Контрольна робота №2 Письмовий твір «Є вічні істини – із давнини до сьогодення» ( за «Словомо полку Ігоревім», творчістю Г. Сковороди)
Номер слайду 2
Твір-роздум=Містить думки, міркування та роздуми з певного питання.20 XX
Номер слайду 3
«Є вічні істини – із давнини до сьогодення»Отже, важливо довести, що давня українська література ХІ – ХV століть містила думки, ідеї та філософію, яка не втратила актуальність і для нашого сьогодення, що вивчення цих творів буде корисним і для сучасного читача. 20 XX
Номер слайду 4
20 XX
Номер слайду 5
20 XX
Номер слайду 6
20 XX
Номер слайду 7
20 XX
Номер слайду 8
20 XX
Номер слайду 9
ВИСНОВОК20 XX
Номер слайду 10
ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН ТВОРУ-РОЗДУМУ20 XXІ. Давня українська література – джерело мудрості та натхнення. (захоплення безстрашністю князів і героїчним минулим Руської землі; глибокий сум через княжі чвари та міжусобиці; наскрізний мотив — заклик до безкорисливого служіння Вітчизні, до єдності як запоруки держави; уславлення Русі; засудження міжусобиць; утвердження християнського світогляду).ІІ. Заклик до єднання та любові до рідної землі у «Слово о полку Ігоревім». Основні ідеї «Слова…» :-захист рідної землі від народу-агресора;-історичне тло створюється у протистоянні ворогу;-у центрі боротьби стоїть держава;-епічні герої орієнтуються на верховного правителя, який уособлює народну єдність;-з повагою мовиться про родоначальників;-герої проявляють небачену сміливість і в бій за рідну землю йдуть, як на свято.
Номер слайду 11
ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН ТВОРУ-РОЗДУМУ20 XXІІІ. Григорій Сковорода – «філософ свободи», поет та мислитель. 1. «…моя сопілка і вівця дорожчі царського вінця». 2. Засудження моральних вад тогочасного суспільного життя. Сатиричне зображення панів, чиновників, купців, дворянсько-бюрократичної системи управління, тогочасної системи освіти. Сковорода сатирично викриває і заперечує весь тогочасний лад як антилюдяний і аморальний; підносить розум та чисте сумління, контрастно протиставляючи їх тогочасному соціальному і побутовому злу. 3. Ідея сродної праці. 4. Яка людина може бути щасливою. (свобода, чиста совість, споріднена праця)ІV. Чого навчила мене давня українська література.
Номер слайду 12
Афоризми Григорія Сковороди20 XX«Хто добре запалився, той добре почав, а добре почати – це наполовину завершити»«Щоб пізнати Бога, треба пізнати самого себе» «Усе минає, тільки любов після всього зостається. Усе минає, але не Бог і не любов»«Добрий розум робить легким будь-який спосіб життя»«Жоден диявол не завдає більше шкоди, аніж удавані друзі»Хто думає про науку, той любить її, а хто її любить, той ніколи не перестає вчитися, хоча б зовні він і здавався бездіяльним.
Номер слайду 13
Афоризми Григорія Сковороди20 XX
Номер слайду 14
Облиш забобони, обмий совість, а потім одежу, залиш усі свої хиби і підіймайся!Г. С. Сковорода20 XX
Номер слайду 15
Збери всередині себе свої думки і в собі самому шукай справжніх благ. Копай всередині себе криницю для тої води, яка зросить і твою оселю, і сусідську.