рівЧаниця оньсі уес знюємі на ійсв лда. Ось лезені сточлики слита тимжови. А то й сімзов чнимиерво. Як китіль титьпроле віетерць, стяли вваєкри люзем, ючикружля в ньомуосін цітан.
Українська мова 4 клас
Урок (Гра «Аукціон знань») № 46
Тема: Узагальнення і систематизація знань по темі «Іменник»
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів по темі : «Іменник», його граматичні категорії;
вдосконалювати вміння розпізнавати іменник у тексті, визначати відмінкові закінчення, аналізувати як частину мови;
розвивати пам’ять, увагу, творчу уяву, словниковий запас учнів, культуру усного та писемного мовлення, комунікаційні компетентності;
формувати вміння та навички правильного використання різних форм іменників;
виховувати уважність, старанність , любов до природи, до навколишнього світу.
Обладнання: картки з QR-кодами та деформованим текстом для роботи в групах, сигнальні картки, виставка дитячих робіт, дитячі лепбуки.
Тип уроку: Узагальнення і систематизація знань .
Форми роботи: індивідуальна , парна, групова.
Хід уроку.
І. Організаційна робота
Сьогодні в нас незвичний урок, а урок –гра «Аукціон знань» На цьому уроці ви покажете всі набуті вами знання та вміння по темі «Іменник».
Як добре ви знаєте українську мову ми сьогодні побачимо на уроці , а те що ви добре малюєте та багато читаєте ми бачимо по нашій виставці чудових картин , підготовлених вами до сьогоднішнього уроку. На цих картинах ви виконали ілюстрації до своїх улюблених книг та враження від прекрасної пори-осені. Ось ці картини ми і будемо розігрувати.
Давайте пригадаємо наш щоденний девіз.
Наш девіз: Не просто слухати , а чути
Не просто дивитися, а бачити
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно , плідно працювати.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Протягом уроку вам стануть у допомозі виготовлені вдома лепбуки
(Діти демонструють виготовлені вдома лепбуки по темі: «Іменник»)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Перед тим як розпочнуться торги, нам потрібно трішки лірично налаштуватися .
1.«Музична сторінка»
2. Розвиток зв’язного мовлення. Гра « Пригадай» (Складання усного твору есе.)
Потрібно за одну хвилину пригадати і розповісти цікаву історію , яка сталася з вами восени.
Отже, починаємо торги! А спочатку пригадаємо правила наших торгів.
3 Правила гри «Аукціон»
ІV.Узагальнення та систематизація знань
Лот 1. Каліграфічна хвилинка
Ос ус мі се нь ка усмішка осінь
Усмішка нікому не шкодить , коли осінь надходить.
Зроби звуко-буквений аналіз слова осінь.
Лот 2. Гра «Допоможи Незнайкові»
-Прочитай та відгадай загадку.
Краплі з трав, кущів, дерев.
Частий дощ і перший сніг.
Почорнів без листя парк та ліс ,
Що за місяць підкажіть
і завдання вмить зробіть.
-Розбери за будовою відгадку – листопад.
Лот 3. Лірична хвилинка
-Випиши з вірша іменники різних відмінкових груп.
Осінь на камінчику над ставком присіла
Мило із промінчиком красуня говорила.
Дав промінчик осені золотої фарби,
щоб змінила господиня довколишні барви.
Н.в.________________
Р.в.________________
Д.в.________________
З.в.________________
О.в._______________
М.в._______________
-Проаналізуй виділене слово як частину мови.
Лот 4.
рівЧаниця оньсі уес знюємі на ійсв лда. Ось лезені сточлики слита тимжови. А то й сімзов чнимиерво. Як китіль титьпроле віетерць, стяли вваєкри люзем, ючикружля в ньомуосін цітан.
V.Фізкультхвилинка
Лот 5. Поетична сторінка.
_________врожай збирають
______ і в _______________
______, _______ звисають
На тонесеньких __________ .
Лот 6. Гра «Шукачі» Фотозвіт
Лот 7. Гра « Хто швидше!»
А) Завдання для команди «Хлопчиків»
Білий лебідь прилітав на ставок пізньої осені.
Лот 8. Б) Завдання для команди «Дівчатка»
-Склади речення з поданих слів. Підкресли головні та другорядні члени речення.
В, струнка, берізка, уплела, стрічки, зелені, жовті, коси.
Лот 9. Гра «Я – дослідник»
Ст…бло-_______;
оз…мина-_____;
п…сьменник-___;
пл…чистий-_____.
Лот 10. Гра « Скажи без затримки»
-Підбери та запиши споріднені слова в яких чергується голосний звук у корені слова.
Віз-____;
міст-____;
ніс-_____;
вечір-_____.
Лот 11. Гра « Ланцюжок»
Зміни іменники в дужках , щоб утворилися словосполучення.
Пастися на (луг)-______;
ходити по (руки)- _____;
сидіти на( берег)-_____;
підійти до (озеро)-____.
12. Гра «Кращий знавець мови.»
Підсумок уроку.
Метод «Мікрофон»
Конспект відкритого уроку з української мови по темі :
Узагальнення і систематизація знань по темі «Іменник»
Вчителя початкових класів школи І ступеня №333 Дарницького району М. Києва
Ковальчук Галини Телемонівни