Підсумковий урок за розділами курсу «Основи здоров’я».

Про матеріал

Мета:

Закріпити і перевірити знання учнів з вивчення тем курсу « Основи здоров'я», розвивати бажання дотримуватися режиму дня і вести здоровий спосіб життя; виховувати доброзичливість, порядність, охайність.

Перегляд файлу

Година здоров’я.

Підсумковий урок за розділами курсу «Основи здоров’я». 1 клас

Мета:

Закріпити і перевірити знання учнів з вивчення тем курсу « Основи здоров’я», розвивати бажання дотримуватися режиму дня і вести здоровий спосіб життя; виховувати доброзичливість, порядність, охайність.

 

ХІД УРОКУ 
І. Організаційний момент.
Емоційний настрій уроку. 
Учитель

Діти, сьогодні ми розпочинаємо наш урок, як і годиться, із привітання. Це буде привітання – гра. Я читатиму вірш, ви будете робити все так, як я говорю, а слова «Добрий день» промовлятимемо всі разом.
Встало сонце, усміхнулось (учні усміхаються), 
Добрий день, добрий день! 
Ми до світла потягнулись (учні піднімають руки догори), 
Добрий день, добрий день! 
Одне одному всміхнулись (учні усміхаються), 
Добрий день, добрий день! 
Побажати всім здоров’я 
Будь здоров, будь здоров (учні потискають руки один одному)! 
Настрою і щастя в домі 
Кожний день, кожний день! 
Підтягнулись, порівнялись, 
До уроку всі приготувались, 
Добрий день, добрий день! 
Посміхніться один одному, щоб нам було приємно спілкуватися.

Усміхніться всім довкола

Небу, сонцю, квітам, людям

І тоді обов’язково

день вам всім веселим буде!

 

Допуск до уроку

Заходить  Лікар Айболіт, в руках має великий термометр.

Лікар Айболит: Доброго дня вам діти!

Діти: Добрий день!

Лікар Айболит: А здоров’я у вас в порядку?

Діти: В порядку, спасибі зарядці!

Лікар Айболит: Перед тим як почнеться урок.

я маю вас усіх оглянути.

Слухайте всі мою команду:

Всі дихайте!, Не дихайте...

Все в порядку, спочивайте

Дружно руки піднімайте

Все прекрасно. Опустіть...

Нахиліться... Розігніться

Станьте прямо... усміхніться.

(Всім міряє температуру тіла)

Так, оглядом я задоволений

Бо ніхто з дітей не хворий

Всі веселі і здорові

До уроку всі готові!

Мотивація

  1. Гра « Малюємо загадками»:

Вчитель

Діти, поки Айболит перевіряв вас,закотивсь до нас овал і в своії кишені приніс загадки. Він сказав, що ці загадки допоможуть нам намалювати предмет.

Відгадали загадку про обличчя – намалювали або «приклеїли» на дошку заготовку і т. д.

Зверху гай, 
Під гаєм моргай, 
Під моргаєм сліпко, 
Під сліпком видко, 
Під видком нюхко, 
Під нюхком цапко. (Голова людини). 

Ношу їх багато років, 
А ліку їм не знаю. (Волосся). 
Двоє лисенят завжди поруч сидять. (Вуха). 

Завжди в роті, а не проковтнеш. (Язик). 

Стоїть погрібець, а в ньому два ряди яєць. (Зуби). 

На одному камені дві змії лежать. (Лоб, брови.) 

Сопе, хропе, часом чхає, 
Сюди – туди зазирає, 
На морозі замерзає, 
Бо одежини не має. (Ніс). 
У щуки зовсім їх немає, 
А білий гриб одну лиш має, 
Курчатко – дві; а що з трьома? 
Нехай кмітливий відгадає! 
А чорний жук їх має шість… 
Що це таке – хто відповість? (Ноги). 

Було собі два брати 
І обидва Кіндрати, 
Через доріжку живуть, 
А один одного не бачать. (Очі). 


