Читання для людини - це і знання, і логічне мислення, і впевненість в своїх силах. Дуже важливо зацікавити дитину читати книжки, бо саме через читання людина формує свою особистість, виховує себе. Урок позакласного читання - є одним із цікавіших уроків!
План – конспект уроку з читання . 1 клас.
ТЕМА: М. Т. Трублаїні. «Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку.»
МЕТА: Вчити орієнтуватися у структурі тексту, формувати уміння визначати головну думку, розвивати спостережливість.
Формувати уміння працювати над текстом, вникати в його зміст, удосконалювати навички правильного і виразного читання.
Виховувати почуття дружби, взаємоповаги один до одного.
Хід уроку
І. Мовна розминка.
3. Скоромовка. Рибка плаває, гуляє. Рак на неї поглядає.
(Учні тренуються вимовляти скоромовку з різною інтонацією: здивовано, радісно, запитально, сумно, спокійно, а потім швидко.)
4. Розпитування.
а) діти працюють по складовим таблицям - 1 хв.;
б) читання мовчки художньої літ.-ри «Ластівка» с.192-193 - 2 хв.;
в) тест;
1. Це жили Ведмежата ?
а) в лісі; б) на галявині;
2. Що вони назбирали звечора?
а) калинаи; б) малини;
3. З ким грали в піжмурки?
а) з сонечком; б) з синичками;
4.Якому Ведмежаткові захотілося їсти ?
а) чорненькому; б) руденькому;
(Відповіді: 1.а. 2.6. З.б. 4.а.)
г) взаємоперевірка та оцінювання;
5. Підсумок.
II. Повідомлення теми та мети уроку.
У своїх численних оповіданнях він розмовляв з читачами відверто, як з рівними. Він знайомив дітей з життям народів Сибіру, Якутії, Камчатки, Кавказу і Криму.
III. Опрацювання казки.
1. Слухання казки (під музику).
- Чи правильне припущення ви зробили? Які ще є дійові особи, крім названих?
2. Словникові слова ( читання колонок слів з дошки).
Білий в озері одного разу
Великий з шиєю не їж
Срібляста у воді чого ти
Глибокому на дно мене тут
Довгою на берег а сама
Ф і з. х в. для очей.
3. Повторне читання казки.
а) вголос (1 частина тексту).
- Хто жив в озері? Прочитайте опис озера.
- Хто крім рибки плавав по озеру? Прочитайте опис лебедя.
- Чому рибка почала проситися? Що відповів лебідь?
- Де шукала рибка черевички?
- Уявіть, що ви актори і працюєте в театрі. Директор театру вибирає акторів на роль рибки та лебедя. Треба прочитати діалог рибки та лебедя, та передати правильну інтонацію.
б) читання „ланцюжком" (2 частина тексту).
- Кому розповіла рибка про своє горе? А жабка?
- Куди полетів горобчик? Чому він туди полетів?
в) читання пошепки (до кінця).
IV. Мовно-логічне завдання.
а) робота з картками - блискавками;
- Я показую картки - блискавки, ви кажете кому відповідає ця дія.
б) робота в парах ( два учня біля дошки);
- Доберіть слова дії, які відповідають до горобця і лебедя.
в) перевірка;
Лебідь Горобчик
плавав почув
зустрів зацвірінчав
хотів з їсти полетів
сказав віддав
г) оцінювання;
V. Визначення головної думки казки.
VI. Підсумок.
Складіть прислів'я. Яке з них виражає головну думку казки?
Лихий доброго в біді.
Друзі пізнаються не переважать.
Два хитрих мудрого псує.