Розробка містить ігрові та практичні завдання для розвитку критичного мислення, уваги, вправи для індивідуальної та групової роботи, творчі вправи й загадки для активізації пізнавальної діяльності учнів.
Тема:Слова-ознаки предметів.
Який? Яка? Яке?
Мета:Формувати знання про слова, які позначають ознаки
предметів і відповідають на питання який? яка? яке?
Навчити визначати їх роль у мовленні.
Формувати уміння розпізнавати прикметники у
тексті,ставити до них питання;розрізняти форми
однини та множини.
Закріпити навички списування з рукописного та
друкованого текстів.
Розвивати образне та критичне мислення,читацькі та
мовленнєві уміння.
Викликати прагнення до збереження здоров’я.
Обладнання:фонограма «Ходить гарбуз по
городу(українська народна пісня), малюнок
«Чарівний город»
Хід уроку
Зошит свій я відкриваю
Та під нахилом кладу.
І від вас не потаю -
Ручку я ось так тримаю.
Сяду рівно, не зігнусь,
За роботу я візьмусь.
Овочі-огірок, морква,помідор.
У кошику лежали овочі.
У кошику лежали дозрілі, свіжі, корисні, смачні овочі.
(морква) (буряк) (огірки)
(помідор) (часник)
(цибуля) (диня) (гарбуз)
1.Робота за підручником.(Завдання2.)
2.Гра «Кращий знавець рослин».
3.Групова робота. (Завдання 3)
Зразок. Картопля (яка ?) смачна.
4.Творча робота. Гра «Навпаки»
Вчитель каже словосполучення «Іменник + прикметник», а учні
самостійно відшукують протилежне за змістом.
Зразок: гіркий перець – солодка груша.
Серед городу
Пан гарбуз серед городу
Лад дає своєму роду:
Буряки та огірочки.
Рівно станьте біб, квасоля,
Огірки і бараболя!
Кроком руш всі до комори,
Бо зима настане скоро.
1.Відгадування загадок.
* Полюбляють нас свіженькі,
І в салатах, і ціленькі,
Мариновані, квашені,
І солоні, і перчені.
І дарма, що ми маленькі,
Ми хрумкі й завжди миленькі.(Огірки.)
* Вони цукрові й кормові,
А бувають ще й столові
Ростуть у полі рядками,
Всі звуть їх (Буряками.)
* І гірка , і завжди свіжа,
Всі їдять її одначе,
Хто її ножем поріже,
Неодмінно сам заплаче.(Цибуля.)
* Кругленька та на сонці сяє,
Родичів багато має.
Гарбузова господиня,
Знають всі: зоветься…( Диня.)
- За допомогою яких слів-ознак ви відгадали ці загадки?
Списування з друкованого тексту однієї загадки,
визначення та підкреслення слів, які позначають
ознаки предметів.
Постанова до них питань.
2.Гра «Один-багато»
Змініть слова за зразком:
свіженькі-свіженька , свіжа-свіжі,
маленькі -… , гірка -… ,
ціленькі -… , гарбузова -… ,
солоні -… , кругленька -… .
3.Робота в зошитах.(Завдання 4.)
Усно складіть з ним речення.
Гра « Відгадай предмет за ознаками»
Один учень називає ознаки будь-якого предмету за різними властивостями, інший повинен відгадати, про що йде мова.
Поширте речення словами – ознаками.
Сонце світить.
Овочі ростуть на городі.
Урок 23
Тема:
Слова – ознаки предметів.
Який? Яка? Яке?
(урок письма)
Підготувала:
вчитель початкових класів
ЗОШ№5
Гуща Л.П.