У двох матерів по п’ятеро синів, 
У кожного своє ім’я. (Пальці). 
На світ разом народились

І ніколи не різнились -

Схожі, наче близнюки.

Одна другу доглядає,

Одна другу обмиває,

Щиро дбають, залюбки.

Де одна, там друга буде,

І усюди добрі люди

Звикли бачить їх обох:

Як одна чого не вдіє,

Зараз друга тут наспіє -

Дружно зроблять справу вдвох. (Руки)

Вийшов чоловічок. Відгадайте загадку, яка його оживить.

( про серце)

Що то за штука день і ніч стука? (Серце). 
 

  • Загадка про сльози. Солоне, а не сіль, біжить, а не річка, 
    Блищить, а не золото. 
    Коли б угадати та менш його знати! (Сльози). 
     

Вчитель

Ой наш чоловічок плаче! Чому?

Він не вміє розмовляти – тільки народився. А йому треба розгадати кросворди. Допоможемо йому?

 «Година …»

 

 

 

 

1

З

 

 

 

 

 

2

 

 

Д

 

 

 

3

 

О

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Р

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

О

 

 

 

 

 

6

 

В

 

 

 

 

 

7

 

 

 

Я

 

 

  1. Назва планети, на якій ми живемо. (Земля)
  2. Рідина – основа всього живого. (Вода)
  3. Назва суміші газів, якими ми дихаємо (Повітря)
  4. Збірна назва частини живої природи лісів, полів, лунів. (Рослини)
  5. Назва зірки, завдяки якій існує життя на землі. (Сонце)
  6. Збірна назва частини живої природи земної кулі. (Тварини)
  7. Частина земної поверхні, на якій вирощують сільськогосподарські культури. (Поля)

 

( Кросворди з назвою – «  Година Здоров’я»

Повідомлення теми уроку

У нас сьогодні підсумковий урок за розділами курсу «Основи здоров’я» і проведемо ми його у незвичайній формі. Запрошую вас на годину здоров’я!

Робота над темою уроку

Звучить щебетання пташок
Заплющить очі… Розплющте очі. Ми з вами попали в  ліс. Це незвичайний ліс – у ньому є галявина Здоров’я, куди нам треба попасти.

Але дорогу туди охороняє Веселий пірат. Він нас пропустить, якщо ми виконаємо його завдання – зібрати і прочитати прислів’я про здоров’я.

Робота в парах

Працювати будемо в парах.

D:\мамыно\Мои рисунки\пожар\photos126.jpgЗнайдіть свою пару – у вашого партнера на парті є м’ячик такого кольору, як і у вас.

Вправа « Крісло автора» - треба пояснити, як розуміють значення кожного прислів’я.

Найбільше багатство – здоров’я. 
Здоров’я не купиш за гроші. 

Було б здоров’я, а все інше наживемо. 
Здоров’я маємо – не дбаємо, а втративши – плачемо. 
Хто день починає з зарядки, у того здоров’я в порядку
Проведемо зарядку – фізкультхвилинку.

 Якщо ви в своїй кімнаті –

Руки ширше, годі спати.

У перед і назад згинайтесь у талії

Сіли, встали, поскакали

Три-чотири ніс підняли

Знову й знову вправи ці повторимо ми

Біг на місці коло хати

Не дамо нікому спати

Дихаємо скоріш на повні груди ми

Миємо руки, миємо вуха.

Витираємо їх на сухо

І до школи швидко поспішаємо ми

Так щодня будемо робити

Щоб здоровим в світі жити

 

Релаксаційна пауза ( під спів пташок)

А зараз заплющить очі й уявіть себе у найпрекраснішому місці на Землі. Це велика квітуча галявина, на якій зелена – зелена трава. Ви відчуваєте, як ноги ступають по ранковій росі, як тіло огортає ранкова прохолода. Повіває ніжний вітерець, і вам хочеться бути тут серед цієї краси. Вдихніть глибше свіже повітря. Слухайте спів пташок… Залишайтеся серед цього прекрасного буяння природи, і відчуйте, як у вас вливаються нові сили…

А тепер розплющить очі й повільно озирніться довкола.

