Конспект уроку української мови у 2 класі
Тема. Підсумковий урок на тему: «Слова, що називають предмети (іменники)»
Мета: узагальнити знання учнів з теми «Іменник», вміння правильно застосовувати велику букву в іменах людей, кличках тварин; розвивати увагу, мислення, пам’ять, уяву; збагачувати активний словник учнів; виховувати вміння відчувати красу рідного слова, любов до природи та дбайливе ставлення до неї.
Обладнання: червона квітка, предметні малюнки, маленькі пелюстки, прямокутники, сигнальні картки, різнокольорові кружечки, роздатковий матеріал.
Тип уроку: урок-гра.
Хід уроку
І. Організація класу.
Станьте рівно, як годиться.
Чи все на парті – подивіться,
Дружно назад озирніться,
Мило гостям посміхніться, привітайтесь.
Додалося вам охоти?
То ж, приступим до роботи.
(Слайд)
1. Психологічна рефлексія «Наш настрій»
- Перед кожним учнем розкладені кольорові кружечки. Пропонується узяти в руки той колір, який дітям сьогодні більше до вподоби.
Підсумки :
(Слайд)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
- Діти, йдучи сьогодні до школи я зустріла дівчинку, яка подарувала мені чарівну червону квіточку, адже сьогодні «день червоної квітки» у цей день люди прагнуть подарувати червону квітку. Діти, а ви хочете зробити такий подарунок?
- Для цього, вам потрібно попрацювати. Виконавши завдання ви отримаєте пелюстку. Зібравши всі пелюстки , ви зможете виготовити квіточку, яку подарите своєму другові.
-Я думаю, що у вас вийде гарна червоненька квіточка.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Діти, сьогодні нам на уроці потрібно повторити все, що ми вивчили про назви предметів.
IV. Узагальнення і систематизація вивченого.
1-а пелюстка
- На яке ще питання відповідають слова-назви предметів?
- До яких саме слів-назв предметів ставимо питання хто?
- То які слова ми відносимо до іменників?
(Слайд)
1. Гра «Мовчанка»( із цеглинками LEGO – синій (для назв істот) та жовтий (для назв неістот)).
Учитель демонструє предметні малюнки, а учні піднімають відповідну цеглинку.
2-а пелюстка
«Другу пелюстку відриваєм і писати гарно починаєм»
(Слайд)
2. Каліграфічна хвилинка
к кв тк квітка
(Слайд)
3.Словниковий диктант
Мак, вовк, тюльпан, фіалка, кіт, собака.
3-я пелюстка
«Ось і третю пелюстку час відірвати та увагу в кожного учня розвивати!»
(Слайд)
4. Гра «Зіпсований телефон»
- Пограємо у гру «Зіпсований телефон». Один учень називає назви предметів, що в однині, а другий - у множині. Потім наступний учень називає інший іменник в однині. Гра продовжується.
4-а пелюстка
«Хто ж там, хто вже так стомився і наліво похилився?»
(Відео)
5. Фізкультхвилинка.
5-а пелюстка
(Слайд)
6. Робота з підручником
Вправи 22 с.74
6-а пелюстка
«Ви уважно помудруйте й самостійно попрацюйте!»
(Слайд)
7. Самостійна робота. Робота з картками.
Спишіть, розкриваючи дужки та вставляючи потрібне за змістом слово.
У сестри (М, м)ар’янки та (О, о)лі є кошенятко ________. Старша
(с, С)естра вчить (О, о)лю доглядати за (Т, т)варинкою.
(Слайд)
8. Перевірка виконаного завдання
V. Підсумок уроку.
7-а пелюстка
«Зі мною ви пограйте і так чи ні відгадайте!»
(Слайд)
1. Гра «Так і ні»
- Загальні назви предметів пишуться з великої літери? (Ні)
- Назви предметів відповідають на питання хто? що? (Так)
- Назви міст,сіл,вулиць пишуться з маленької літери? (Ні)
- Назви предметів,що є назвами неістот відповідають на питання що? (Так)
- Плечі – це назви предметів, що вживається лише в множині? (Ні)
- Молоко - це назви предметів, що вживається лише в однині? (Так)
2.Виготовлення квітки.
(Слайд)
3. Рефлексія «Наш настрій»
(Слайд)
4. Самооцінювання
(Слайд)
5. Домашнє завдання. Вправи 24 с.75.