Сценарій квесту для учнів літнього оздоровчого табору
«Здоровенькі були!»
Мета: згуртування дитячого колективу, розвиток навичок групової взаємодії, творчості, уміння піклуватися про ментальне здоров’я.
Обладнання: стрічки для маркування команд, карти – маршрути, «підказки» на кожну локацію, артефакти, медальки, аркуші А4, олівці, аркуші з прихованим написом по кількості команд та розчин, що проявляє, крейда для малюнків на асфальті (локація «шлях»), банка з отворами, кулька, шпажки, папір для «тіней», фігурки тварин, фігури геометричні чи пластикові бідь-які, повітряна кулька великого діаметру, коробка, відерце, дрібні кульки чи інші предмети, повітряна кулька, картонне «сонечко» з прив’язаними стрічками, стакан, вода, гра «рибалка».
Кількість учасників – 20 чол. 2 команди по 10 учнів
Перебіг квесту:
Жеребкуванням учні об’єднуються у 2 команди та обирають назви команд, кріплять маркування, маршрутні листи. Інтервал між командами має складати приблизно 3 локації, щоб не було черги.
Капітани отримують першу підказку. Діти розгадують куди іти і там виконують завдання. Після виконання команда отримує наступну підказку - куди іти. І так до останньої локації де кожна команда знайде свій «скарб-слово», але не фінальний скарб. Для того, щоб дізнатися де фінальний скарб команди мають здогадатися і об’єднати знайдені слова. Скарбом будуть грамоти та солодкі призи учасникам.
Вступне слово організатора: Шановні учасники квесту! Вітаю всіх з чудовою подією - сьогодні ви долучаєтеся до чудової справи - справи збереження власного ментального здоров’я та справи єднання! Працюючи у команді у кожного з вас буде нагода відчути себе частиною великої справи, спробувати власні сили, навчитися взаємодіяти – чути і виконувати, та, у разі потреби, взяти на себе роль керівника. Виконуючи завдання, у вас буде нагода навчитися проводити вільний час корисно, творчо, дружно, весело. Всі ці компоненти і складають основу ментального здоров’я. Разом ми – команда, разом – ми сила!
Завдання: шпажками, що просунуті через отвори у пластиковій банці підняти м’ячик з дна нагору. Шпажки висовують і просовують щоразу вище. Працює вся команда.
Коли команди отримають «ключі» то, об’єднавши їх , вони мають здогадатися про що ці слова і знайти місце, де приховані медальки та призи.
В кінці квесту – фото на згадку з організаторами.
Обмін емоціями. Можна зробити бліц –вікторину з питаннями на тему збереження ментального здоров’я (за картками Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою О.Зеленської) Наприклад: чи потрібно плакати, якщо болить?, А приймати допомогу від інших?, ходити до психолога?
До речі: ці картки можна розвісити у кабінеті психолога і коли діти прийдуть на локацію , то приділити цим питанням час. Як інформування.
Підказки для пошуку локацій :
1. Раз-два-три-чотири – п’ять
Легко ніжкам рахувать
Вниз побіг і ти – на місці
Бо під ними…. А не в мисці :)))
(під сходами)
2. Біжи туди, де гамір й сонце,
Де квітів море і тепла
Туди всі дивляться віконця
І наша стежка пролягла
(подвір’я біля головного корпусу)
3. Там хлопчик і дівчинка
Книжки читають
І що вам робити,
Вони, певно знають
(площа біля молодшої школи)
4. Зелене, м’яке і взимку, і влітку
Чекає гравців щодня
Котиться м’ячик там дуже швидко
Радіє успіхам рідня (спорт.майданчик з покриттям)
5.Біля цього місця - пахне їжею
Там підлога така, наче лід
Що цікаве для нас, буває і хижою
Та командою ми підкоримо світ!
(біля їдальні)
6. Здоров’я там науку викладають
І вчать сміливим, спритним стати вас
Там часто перемоги здобувають Вперед же, друже, грати час! (спортзал)
7. Колись картини там були на стінах
Ремонт сучасний зараз і краса
Дивани, світло і чудові квіти
Там те, що світить нам на небесах (холл)
8.Цей кабінет знайомий тишею своєю
Там часто пропонують табір нам
Там зустрічі можливі із душею
І наша станція наступна там
(кабінет психолога)
Там смак цукерок навіть
Мерщій згадай , куди іти?
Де їжу й книгу славлять? (місце біля бібліотеки та буфета)
10. Цей клас уже багато бачив,
Він зараз головніший від усіх
Там кожен з вас сьогодні щось та значив
Іще, щодня там чутно добрий сміх
(кабінет, де базується табір)