 На цій галявині багато квіток, але нам треба знайти головну – квітку Здоров’я. D:\Documents and Settings\ольга\Мои документы\Мои рисунки\flowers-002-color.png

 (Всі квіти одного кольору, а вона одна – різнокольорова._

  • Проблемне питання + Вправа « Вільний мікрофон»

Що таке здоров’я?

Айболит

Здоров’я – це право дане нам від народження. І це право, як і багато інших прав людини, захищене державою. Це права прописані в конвенції ООН «Про права дитини». 
Здоров’я має чотири складові (фізична, психічна, соціальна, духовна). 
Ще з часів Київської Русі наші предки цінували здоров’я, загартованість, спритність. Вершиною національного фізичного виховання, самовдосконалення сили і духу була епоха Запорізької Січі. Запорізькі козаки багато часу проводили на свіжому повітрі, працювали фізично, вели рухливий спосіб життя, мали повноцінне харчування. Жили серед природи, яка позитивно впливала на духовність, фізичне і психологічне здоров’я. 

Робота з таблицею «Ознаки здоров’я»:

це квітка з пелюстками, на яких записані основні ознаки здоров’я

Вправа « мікрофон»

  • Що означає бути здоровим?
  • Чому потрібно берегти здоров’я?

Вправа « Крісло автора»

  • Які ознаки здоров’я є у тебе?
  • А у твого сусіда по парті?

Зустрічі із «мешканцями» галявини Здоров’я.

Звучить весела пісня про здоров’я або зарядку

Вчитель:

Ось прийшла вже пора,

Чекає нас весела гра.

Гра -”Пішохід та світлофор”

 У вчителя в руках є три повітряні кульки (червона, жовта та, зелена), розпочинає гру:

Раз, два, три —

Початок гри!

Звучить музика. Вчитель піднімає одну з повітряних кульок, діти повинні рухатися відповідно до цього сигналу. Якщо вчитедь підняв червону кульку, гравці стоять на місці, якщо жовту – плескають у долоні, зелену —  марширують на місці. Гравець, який помилився, залишає гру.

Після закінчення гри дітей виходить Світлофорчик

Світлофорчик

Молодці, діти! Завжди пам’ятайте:

Засвітяться на вулицях

Вогні світлофорів навкруг.

У кожній кабіні хвилюється

Шофер — твій товариш і друг.

Дорожні правила треба всім знати,

Щоб у біду не потрапляти.

З’являється хлопчик Вогник. Він плаче.

Вчитель

Ти хто такий?

Хлопчик Вогник

Я – Вогник! Мене всі ображають. Говорять, що я поганий. А я нікого не чіпаю сам.

Вчитель

 Давайте діти розберемося з несправедливістю.

Звучить пісня (на мелодію «Гей, ви, хлопці січовії»).

 

Для розваги і для гри — раз, два, три.

Сірники ти не бери — раз, два, три.

Бо з вогнем погані жарти —

Жартувати з ним не варто!

Раз, два, раз, два, раз, два, три.

Не розпалюй сам багаття — раз, два, три,

Ані в лісі, ані в хаті — раз, два, три.

Легко вогник запалити,

Та не просто погасити.

Раз, два, раз, два, раз, два, три.

Згрубки жару не беріть — раз, два, три.

Хоч маленька та жарина,

Для пожежі все ж причина.

Раз, два, раз, два, раз, два, три.

Телевізор, плитку, праску — раз, два, три,

Не вмикайте ви, будь ласка — раз, два, три,

Бо вмикати вам не слід,

А від цього стільки бід.

Раз, два, раз, два, раз, два, три.

Пам’ятає кожен з нас — раз, два, три:

Де бензин, мастила, газ — раз, два, три,

Там вогонь не підпускай,

Спалахне усе — і край.

Раз, два, раз, два, раз, два, три.

 

Дискусія «Друг чи ворог нам вогонь»

Вчитель

Так давайте розберемося: «Друг чи ворог нам вогонь»

1-й учень.

Вогонь нам служить, він добрий дуже.

 Потрібний людям він без виключення всім.

Давно первинні люди вогонь не добували.

Траплялось раз від разу грозу вони чекали.

 2-й учень

Як загориться дерево від блискавки стрункої

То зразу ж  біля нього збиралися гурьбою.

Поки воно горіло, часу люди не губили;

Грілися по черзі й смачну їжу варили.

3-й учень

Та з часом все ж навчилась люди

Добувати вогонь без великих пожеж.

 З тих пір вогонь нам добре служить

І обійтись не можем ми без нього, друже.

 4-й учень.

В печі горить вогонь червоний і веселий,

Щоб зігрівать теплом міста усі і села.

І до зірок здійснить політ на кораблях космічних

Допомагає нам вогонь, неначе він магічний.

 5-й учень

Він потрібний на заводах, на літаках і параходах.

Світить в шахтових проходах,

 Руха автомобілі й поїзди.

Якщо треба, ти його знайди.

Отже без вогню ніхто й ніяк не зможе.

 Коли якийсь недуг, вогонь нам допоможе.

6-й учень

Ми без доброго вогню

Не обійдемось і дня.

Він товариш нам і друг,

Ми без нього, як без рук.

Добрий — він усім потрібен.

І за це йому хвала.

7.учень

Отже, без вогню

Ніхто і ніяк не зможе,

Коли якись недуг —

Вогонь нам допоможе.

Вчитель

 Аякщо все ж таки трапиться пожежа, Що робити?

Гра “Врятувати вірних друзів”

( На підлозі розкладено 15-20 невеличких м’яких іграшок. 2 гравцям зав’язуються очі, і вони мають врятувати іграшкових друзів. Хто більше збере іграшок, той і є кращим пожежником).

- Важко було знаходити іграшки. А уявіть, що пожежникам треба рятувати потерпілих в диму, де теж нічого не видно. Отже, ця професія вимагає від пожежників бути сильними, сміливими мужніми.

  – За яким телефоном треба викликати пожежників? (101)                   

Виклик пожежних по телефону треба робити чітко.

  

Учень

Вогню баятися не треба,

Якщо порядок в домі в тебе

Якщо працюють справно речі:

Магнітофони, праски, печі,

І телевізор, й газ плита –

Пожежа в дім не завіта.

Вчитель

Ну тепер, Вогнику всі знають Що з тобою треба поводитися обережно. Тоді ти нікому не принесеш біди.

         

Вбігає дівчинка Гігієна

Гігієна

 Ой, щось ви засиділися!

 Давайте пограємося!

Гра «Рівним колом»

Діти, взявшись за руки, стають в коло. У середині кола стоїть дитина, виконуючий роль мила (у нього шапочка - маска із зображенням мила), діти рухаються хороводні кроком навколо нього і співають.Рівним колом один за одним

 Будемо весело крокувати,
Що нам мило тут покаже,
То і будемо виконувати.
Мило показує, як треба намалювати руки.
Діти повторюють рухи.
Потім відповідне рух показують рушник, гребінець, мочалка, шампунь.

Зявляється Карлсон

Карлсон

Ой. Щось мені зле, живіт болить…

А яж нічого і не їв. Так тільки перекусив. Зїв чипсів три пачки, сухариків з перцем дві пачки, випив пляшку газировки….

Гігієна

Карлсон! Не можна так харчуватися! Навітьт діти про це знають!

