Міністерство освіти і науки України
УО Краматорськї міської ради
Краматорська ЗОШ І – ІІІ сиупенів №10 з профільним навчанням
Краматорської міської ради
Підсумково – узагальнюючий урок з теми «Україна на початку ХХ ст.
(1900-1913рр.)
учитель історії та правознавства
БОЙКО ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
Краматорськ 2020
|
Тема уроку: Підсумково – узагальнюючий урок з теми «Україна на початку ХХ ст. (1900-1913рр.) |
Мета:
Обладнання: мультимедійний проектор, презентація, підручник, документи, правила проведення семінарського заняття (плакат), картки самоконтролю
Використані методи і прийоми: робота з історичним документом, робота з картою, бліцопитування, бесіда, доповіді
Тип уроку: урок – колоквіум
Очікувані результати уроку:
Після цього уроку учні зможуть:
Структура уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчання
ІІІ Оголошення теми та очікуваних результатів
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
V. Підсумки уроку
VI. Рефлексія
VII. Оцінювання роботи учнів
VIII. Домашнє завдання
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчання
На попередніх уроках ми вивчали розвиток українських земель на початку ХХ ст.. А сьогодні давайте узагальнимо ці знання та зясуємо місце України в загальноєвропейському розвитку.
ІІІ Оголошення теми та очікуваних результатів
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
На початку теми вам були запропоновані питання сьогоднішнього колоквіуму.
1905- 1907рр?
Заключне слово вчителя.
Заповнити надані картки
Тема уроку |
Що на уроці зацікавило? |
Що не сподобалось? |
Моя (особиста) активність |
Моя оцінка за весь урок |
Мої пропозиції щодо уроку |
|
|
|
|
|
|
Підсумки роботи на уроці підводять учні разом з учителем. Учитель оцінює роботу учнів.
Підготувати матеріал про міжнародне положення в Європі на початку ХХ ст.
Додаток 1
Колоквіум (лат., співбесіда)
1. Одна з форм навчання — бесіда викладача із студентами з метою вияснення і підвищення рівня їх знань.
2. Вид екзамену.
3. Збори, на яких заслуховують і обговорюють наукові доповіді.
Ставлячи питання, що таке колоквіум, необхідно спочатку зрозуміти, як перекладається це слово з рідної мови. По-латині слово «colloquium» означає всього лише розмова або бесіду. Зараз визначення колоквіуму можна побачити в багатьох тлумачних словниках, Великої Радянської енциклопедії, де дане слово має не одне, а два цілком розрізняються між собою значень.
Так, по-перше, колоквіумом нерідко називають одну з традиційних форм навчальних занять, як у західній, так і у вітчизняній системі освіти, метою якої є виявлення знань учнів студентів і підвищення їх досвіду в результаті невимушеної бесіди з професором або іншим викладачем. Як правило, на студентських колоквіумах зазвичай обговорюються окремі частини якої конкретної теми, розділ одного із занять, щоб зрозуміти правильність його розуміння учнями і уникнути непорозуміння найважливіших питань.
Дана форма занять нерідко охоплює всілякі питання і теми з курсу, що вивчається, не включені в теми практичних і семінарських навчальних занять. Нерідко колоквіуми в сучасній системі навчання в університетах стають різновидом навчальних занять, де обговорюються різні роботи навчаються студентів, їх навчальні проекти та написані реферати. Зазвичай у вітчизняних університетах на кожному з факультетів колоквіуми проводяться в спеціально відведене для них час, не перетинаючись із звичайними практичними і семінарськими заняттями.
По-друге, колоквіум - це повноцінні наукові зібрання, де спочатку заслуховуються заздалегідь підготовлені доповіді, а потім відбувається складний процес їх обговорення. При цьому не виключена і полеміка, заснована на наукових знаннях учасників обговорення, так як бесіда проводиться для уточнення деяких деталей доповіді і спірних для оточуючих моментів. На наукових колоквіумах в бесіді беруть участь вже не куратор і його слухачі, а видатні філософи і теоретики, думка яких дозволить доповідачу переглянути власні наукові погляди на основі нових ідей і наукових суперечок.
Міністерство освіти і науки України
УО Краматорськї міської ради
Краматорська ЗОШ І – ІІІ сиупенів №10 з профільним навчанням
Краматорської міської ради
Урок історії
Соціально-економічний розвиток українських земель на початку ХХ століття
учитель історії та правознавства
БОЙКО ІРИНА ОЛЕКСАНДР
Краматорськ 2020