіпербола – це перебільшення
- Хуха-Моховинка була мишею
- В Плаксія було три доньки
- Фарбований Лис видавав себе за царя
- Літературний портрет – це зображення персонажа у підручнику з літератури
-Нам невідомо, як виглядає Хуха-Моховинка
- Казка «Фарбований лис» має аналог у світовій літературі. Який?
Казку «Цар Плаксій та Лоскотон» Василь Симоненко написав для свого онука
- Персонажі цієї казки поділяються на позитивні і негативні
- Добро завжди перемагає у казках
- Казки можуть навчити чогось тільки дітей
-
IV. Підсумок уроку
Підбиття підсумків
Оцінювання навчальної діяльності учнів
Додаток 1
1