Вправа «Корисна страва»

Учитель називає страву. Якщо вона корисна, діти плескають у долоні, якщо шкідлива – схрещують руки перед собою. Приклади страв: смажена картопля фрі, капуста, молоко, тістечка, фанта, чіпси, сир, гороховий суп, мед, , яблука, гамбургер, мівіна, варене м'ясо, кефір, булочка з джемом, кока-кола, гречана каша, смажена сарделька, морква.

Гра «Вітамінний потяг»

Ігрова дія. Вагончики з назвами вітамінів «А», «В», «С», «D» з порожніми

віконечками. Дитина вставляє картинку, на якій намальовано продукти харчування,у відповідне віконечко.

Вчитель (Карлсону)

Наші діти – молодці!

Вони стараються вести здоровий спосіб життя і не дружать зі шкідливими звичками.

Гра «Шкідливим звичкам – ні!»

Дітям роздається по дві картки (зеленого та червоного кольорів).

Вчитель називає слова, діти показують відповідну картку: зелену, коли називається те, що віддаляє від шкідливих звичок, червону, коли названо те, що наближає до них.

Карлсон

А чи є увас діти, які люблять битися?

Вчитель

Немає таких.

Але буває іноді можуть нас підвести наші емоції. Та миначилися з ними справлятися. Правда, діти? Покажемо Карлсону, як можна вгамовувати свої емоції?

Діти

Так!

Гра: «Емоції»

Учасники поділяються на пари. Кожен отримує конверт із завданням виразити мімікою емоцію( гнів, очікування, страждання, страх. Здивування, радість, 22 захоплення. Роздратування, сум, образу, підозру та ін..). Кожен по черзі в парі виступає демонстратором емоцій, а інший повинен їх відгадати. Результати обговорюються. Кожен висловлює свої враження.

«Два барани»

Діти по двоє стають один навпроти одного, тулуб нахилено вперед, долонями й лобами упираються один в одного. Задача - протистояти натиску і, не зрушуючи з місця, тиснути на іншого. Хто зрушив - програв.

«Відійди, злість»

Гравці лягають на килим, між ними подушки. Закривши очі, діти з усієї сили б'ють по подушках руками, а ногами - по долівці із криком: «Тікай, злість, тікай» (3 хвилини). Після цього діти лягають у позу «зірки» й спокійно лежать, слухаючи музику (3 хвилини). Вправа на саморегуляцію

«Візьми себе в руки»

Як тільки відчуєш, що неспокійний, хочеться кого-небудь стукнути. Є досить простий спосіб довести собі свою силу: обхвати долонями лікті й сильно притисни руки до грудей - це поза стриманої людини. «Скинь втому» Стань, широко розставивши ноги, трохи зігни їх у колінах, нахились і вільно опусти руки, розправ пальці, схили голову до грудей, відкрий рота. Покачайся в різні боки. Різко тряхни головою, ногами, тілом. Ти струсив втому

Лікар Айболить

Гра «Квіточка»

  Уявіть, що квітка, це наше здоров’я. Що потрібно робити, щоб квіточка жила і добре росла? Працюємо в групах. Кожна група отримує вирізану з кольорового картону квіточку.  А тепер на пелюстках квітки запишіть, які фактори впливають на формування здорового способу життя.

Після виконання завдання кожна група зачитує свої відповіді.

Лікар Айболить

Отже ви назвали всі вірні фактори, які впливають на здоров’я.

Друзі! Пам’ятайте, що найбільше багатство людини – це здоров’я. Зміцнюйте і бережіть своє здоров’я та здоров’я інших. І наостанок хочу подарувати вам 10 заповітних правил довголіття. Французькі вчені вивчили рекомендації довгожителів різних народів і склали ці правила. Користуйтеся ними, будьте здорові, будьте щасливі і живіть дуже довго. Пам’ятайте, що життя людині дається лише раз. 
(Лікар Айболить залишає клас) 

Система позначок « Поміч»

