БЕРДЯНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2
БЕРДЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
План - конспект уроку з всесвітньої історії у 6 - му класі.
Тема: "Побут, традиції та господарювання греків."
Розробила:
учитель вищої категорії,
«старший учитель»,
магістр історичних дисциплін
Нікуліна Ю. І.
Бердянськ - 2021
Мета:
1.навчальна: - ознайомитися з особливостями побуту та господарювання греків, елементами одягу, особливостями сімейного життя, господарськими заняттями та шлюбом;
●інформаційна - розвивати навички роботи із засобами масової інформації, застосовувати отримані знання на практиці;
●комунікативно - мовна - продовжити формування уміння чітко і лаконічно висловлювати свої думки, слухати інших і бути толерантним;
●просторова - учитися на помилках минулих поколінь, уміти використовувати на практиці досвід минулих поколінь;
2.розвивальна: розвивати вміння висловлювати власну думку, робити висновки, систематизувати й аналізувати матеріал, установлювати причинно – наслідкові зв'язки; продовжити формування навичок самостійної пошукової діяльності (самоосвіти й саморозвитку); формувати й розвивати навички збереження здоров'я;
● соціальну та громадянську – аргументовано й грамотно висловлювати власну думку;
● уміння вчитися впродовж життя – удосконалювати прийоми самостійного здобуття нових знань;
● самоосвіти та саморозвитку – сприяти розвитку навичок самостійно працювати з різними джерелами інформації, історичними документами;
3.виховна: виховувати інтерес до вивчення історії та культури, розвиткуСтародавньої Греції, сприяти розвитку ораторського мистецтва, поважати традиції інших народів, бути гуманними й толерантними, виховувати патріотичні почуття до вивчення історії та традицій власного народу.
Очікувані результати:
учні повинні знати:
учні повинні вміти:
Тип уроку : комбінований.
Основні поняття: гінекеї, філософ, гімназії, громадянин.
Між предметні зв’язки: основи правознавства, географія, етнографія, релігієзнавство.
Наочність і обладнення : історичні документи та джерела, ілюстрації, схеми.
Методи: бесіда, "дерево рішень", дискусія, "мозковий штурм", «мікрофон»,
Форми роботи: індивідуальна, групова, фронтальна.
Хід уроку.
І. Організаційний етап, орієнтація, актуалізація та мотивація діяльності.
Перевірка Д/З
Бесіда:
А). Чому союзники Афін мали намір вийти з І афінського союзу?
Б). Які зміни відбулися у державному устрої Афін у 5 ст. до н.е.?
В). Перерахуйте причини Пелопоннеської війни?
2. Цілепокладання. Повідомлення теми, цілей і завдань уроку. Визначення очікуваних результатів.
1.Учні пропонують варіанти очікуваних результатів: «від уроку я чекаю» (висловлюють власні думки).
2.Після уроку ви зможете:
● раціонально використати засоби масової інформації, Інтернет - ресурси, застосовувати знання на практиці;
● працювати з історичним документами.
● чітко й лаконічно висловлювати свої думки, слухати інших і бути толерантним;
●проводити історичні паралелі та асоціації, почувати себе значимими в історії людства;
● навчитися використовувати досвід минулих поколінь .
3.Мотивація діяльності.
Повідомлення теми уроку. Побут, традиції та господарювання греків.
4. Вивчення нового матеріалу.
Учні заповнюють таблицю за підручником.
одяг |
житло |
побут |
дозвілля |
свята |
|
|
|
|
|
Слово вчителя. Історична довідка:
Особливості виховання хлопчиків у Греції:
«Мозковий штурм».
Що ви розумієте під поняттям ВИХОВАННЯ?
ВИХОВАННЯ
Завдання: скласти статтю до газети. «Шлюбні звичаї греків. Сім'я та роль жінки у суспільстві.»
Слово вчителя. Релаксація. Вчитель зачитує текст уявної подорожі стародавніми кварталами Греції (учні закривають очі та уявляють подорож).
5. Рефлексивно – оцінюючий етап.
6.Підсумки уроку. Закріплення та систематизація знань, умінь і навичок.
Метод "дерево рішень" учні висловлюють власне думки про отримані знання на уроці.
«Поміркуйте! На що було спрямоване виховання дітей в Афінах.»
7.Оцінювання учнів. Оголошення домашнього завдання.
Опрацювати конспект, параграф підручника.