Комбінований урок з математики, проведений в цікавій для дітей формі, сприяє закріпленню вміння застосовувати алгоритм віднімання і додавання трицифрових чисел, формує ключові компетентності, виховує допитливість, самостійність на уроці.
Тема:
«Письмове віднімання і додавання трицифрових чисел з переходом через розряд. Розв’язування задач.»
Мета:
планувати послідовність дій письмового віднімання і додавання трицифрових чисел з двома переходами через розряд;
коментувати дії під час виконання обчислень.
математичну компетентність,
ключову компетентність – вміння вчитися,
громадянську: учні прагнуть бути культурними у спілкуванні з однокласникам,
здоров’язбережувальну – формують навички здорового способу життя,
інформаційно-комунікативну : знаходять необхідну інформацію з додаткових джерел знань; обговорюють отриману інформацію.
Тип уроку: комбінований урок «Математичне кафе».
Обладнання: підручник «Математика 3 клас» (М.В. Богданович, Г.П.Лишенко)
Малюнки, плакати, картки для групових завдань.
Хід уроку:
І.Організаційний момент.
1. Вправа «Очікування»
- Чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?
2. Слово вчителя:
Висловлювання Анатоля Франса: «Добре засвоюються лише ті знання, які споживаються з апетитом».
Асортимент страв у кафе дуже різноманітний. Ознайомтесь, будь ласка, з меню на сьогодні.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
631, 181, 710, 643, 920, 130
у р и д т е Ерудит
– Салат традиційно складається з кількох компонентів, тому під час його споживання ми маємо виконати кілька завдань. Обчислення здійснюємо з коментування.
Добуток чисел 5 і 100; 12 і 10. Частку чисел 100 і 2; 300 і 10.
ІІІ. Мотивація. Повідомлення теми уроку.
Аби приступити до наступного завдання, назвіть страву, яку вважають найхарактернішою для української кухні. (борщ)
IV. Ознайомлення з новим матеріалом.
186, 542, 148 – складіть можливі варіанти виразів на віднімання, запишіть їх у зошити. (треба виконати обчислення з двома переходами через розряд)
Алгоритм письмового віднімання.
542 – 186; 542 – 148; 186 – 148.
– Чи смакував вам борщ? Як називають такі страви, як борщ, суп, юшка. (перші)
с.107 № 693. Поряд з кожним результатом запишіть відповідну букву з таблиці.
Правильно виконавши обчислення, дізнаєтеся, яка країна є батьківщиною піци.
378 804 325 566 663 790
а і я т л і (Італія)
Фізкультпауза (музичний супровід)
V. Узагальнення знань.
1. Робота над задачею.
- От і настав час найулюбленіших страв дітвори – солодощі. Які солодкі страви вам до смаку ?
Я пропоную скуштувати фруктового пирога.
Задача:
У шкільну їдальню привезли 4 ящики яблук, загальною масою 20 кг і 6 ящиків груш. Груш в одному ящику на 1 кг менше, ніж яблук.
Скільки всього кг груш завезли у шкільну їдальню?
Пиріг з якими фруктами ми споживатимемо?
Чи можемо ми відразу відповісти на питання? Чому ?
Скільки запитань у задачі? Скільки дій необхідно виконати?
(Діти записують дії, виконують обчислення, називають розв’язок).
2. Самостійна робота.
Десерт «Смаколики». Рівняння.
Х – 106 = 688.
3.Обмін зошитами. Взаємоперевірка.
4.Гра ( у формі «Мозкового штурму» ):
Запрошуємо 3 учні у гру. Переможець отримає приз.
VI. Підсумок уроку.
Кулінарні цікавинки.(незвичайні страви, приготовлені в Україні) Презентація.
VII. Домашнє завдання.