Підсумковий урок по темі «Тарас Григорович Шевченко – великий народ- ний поет і художник».

Про матеріал
Мета: систематизувати знання учнів за темою, поглибити знання про життєвий і творчий шлях великого Кобзаря; продовжувати формувати навички правиль- ного, свідомого та виразного читання; вчити школярів бачити, відчувати створені словами образи; поповнювати словниковий запас ; розвивати образне мислення, мовлення учнів; виховути любов і повагу до творчості Шевченка, викликати бажання вивчати його творчість.
Перегляд файлу

 

 

План-конспект уроку літературного читання

Дата проведення:   11.02.19

До проведення уроку допускають: _______

 

Оцінка:______

 

Підпис учителя:__________

 

 

Тема. Підсумковий урок  по темі «Тарас Григорович Шевченко – великий народ-

           ний поет і художник».

 

Мета: систематизувати знання учнів за темою, поглибити знання про життєвий і

           творчий шлях великого Кобзаря; продовжувати формувати навички правиль-

            ного, свідомого та виразного читання; вчити школярів бачити, відчувати

            створені словами образи; поповнювати словниковий запас ; розвивати

            образне мислення, мовлення  учнів; виховути любов і повагу до творчості

            Шевченка, викликати бажання вивчати його творчість.

 

 

Обладнання: портрет Т.Г. Шевченка, картки до гри «Блискавка», картки до гри «Ключове слово», фільм « Той, хто прорік націю» ( 1 частина), картки до гри «Утвори прислів’я”, картки до гри «Кмітливі».

 

 

                                                                   Хід уроку.

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

   Епіграф : « І мене в сім’ї великій,

                       В сім’ї вольній, новій,

                       Не забудьте пом’янути

                       Незлим, тихим словом.»

- Про кого буде йти мова на уроці?

 

ІІІ. Робота над темою уроку.

 

1)  Читання акровірша (запис на дошці).

 Ти мусиш нам співця назвати,

 Адже умів лиш він один

 Рабів німих так захищати.

 А хто так оспівав, як він

 Садок вишневий коло хати.

- Яке, на вашу думку, слово буде ключовим на сьогоднішньому уроці?

 

2) «Ключове слово».

- Доберіть до кожної літери слова «Тарас» слова, які означають, якими повинні бути на уроці.

Т- талановиті

А-активні

Р- розумні

А- актуальні

С- свідомі

 

3) Учні читають вірші.

 

  1. Іде весна, іде весна,

Мов квітонька прекрасна.

І спогад нам несе вона

Про віщого Тараса.

 

2. Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті просяє веселка,

Повні сил і живої снаги,

Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.

 

3. Кобзарем його ми звемо,

Так від роду і до роду:

Кожен вірш свій і поему

Він присвячував народу.

 

4. …Чисту матір і дитину

Він прославив серцем чистим,

Всю осяяв Україну

Поглядом він променистим…

 

5. І тому в сім’ї великій,

У цвіту садів прекрасних

Буде славен він вовіки,

Як безсмертний наш сучасник.

 

6. Благословен той день і час,

Коли прослалась килимами

Земля, яка сходив Тарас

Малими босими ногами,

Земля, яку скропив Тарас

Дрібними росами-сльозами.

 

3) Гра «Блискавка» (на миттєве розпізнавання слів). Після прочитування кожної картки  вчитель прикріплює їх на дошці.

поет

Кріпак

Сирота

Козачок

Березень

Моринці

Кирилівка

Художник

Енгельгард

 

- Що означає кожне слово в житті Тараса Шевченка?

 

4) Перегляд фрагменту з кінофільму « Той, хто прорік націю» 1 частина.

 

- Що нового дізнались про життя та творчість Великого Кобзаря?

 

5) Робота в групах. Гра «Утвори прислів’я” ( зі слів утворити прислів’я, пояснити їх зміст).

1група- «Шевченкове слово у віках не старіє».

2 група- « Шевченкове перо панів по серцю шкребло».

3 група- « Хто Шевченка прочитав, той багатий серцем став».

4 група- « Шевченко Тарас – наче сонце для нас».

5 група- « Тарасові слова – то правда жива».

 

6) Робота в парах. Гра «Кмітливі»

- Потрібно вставити пропущені літери, прочитати уривок з вірша Т.Шевченка, вказати назву, підготуватись до конкурсу «Кращий декламатор».

1 ряд. «…Св…тає,

Кр…й  н…ба  п…лає,

С…лов…йко в т…мнім  г…ї

С…нце з…стрічає.»

 

2 ряд. « Вст…ла  й в…сна,

Ч…рну  з…млю

С…нну  р…зб…дила,

Укв…тчала її  р…стом,

Б…рвінком  укр….ла.»

 

3 ряд. « З…ре моя в…чірняя,

З…йди над г…рою,

П…говорим  т…хесенько

В  н…волі  з т…бою.»

 

7) Конкурс «Кращий декламатор»

8) Бліц- турнір.

- Коли народився Тарас Шевченко?

- Де він народився ?

- В якій сім’ї народився Тарас?

- Ким були батьки Т.Г. Шевченка?

- Коли померли батьки хлопчика?

- Що сказав батько про майбутнє Тараса?

- Як називаєтьсь перша збірка поета?

- Чому Т.Шевченка називають Кобзарем?

- Т.Шевченко був поетом чи художником? Доведи свою думку.

- Де поховали Великого Кобзаря?

 

 - У народі кажуть: «Шевченко жити буде, поки на землі житимуть люди!» Любі діти! Шануйте Великого Кобзаря!.

 

9) Учні читають вірші.

1. Розцвітає Україна –

Вільная держава.

А над нею слава лине,

Шевченкова слава.

 

2.Нам нині сім, і зелен- світ

Шумить зеленими листками,

Над нами сонця ясен квіт

І Кобзарева пісня з нами.

 

3. Вона звучить як гімн весні

У вільній збратаній родині.

Наш зелен-світ і ми у нім-

Зелене листя Україні.

 

4. Ожили степи, озера, щебіт у садах,

Ідуть до школи діти

З «Кобзарем» в руках.

Поки сонце з неба людям весело сія,

Пом’янути не забудем дороге ім’я.

 

ІV. Підсумок уроку.

  1. «Мікрофон».
  • Що вдалось? Що було важким?
  •  Що нового дізнались?
  1. Оцінювання.
  2. Домашнє завдання: намалювати ілюстрацію до вірша Т.Шевченка (на вибір).

 

 

 

 

doc
До підручника
Літературне читання 2 клас (М. Зоряна)
Додано
11 травня 2019
Переглядів
1193
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку