БЕРДЯНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2
БЕРДЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
План - конспект уроку з всесвітньої історії у 6 - му класі.
Тема: "Диктарура Гая Юлія Цезаря."
Розробила:
учитель вищої категорії,
«старший учитель»,
магістр історичних дисциплін
Нікуліна Ю. І.
Бердянськ - 2021
Мета:
1.навчальна: - ознайомитися з встановленням диктатури Г.Ю. Цезаря у Римі, розкрити причини встановлення диктатури та утворення ІІ тріумвірату, з'ясувати причини загибелі Республіки, дати характеристику історичним особистостям;
●інформаційна - розвивати навички роботи із засобами масової інформації, застосовувати отримані знання на практиці;
●комунікативно - мовна - продовжити формування уміння чітко і лаконічно висловлювати свої думки, слухати інших і бути толерантним;
●просторова - учитися на помилках минулих поколінь, уміти використовувати на практиці досвід минулих поколінь;
2.розвивальна: розвивати вміння висловлювати власну думку, робити висновки, систематизувати й аналізувати матеріал, установлювати причинно – наслідкові зв'язки; продовжити формування навичок самостійної пошукової діяльності (самоосвіти й саморозвитку); формувати й розвивати навички збереження здоров'я;
● соціальну та громадянську – аргументовано й грамотно висловлювати власну думку;
● уміння вчитися впродовж життя – удосконалювати прийоми самостійного здобуття нових знань;
● самоосвіти та саморозвитку – сприяти розвитку навичок самостійно працювати з різними джерелами інформації, історичними документами;
3.виховна: виховувати інтерес до вивчення історії Стародавнього Риму, толерантними, виховувати патріотичні почуття до вивчення історії та традицій власного народу.
Очікувані результати:
учні повинні знати:
учні повинні вміти:
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Основні поняття: Республіка, триумвірат.
Між предметні зв’язки: основи правознавства, географія.
Наочність і обладнення : історичні документи та джерела, ілюстрації, схеми, портрети.
Методи: бесіда, розповідь, дискусія, "мозковий штурм", «мікрофон», доповни речення.
Форми роботи: індивідуальна, групова, фронтальна.
Хід уроку.
І. Організаційний етап, мотивація діяльності.
«Мозковий штурм». Яка роль належала полководцю Гаю Юлію Цезарю у становлення Республіки?
2. Цілепокладання. Повідомлення теми, цілей і завдань уроку. Визначення очікуваних результатів.
1.Учні пропонують варіанти очікуваних результатів: «від уроку я чекаю» (висловлюють власні думки).
2.Після уроку ви зможете:
● раціонально використати засоби масової інформації, Інтернет - ресурси, застосовувати знання на практиці;
● працювати з історичним документами.
● чітко й лаконічно висловлювати свої думки, слухати інших і бути толерантним;
●орієнтуватися в явищах, подіях та особливостях епохи Стародавнього Риму;
●проводити історичні паралелі та асоціації, почувати себе значимими в історії людства;
● навчитися використовувати досвід минулих поколінь .
3.Мотивація діяльності.
Повідомлення теми уроку. Диктарура Гая Юлія Цезаря.
4. Вивчення нового матеріалу.
А). Слово вчителя.
Причини встановлення диктатури Цезаря.
Б). Завдання виконують учні самостійно. Скласти порівняльну таблицю.
Диктарура Луція Корнелія Сули |
Диктатура Г.Ю.Цезаря |
|
|
Випереджувальне завдання. «Цікаві факти з життя Г.Ю.Цезаря. Біографія».
В). «Коло ідей».
Поміркуйте!!! Чрму саме Цезарь став римським диктатором?
Учні, разом із вчителем складають схему.
ІІ триумвірат
Марк Антоній Марк Лепід
Гай Октавій
Г). Скласти порівняльну таблицю.
|
причини створення |
члени |
причини розпаду |
наслідки |
І Триумвірат |
|
|
|
|
ІІ триумвірат |
|
|
|
|
Слово вчителя. Релаксація.
«Обери позицію».
5. Рефлексивно – оцінюючий етап.
6.Підсумки уроку. Закріплення та систематизація знань, умінь і навичок.
Метод "дерево рішень" учні висловлюють власне думки про отримані знання на уроці.
Доповнити речення:
Я знаю, що….
Я знаю, коли…..
Я знаю, навіщо….
7.Оцінювання учнів. Оголошення домашнього завдання.
Опрацювати конспект, параграф підручника.