Предмет: літературне читання
Клас: 3
Автор уроку: Русанова Кристина Олександрівна – вчитель початкових класів
Місце роботи: ХЗОШ І-ІІІ ст.157
Тема: Підсумок за розділом «Поетична майстерня»
Мета: - узагальнити і систематизувати знання учнів за вивченим розділом;
Тип уроку: закріплення набутих знань.
Обладнання: - картки із завданнями;
- презентація;
- музичні фізхвилинки;
- ноутбук, проектор, мультимедійна дошка;
- капелюх і мікрофон;
- підручники та книги з поезіями різних українських письменників.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Привітання.
2. Перевірка готовності до уроку.
3. Оголошення теми і мети. Мотивація.
- Діти, ми з вами закінчили ще один розділ з літературного читання тому сьогодні перевіримо набуті знання, а також будемо вчитися використовувати ці знання в повсякденному житті.
Також вкінці уроку, ми як завжди зробимо самоаналіз та самооцінку. Та спеціальних аркушах паперу які лежать на ваших столах. Також на цих аркушах, ми з вами намалюємо настрій з яким ви прийшли на урок. Будь ласка дві хвилинки самостійного малювання.
Так добре, тепер слухайте уважно - . За кожен вид роботи ви будете отримувати бал і записувати його. А в кінці уроку я теж поставлю вам наліпкт за активну участь на уроці. Потім підрахуємо ваші бали.
ІІ. Мовленнєва розминка.
- Розпочнемо свій урок, як завжди, з мовленнєвої розминки.
Ок – ок – ок – ось колючий їжачок,
Ми – ми – ми – приготувався до зими.
Чок – чок – чок – повна хата грушечок.
Ок – ок – ок – частуватиме діток.
Вибіг Гришка на доріжку,
На доріжці сидить кішка,
Взяв з доріжки Гришка кішку –
Хай спіймає кішка мишку.
- Хлопці підготували для вас інсценізацію вірша Г.Гребенюка «Два лікаря». Уважно послухайте і висловіть власну думку. Кому б ви віддали перевагу і чому?
Вели розмову два дружки:
- Я хочу лікувать книжки!
Візьму я клей, візьму папір,
І стану лікарем, повір.
- Я лікар теж – тобі скажу,
Та все роблю без клею.
Я просто книжку бережу,
Дружити вмію з нею.
- Який висновок можна зробити? Я пропоную вам взяти це за девіз нашого уроку.
ЛЮБІТЬ І БЕРЕЖІТЬ КНИГИ.
ІІІ. Систематизація й узагальнення вивченого матеріалу.
- Давайте пригадаємо, який розділ ми закінчили і про що в ньому йшлося. Я пропоную вам зробити це за допомогою гри «Мозковий штурм» у вигляді інтерв’ю. Я буду відомою телеведучою, а ви – зірки різних професій.
(Вчитель одягає капелюх і представляється К.Осадчею.
А діти - зірки тих професій, ким вони мріють стати у майбутньому).
.
Фізхвилинка для очей під звуки музики
і плавцям у морі
ми дорогу вкажемо
в синьому просторі. (Н.Забіла «Зірки»)
і ніхто їх не збирає.
Лиш у травах, ледь прив’ялих,
коник жалібно співає. (Г.Чубач «Зупинюся над рікою»)
як у дзвінки.
-Як ти називаєшься?
А вона:
-А я цвіркуна слухала. (І.Калинець «Зірка»)
Фізхвилинка (танок з Дідом Морозом)
Перша група
Равлик-син прийшов до татка:
То не влізуть в неї ріжки.
Якщо виросту ще трішки,
- Затісна у мене хатка,
Глянув батько на хатинку:
Підростає хатка теж.
Бо не тільки ти ростеш,
- Не журися, любий синку,
Друга група
Ходить лісом їжачок,
В нього шубка з …________________
Вночі їй завжди півник сниться.
Вона не курка, а … ________________
У неділю на Хрещатик
Квочка вивела… __________________
По дорозі жук повзе,
На спині листок… _________________
Третя група
Дужий, як заєць.
Вірний, як лис.
Боязкий, як вовк.
Голодний, як слон.
Колючий, як пес.
Хитрий, як їжак. Неповороткий, як мишка.
Маленький, як віл.
ІV. Підсумок уроку.
- Наш урок закінчується, буди ласка намалюйте зараз свій настрій, а також порахуйте бали і поставте собі самооцінку. Хто бажає розказати про свій запис?