Читання правил з позначками – « v »- я це знаю, « - »-я це не знаю.
(Діти по-черзі зачитують правила) 
1. Частіше бувай на свіжому повітрі. Воно допоможе загартуватися, а прогулянки зміцнять вашу нервову систему. 
2. Рано лягай спати і рано прокидайся (бажано в один і той же час). 
3. На сон необхідно виділяти не менше 7 і не більше 9 годин на добу. Спокій того, хто спить, ніщо не повинно порушувати. 
4. Не вживай дуже часто каву, міцний чай. Не кури, не вживай спиртного. 
5. Їж м’ясо не частіше одного разу на добу, більше вживай овочів і фруктів у будь-якому вигляді. 
6. Пий за можливості якомога більше чистої води. 
7. Намагайся носити білизну з натуральних волокон, краще льняних.
8. Відпочивай повноцінно один раз на тиждень, не втомлюй себе навіть писанням і читанням. 
9. Уникай значних хвилювань і напруженої розумової роботи. 
10. Не займайся тривалий час одноманітною монотонною роботою. 

IV. Підсумок уроку – рефлексія
1. Проблемна ситуація

  • Уявіть собі, що ви відстали від нас і заблукали в лісі. І ось перед вами з’явились три дороги. Кожна може вивести з лісу за певних умов.

І.   Сюди підеш – велике багатство знайдеш, та здоров’я загубиш.

ІІ. Цією дорогою підеш – половину багатства знайдеш і половину здоров’я загубиш.

ІІІ. Вибереш цей напрямок – нічого не знайдеш, але здоров’я збережеш.

  • Зберіться в групи відповідно вибраних доріг.
  1. Дискусія «Яка дорога краща»
  2. Вправа « Перлини здоров’я»

Учитель

А зараз я вам роздам «перлини здоров’я» (вирізані із паперу кружечки), а ви напишіть, що потрібно роботи, щоб бути здоровим. Із цих перлин ми створимо ланцюжок здоров’я, який прикріпимо на стіну в класі, щоб він нагадував, що потрібно роботи, щоб бути здоровим. 
(Діти записують: займатися спортом, їсти корисну їжу, вчасно лягати спати, мити руки перед їдою, чистити зуби, дотримуватися режиму дня, загартовуватися, не переїдати, їсти тільки добре помиті овочі і фрукти, не курити, любити людей, робити добро…) 

  1. Вправа «Твоя стежина здоров’я»

Діти, зараз кожен із вас намалює свою стежину здоров’я.
Я буду зачитувати завдання,які треба виконувати, щоб бути здоровою людиною, а ви, якщо виконуєте це щодня – піднімаєтеся вгору на 2 клітинки, не завжди – на 1 клітинку, зовсім не виконуєте – залишаєтеся на місці.

Завдання:

  • Дотримання правил дорожнього руху.
  • Правильне поводження вдома, коли залишаєшся наодинці. Правильна поведінка на вулиці незнайомцями.
  • Ранкове вмивання.
  • Чищення зубів.
  • Виконання ранкової гімнастики.
  • Правильне ( раціональне )харчування.
  • Прогулянки на свіжому повітрі.
  • Заняття спортом.
  • Загартовування.
  • Дотримання режиму дня.
  • Дотримання особистої гігієни.
  • Відсутність шкідливих звичок.
  • Робити людям добро.
  • Бути веселим та життєрадісним.

Учитель

Діти пам’ятайте, що здоров’я нації складається зі здоров’я кожної окремої людини. Тож давайте збережемо своє здоров’я, щоб у майбутньому зберегти життя української нації! 

Щоб здоровими вам стати,
Здоров’я слід оберігати,
Подружитись з фізкультурою,
Слідкувати за фігурою.
Вправи кожен день робити,
Один за одного радіти.

Здоров’я бережіть, доки малі. 
Впевнено крокуйте по рідній землі. 
Хай кожен з вас в житті запам’ятає. 
Що без здоров’я щастя не буває. 
 

 

docx
Додано
30 липня 2018
Переглядів
1623
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку